Reklama

Infanrix - kašel,záškrt,tetanus argumenty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 07.01.18 09:52
Infanrix - kašel,záškrt,tetanus argumenty

Ahojte holky, čeká nás kontrola ve 4 měsících a zase to očkování…Dcera zatím není vůbec očkovaná a chtěla bych začít až v 6ti měsících. Ráda bych očkovala vakcínou Infanrix proti č. kašli, záškrtu a tetanu. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s tímto očkováním - jestli byl problém u lékaře (nechtěl třeba vyhovět kvůli nedostatečné kontraindikaci), jak jste tuto oč. látku obhájili a jak jej Vaše dítě snášelo?
Všem moc děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10265 příspěvků 07.01.18 09:58

Náš pediatr očkuje infanrix hexa automaticky :think: a syn byl bez nežádoucích učinků.. První dávka ve dvou měsících

Hadumi
Extra třída :D 13396 příspěvků 07.01.18 10:34

@Lekninka91 zakl. se ale ptá na trojvakcínu, ne na hexu.

Hele, já nad tím uvažovala, ale nechtělo se mi pak doočkovávat zbytek. Tedy vlastně nevím, jestli ten zbytek chceš ;)

Uživatel je onlineM-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 210 příspěvků 07.01.18 10:56

Syn se narodil ve 30tt a máme individuální očkovací plán. Poprvé byl očkován vakcínou infanrix a hiberix, když mu bylo kalendářně 9 měsíců a korigovaně 7 měsíců. Po první dávce měl jen první večer 37,5 a za týden chytl i svou první rýmu. Po druhé dávce měl znovu jen 37,5 a musím zaklepat, že krom protivenství v den vpichu jsem nic neobvyklého nepozorovala. Za pár dní jdeme na třetí dávku a budeme se domlouvat v očkovacím centru na doočkování žloutenky a obrny. Je zajímavé, že i po druhé dávce chytl znovu rýmu a měl až 38,2 teplotu, ale až 3 týdny po vpichu. Nevím, zda je to náhoda nebo je tělo vakcínou oslabeno a snáze podlehne nemoci. Držím palce, ať očkování snesete v pohodě.

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 07.01.18 11:07

Děkuji za odpovědi @Lekninka91 @Hadumi přesně jde mi o trojvakcínu. Zatím o doočkování neuvažuji, nechci ani MMR -starší taky nemá. Hadumi a ptala ses u svého lékaře nebo sis to dřív rozmyslela?

@M-i-ch-e-l-l-e tak reakce pěkný a žádný encef. pláč? Prý je teda z hliníku a ten je v trojk. i hexe stejnej…1.dcera plakala dlouho po očku…

Lekninka91
Extra třída :D 10265 příspěvků 07.01.18 11:11

@Paní Colombová omlouvám se, nevěděla jsem, že to jsou dvě rozdílné vakcíny a nějak mě to nenapadlo :oops:

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 07.01.18 11:11

@M-i-ch-e-l-l-e ano, presne tak, ockovani sice posiluje specifickou imunitu (proti cemu ockujete) ale oslabuje obecnou, tedy posilujte ji. probio, otuzovani, vitaminy apod.

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 07.01.18 11:14

@Lekninka91 nic se neděje :kytka:

Uživatel je onlineM-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 210 příspěvků 07.01.18 13:35
@Paní Colombová píše:
Děkuji za odpovědi @Lekninka91 @Hadumi přesně jde mi o trojvakcínu. Zatím o doočkování neuvažuji, nechci ani MMR -starší taky nemá. Hadumi a ptala ses u svého lékaře nebo sis to dřív rozmyslela?@M-i-ch-e-l-l-e tak reakce pěkný a žádný encef. pláč? Prý je teda z hliníku a ten je v trojk. i hexe stejnej…1.dcera plakala dlouho po očku…

Ne, u nás žádný nespecifikovatelný pláč naštěstí nebyl a doufám, že ani nebude.

Hadumi
Extra třída :D 13396 příspěvků 07.01.18 14:03

@Paní Colombová konzultovala jsem to s očko centrem v Motole, ti mi nabídli tu trojvakcínu + pozdější doočkování. Nakonec jsem si to pořádně rozmyslela a dala jsem v cca 11m. klasickou hexu, nú nějaké byly, ale z mého pohledu nijak závažné. Měla jsem obavy, protože dcera očko nesnášela dobře, proto ani dodnes nemá MMR. Ale pak přišel nějaký vnitřní pocit (asi to zní blbě :lol: ), že to syn zvládne dobře a vlastně zvládl. Kdy dám druhou dávku ještě nevím.

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 07.01.18 16:15
@M-i-ch-e-l-l-e píše:
Ne, u nás žádný nespecifikovatelný pláč naštěstí nebyl a doufám, že ani nebude.

To je dobře ;)

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 07.01.18 16:20
@Hadumi píše:
@Paní Colombová konzultovala jsem to s očko centrem v Motole, ti mi nabídli tu trojvakcínu + pozdější doočkování. Nakonec jsem si to pořádně rozmyslela a dala jsem v cca 11m. klasickou hexu, nú nějaké byly, ale z mého pohledu nijak závažné. Měla jsem obavy, protože dcera očko nesnášela dobře, proto ani dodnes nemá MMR. Ale pak přišel nějaký vnitřní pocit (asi to zní blbě :lol: ), že to syn zvládne dobře a vlastně zvládl. Kdy dám druhou dávku ještě nevím.

A co jsi jim řekla - proč to chceš? Mám obavy, že se v tom dr bude nejak pitvat :roll: Tak jsi mu dala v 11m jednu dávku a druhou zatím neřešíš? Kolik je synovi?

Hadumi
Extra třída :D 13396 příspěvků 07.01.18 19:38

@Paní Colombová popsala jsem zdravotní anamnézu, měl hodně špatný porod + nedobrý konec prenatálního období. Ale hlavně, co pro ně byl největší minus pro hexu bylo to, že má ekzém (i když ne nic hrozného). Synovi je rok a s druhou nevím, ale určitě to chci doočkovat, když jsem už dala první a ta byla relativně ok.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 07.01.18 23:16

@Paní Colombová: No, čistě z právního hlediska, ty vůbec žádné důvody uvádět nemusíš ani nemusí být žádná kontraindikace. Zákonnými zástupci dítěte jste ty a jeho otec a o všech zdravotních úkonech rozhodujete vy. Mělo by stačit prostě říct, jak to chcete. Doktorka asi bude chtít podepsat, že odmítáte hexu, na to právo má, ale zkontrolujte si, CO podepisujete, nepodepisujte nic, co není pravda (např. že odmítáte očkování, když ho neodmítáte, jen chcete jinou vakcínu). Pokud chcete, aby mělo dítě napsanou kontraindikaci např. kvůli školce, tak to záleží na posouzení lékaře.

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 08.01.18 07:36
@Hadumi píše:
@Paní Colombová popsala jsem zdravotní anamnézu, měl hodně špatný porod + nedobrý konec prenatálního období. Ale hlavně, co pro ně byl největší minus pro hexu bylo to, že má ekzém (i když ne nic hrozného). Synovi je rok a s druhou nevím, ale určitě to chci doočkovat, když jsem už dala první a ta byla relativně ok.

Dekuju za odpoved :kytka: dcera je ted zahlenena a pokaslava a taky ma mirny ekzem tvari uz temer od narozeni, tak pouziju tohle a kdyby moc prudila, tak budu chtit pisemne, ze stat prebira zodpovednost, na to neni co dodat :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >