Reklama

Info o tampónech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymka04
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 17:56
Info o tampónech

Ahoj :mavam:
Mám par otázek ohledně tamponu a prosim o odpovědi :hug:
1. Mužů se s tamponem koupat v rybníku? (Ne příliš čisté vodě)
2. Mužů tampon používat i když nemám menstruaci jen hnědý výtok?
3. Jak mužů dostat STŠ?
4. Mužů s tamponem spát? Nedostanu toxický šok? (Když ho tam budu mít víc jak 3 hodiny?)

Předem děkuji za odpovědi od zkušenějších :srdce:

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5748 příspěvků 10.08.18 18:07

Ano ale doporučuji po koupeli vyměnit. 2. Používala jsem taky. 3. Nikdy jsem ho nedostala. Poradí třeba někdo jiný. Tampony používám od mých cca 14let, je mi 32. 4. A proč by si nemohla? Nový před spánkem a ihned po probuzení vyměnit.

Anonymka04
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 18:23

@lachtanice86
Dobre diky za rady :D

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 10.08.18 18:25

1. Ano
2. Ano,se jde pak špatně vytáhnout, teda aspoň mně.
3. Nevím, nemám zkušenost.
4. Údajně ani, ale já to nedělám, je mi to nepříjemné. Většinou mě do rana začne bolet břicho.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 10.08.18 18:26

Ted jsou i tampony o.b. přímo na noc aby ses nemusela bát toxického šoku. Na den si kupují normální a noc ty speciální ale teď nevím jak se označují. :mavam:

Anonymka04
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 18:44

@mayecka
Aha :D děkuji za radu podivam se na net

Anonymka04
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 18:45

A nemusím se bát ze když použiju tampony mimo menstruaci, ze se mi vysusi sliznici nebo mi to nějak ublíží? :oops: :think:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 10.08.18 18:49

@Anonymka04 to nevím ale mimo přímo menstruaci se nedoporučuje je používat ale nevím důvod :think:

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 10.08.18 18:52

@Anonymka04 Můžeš se s ním koupat, ale hned po koupání se doporučuje tampon vyměnit, na hnědý výtok asi nebudou vadit úplně ty mini velikosti (nevím, nepoužila jsem). STŠ můžeš dostat, když budeš prase, co si nebude často měnit tampon či si umývat ruce před výměnou tamponů. S tampony já normálně spím (většinou jednu noc během menstruace, mám ji slabou). Btw. STŠ není onecmocnění, které dostaneš pouze při užávání tampónů, ale tvoří to zhruba polovinu všech případů STŠ.

Uživatel je onlineonajeblond
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 6 inzerátů 10.08.18 20:30

používám tampony od 12 let takže bych řekla že
1 ano ale ne moc dlouho a pokud možno měnit
2záleží jak se to vezme,na obalech je psáno že mimo Ms by se používat neměly u výtoků a tak, že vysušují sliznici,pokud se jedná o výtok před Ms nebo jako konečná Ms myslím,že by neměl být problém
3netuším co to je ,ale nikdy jsem s tampony problém neměla
4 mužeš,spala jsem s nima ikdyž ještě nebyly ty s „křidélkama“ (je to taková sitka na tampony(,na obalu je to vyznečené,za mě moc doporučuji jsou větší i kapku,používám je i přes den při silnější menstruaci :lol:

Verun83
Echt Kelišová 8619 příspěvků 33 inzerátů 10.08.18 20:31

Taky jsem spavala s tamponama. Az se mi jednu noc udelalo neuveritelne zle. A to jsem mela ms uz ke konci a tampon mini. Bolest bricha, zimnice, mdloby i v lezeni. Nekolik hodin jsem nebyla schopna niceho. Od te doby tampony jen pres den a pravidelna vymena. Ted uz je nepouzivam vubec.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 10.08.18 20:36
@onajeblond píše:
používám tampony od 12 let takže bych řekla že
1 ano ale ne moc dlouho a pokud možno měnit
2záleží jak se to vezme,na obalech je psáno že mimo Ms by se používat neměly u výtoků a tak, že vysušují sliznici,pokud se jedná o výtok před Ms nebo jako konečná Ms myslím,že by neměl být problém
3netuším co to je ,ale nikdy jsem s tampony problém neměla
4 mužeš,spala jsem s nima ikdyž ještě nebyly ty s „křidélkama“ (je to taková sitka na tampony(,na obalu je to vyznečené,za mě moc doporučuji jsou větší i kapku,používám je i přes den při silnější menstruaci :lol:

Je o tom varování na každém balení tamponů, způsobují ho bakterie (stafylokok).

Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 6 inzerátů 10.08.18 20:36
@Wani píše:
Je o tom varování na každém balení tamponů, způsobují ho bakterie (stafylokok).

no něco jsem četla o „toxickém šoku“ to je ono?

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 10.08.18 20:39
@onajeblond píše:
no něco jsem četla o „toxickém šoku“ to je ono?

Ano, ale jedná se o velmi vzácné onemocnění, na 10 let připadá v ČR asi 30 případů (polovinu tvoří menstruující dívky/ženy).

Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 6 inzerátů 10.08.18 20:42
@Wani píše:
Ano, ale jedná se o velmi vzácné onemocnění, na 10 let připadá v ČR asi 30 případů (polovinu tvoří menstruující dívky/ženy).

ano,ano tak o tom jsem četla a vím o tom asi mě zmátla ta zkratka 8)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama