Zánět močového měchýře - lékárnička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tony91
Povídálka 12 příspěvků 10.08.18 08:54
zánět močového měchýře - lékárnička

Ahoj holky, rozhodla jsem se s vámi podělit o moje zkušenosti se zánětem močového měchýře. Tato nepříjemnost mě doprovází snad od mých 14 let. Za ty léta jsem posbírala pár užitečných rad, které bych Vám ráda předala.
Moje domácí lékárnička, první pomoci při zánětu

• GYNIMUM ženská probiotika - ne jednou se mi vrátil zánět močového měchýře po předchozím braní atb na jinou nemoc, když jsem nebrala k atb probiotika. Tyto jsou speciálně pro ženy, upravují mikroflóru nejen ve střevech.
  • BLOKURIMA dá se volně koupit v lékárně (asi po 10 nebo 30 pytlíčkách) je rozpustný ve vodě, naprosto bez chuti. Pokud začnu pociťovat byť lehké pálení okamžitě si jeden rozmíchám, nejlépe pak ještě jeden před spaním. A zánět se nedostaví. Pokud tak neučiním do svou hodin jsem KO a pomůžou už jen ATB. Blokurimu je dobré si dát někdy i po pohlavním styku (dávkování je na příbalovém letáku) a vážně funguje. Vždy mám jeden v kabelce
  • URIFOS 3g - Urisof je jednorázové atb na zánět močáku. Předepíše Vám ho obvodní lékař nebo gynekolog. Lék stojí asi 200,– KČ. V balení je jen jedna tableta (nebo sáček), bere se ráno na lačno. Mohu jen doporučit, zabral na 100%, jediný prášek, žádných 10 prášku po bůhví kolika hodinách.

Dříve do mé lékárničky patřil i algifen, ale ten od doby co mám doma blokurimu a jednorázové atb nepotřebuji.

Reakce:
Vendullinka
Kecalka 431 příspěvků 10.08.18 09:04

Já mám taky často záněty a v kabelce nosím takovou malou lékárničku, abych to měla vždy po ruce. Mám tam:
Blokurima - při zvláštním pocitu :lol: a po sexu
Urinal akut
A namísto antibiotik mi již v 90 % případech pomohou homeopatika, pokud je včas nasadim. Jsou bez předpisu, takže je mám pořád u sebe.
Doma mám ještě tinkturu z lichořeřišnice, a každé ráno a večer si dávám tabletku brusinek.
Poslední antibiotika jsem měla v lednu :palec:

Mava
Generální žvanilka 24837 příspěvků 10.08.18 09:16

@Vendullinka jaká homeo užívàš?
taky občas zánět mám…beru blokurimu. brusinky. lichořeřišnici. vše tak různě střídám po čtrvrt roce

Vendullinka
Kecalka 431 příspěvků 10.08.18 09:40

@Mava Mercurius corrosivus 15ch 2×5 kuliček a cantharis 9ch 4×5 kuliček po dobu 3 dní při akutních potížích

Mava
Generální žvanilka 24837 příspěvků 10.08.18 09:46

@Vendullinka Děkuji

Iva575
Kecalka 356 příspěvků 10.08.18 10:33

Taky s sebou vozím Cantharis 15 CH..

Kaca307
Povídálka 18 příspěvků 19.11.18 22:11

@tony91 Dobry vecer, prosim vas ten urifos v tom je jeden velkej sacek a ten celej sacek se ma pouzit jen jednou? Prijde mi,ze toho je docela hodne na jedno pouziti. Mam zanet mocaku a dr mi to predepsal a nic k tomu ani nerekl

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >