Infarkt placenty a potrat

26
27.4.21 20:37

Infarkt placenty a potrat

Ahoj holky, dnes po 2 měsících od potratu ve 23tt naší milované holčičky Marusky nám přišly výsledky pitvy. Zjištěné infarkty na placente. Už jsme se nějak s tím vším srovnaly a snažíme se o další mimi, ale po dnešní zprávě mám strach zda se to nemůže opakovat i u dalšího tehu. Doktorka říkala že výjimečně že to byla náhoda už máme doma dceru 2,5 roku a vše ok ale mám strach. Zažila jste to některá a další těhotenství bylo zcela v pořádku? Dekujiii :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
E92
81
27.4.21 21:27

Ahoj, taky jsem prisla o svou Elisku v 22 tt.. Ja mela teda mnohacetne infarkty na placente a holcicka byla mensi -(odpovidala 18 tt).. Poslali me na imunologii a tam mi zjistili antifosfolipidovy syndrom- tim te samozrejmne nechci strasit, nebo nerikam, ze ho mas taky.. Treba jen muzes taky poprosit o zadanku na imunologii, jen vezmou krev, akorat se ceka na vysledky :) ja jak jsem je dostala, tak jsem zjistila za par dni, ze jsem tehotna :) a pak uz jsem valila na hematologii a tam uz me hlidaji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
27.4.21 22:00

Mozna to nebude ta uplne prava utecha, ale ne vzdy musi byt infarkt placenty fatalni pro plod, i kdyz nastane. Kdyz je mensi ci okrajovy, tehotenstvi a mimi muze prosperovat dal. Takze i kdyby se to nedejboze opakovalo, nemusi to brat vzdy stejne smutne konce. V mem pripade byl infarkt placenty, ktery byl hodnocen tak, ze nebyl posleze pricinou predcasneho porodu, nemel fatalni dopad a dalsimu prubehu tehu nebranil. proste tam byl take, ale nebyt jineho problemu, ani by se to vlastne nevedelo, ze probehl. V dalsim tehu infarkt placenty nebyl. Pokus se nezit ve strachu, udelej pro to maximum. Strach nas nici a nici vse kolem nas. Hodne stesti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
1.5.21 09:59

Ahoj, je mi to moc lito, vím jak to boli🙏Přišla jsem o malého taky ve 22tt, za chvíli to bude rok. Také mnohocetne infarkty na placente, která byla dle pitvy velká a masivní. Předcházelo tomu něco nebo do te doby bylo tehu v pořádku? Ja měla problém s krvácením,hematomy.Plod byl menší skoro o polovinu na tu dobu.
Já řeším otěhotnění přes IVF, tak jsem pak byla má vyšetření na imuno a na hematologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
včera v 08:41

@Michaelavavra
U nás tehu jinak v pohodě i na screeningu ve 12 týdnu vše ok… Až v poradně v 19 týdnu doktorka poprvé řekla že prcek odpovídá velikosti 17 tt ale že může být menší… No a na druhém screeningu ve 23 tt nám řekli že malinká je už cca 2-3 týdny mrtvá a že je velikosti 16-17 tt… Také jsem měla rozsáhlé ty infarkty tudíž nebyla malinká vyzivovana… Měla jsem po první MS a začali jsme se zase snažit a teď tady lovim duchy na testu ale asi si to jen namlouvam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
včera v 08:45

Jak se vkládají fotky prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu