Odmítá jakoukoliv pomoc

Anonymní
23.4.21 00:24

Jak jí pomoci ?

Ahoj,
Vkládám anonymně a doufám, že tohle pochopíte.
Nevím jak pomoci své nejlepší kamarádce.
Stala se strašná tragédie.
6 let se s přítelem snažili o miminko, když nakonec přirozeně otěhotněla.
Celé těhotenství bylo naprosto v pořádku, žádné problémy, vše bylo jak má.
28.3. Měla termín porodu. Ten den byla ještě na kontrole a vše Ok, řekli ji, že když se ji nespustí porod, 13.4. půjde na vyvolání. A tak přenášela…
Nakonec šla vyvolávat porod. Od toho dne se mi neozvala, volala jsem ji 3× každý den, zvonila u nich na zvonek, volala jejím rodičům i přítelovi, ale nedostalo se mi žádné odezvy.
Dnes dala na fb první příspěvek po cele té době. Na předporodním ultrazvuku zjistili, že holčičce přestalo ve 43tt bít srdíčko. Nechce aby se k tomu kdokoliv vyjadřoval a kdokoliv kontaktoval, což chápu…
Je mi strašně, pořad na to musím myslet. Bolí to i mě a ještě víc mě bolí, že odmítá jakoukoliv pomoc a podporu od své kamarádky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23.4.21 00:26

Já bych řekla, že takové věci pomůže jen čas, netlačit na ni a nechat ji prostor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
23.4.21 00:29

Tak to je zkrátka tragédie. Vem že byla vymodlená, nosila jí 43 týdnů. A teď tohle. Tohle chce jedině čas. Musí tu tragédii zpracovat. Až bude mít náladu, tak se ti určitě ozve…Za čas si potruchlíte spolu.Bude tě zase potřebovat :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6816
23.4.21 00:53

:hug: to je smutné. Dej jí nějak vědět, klidně přes mamku, manžela, že když by potřebovala jsi tu pro ní. Musí si tím smutkem projít a prožít ho. A ty musíš být trpělivá. Držte se :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
23.4.21 00:55

Asi bych jí napsala jak moc tě to mrzí a bolí co se jí stalo, že na ní myslíš a že tady pro ní kdykoliv bude potřebovat jsi. pak už bych jí nechala… teď to musí nějak s rodinou zpracovat, potrvá než se ti ozve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5407
23.4.21 00:56

A jak si myslíš, ze ji pomůžeš? Ona si svou formu „komunikace“ vybrala. Tohle obíhani rodiny nebyl úplně dobrý nápad.

Má sestřenice měla u porodu obrovské problémy a dozvěděla jsem se to od tety, která mi to sama po pár dnech volala. Už v ten den jsem věděla, že je něco blbě, když se nikdo neozývá. Ta nejistota je hrozná, ale toho koho se ta tragédie týká se sám vymezí koho a kdy bude kontaktovat. Jim ten čas plyne úplně jinak. Prostě bych čekala, co bude dál a byla nachystaná, nic jiného. Není nic horšího, než nějaká nevyžádaná aktivita. Tou se dá dost pokazit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
23.4.21 01:10

@Trojlístek já si to úplně nemyslím. Neříkám jí bombardovat, ale dát najevo že tu pro ní je a vyčkat.. dát najevo podporu. Zažila jsem v rodině ošklivé úmrtí a nejhorší byli ti co se ani neozvali aby jakože neotravovali. To pak člověk ani nevěděl co si myslet. Taky jsem neměla naládu reagovat ani nejlepší kamarádce ale ten pocit, že na mě myslela (i jiní) jsem si pamatovala…
A jinak zakladatelka se zachovala jako starostlivá kamarádka ne jako ignorantka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5407
23.4.21 01:23

@nototo to souhlasím. Ale kamarádka dala později jasně najevo co nechce. Ona o svých nejbližších ví. I mně se sestřenice nakonec ozvala sama a potvrdila mi, ze je ráda, ze jsem jí dala čas. A byl docela dlouhý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
23.4.21 05:58

Kamarádce bych dala čas. Musí to pro ní být těžké, to je úplně nepředstavitelné.

Být tebou, tak tu diskuzi ale smažu nebo upravím aspoň ten úvodní příspěvek. Píšeš přesné datumy, z toho se může poznat nebo někdo jí může poznat a opravdu si nemyslím, že bude ráda, že jí probíráš na internetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11620
23.4.21 06:07
@Ginella píše:
Kamarádce bych dala čas. Musí to pro ní být těžké, to je úplně nepředstavitelné.Být tebou, tak tu diskuzi ale smažu nebo upravím aspoň ten úvodní příspěvek. Píšeš přesné datumy, z toho se může poznat nebo někdo jí může poznat a opravdu si nemyslím, že bude ráda, že jí probíráš na internetu.

Přesně tohle jsem ti chtěla napsat. Smaž diskuzi. Šlo to napsat obecněji a ne přesné datum porodu.
Dala bych ji najevo, že tu pro ni jsem, třeba jednou smskou a pak ji nechala na pokoji. Až bude chtít, ozve se. A může to trvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
23.4.21 08:03

Napsala bych jí, že s ní soucítíš, že je ti líto, co se stalo. Moc na ni myslíš a až bude chtít ať se ti ozve, že jsi tady pro ni.
Nebombardovala bych ji telefony ani dalšími zprávami. Toto stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63520
23.4.21 08:16

Napiš jí, že jsi tu kdykoliv pro ni a dej ji čas.. Tohle je hrozná situace a ona se s tím musí nejdřív poprat sama :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16351
23.4.21 08:48
@Anonymní píše:
Ahoj,
28.3. Měla termín porodu. Ten den byla ještě na kontrole a vše Ok, řekli ji, že když se ji nespustí porod, 13.4. půjde na vyvolání. A tak přenášela…
Nakonec šla vyvolávat porod. Od toho dne se mi neozvala, volala jsem ji 3× každý den, zvonila u nich na zvonek, volala jejím rodičům i přítelovi, ale nedostalo se mi žádné odezvy.
Dnes dala na fb první příspěvek po cele té době. Na předporodním ultrazvuku zjistili, že holčičce přestalo ve 43tt bít srdíčko. Nechce aby se k tomu kdokoliv vyjadřoval a kdokoliv kontaktoval, což chápu…
Je mi strašně, pořad na to musím myslet. Bolí to i mě a ještě víc mě bolí, že odmítá jakoukoliv pomoc a podporu od své kamarádky.

Tohle, cos napsala, je neuvěřitelně sobecká věc - doufám, že to jen špatně vyznělo v písemné podobě. V tuto chvíli je úplně nepodstatné, co bolí Tebe, tahle situace není vůbec o Tobě.

Dala jsi jí spoustu jasných a dostatečných signálů (můžeš k tomu ještě přidat nějaký ten milý dopis, který jí hodíš do schránky) a teď už to musíš nechat jen na ní. Ona se s tou situací asi potřebuje vypořádat nejprve sama, bez účasti kamarádek, i když mají ty nejlepší úmysly.

Schopnost respektovat rozhodnutí kamarádky, umět v takové chvíli ustoupit do pozadí a trpělivě čekat, až bude Tvou pomoc potřebovat a chtít… právě to patří mezi znaky opravdového přátelství ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
23.4.21 09:02

Co třeba koupit jí něco pro radost, např. sestavit dárkový koš dobrot, kosmetiky, prostě co má běžně ráda. Vložit do toho lísteček, ale třeba jen se srdíčkem nebo něco, aby věděla, že je to od tebe. Nechat jí to za dveřmi, poslat kurýrem bez kontaktu a až ona bude chtít, tak se ozve sama.🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
23.4.21 13:05
@Anonymní píše:
Ahoj,

ahoj,
každý takovou věc prožívá po svém, někdo blízkost jiných potřebuje, někdo potřebuje být sám a nejprve si to prožít vnitřně… Dej jí vědět, že kdykoliv tu pro ni jsi, to je jediné, co můžeš správně udělat. Ona přijde, až bude cítit, že je správný čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat