Infuze se železem

459
9.8.19 13:03

infuze se železem

Třeba někdo budete vědět…od mladí jsem chudokrevná, nedostatek železa…po všech železech od lékařů mám buď průjem nebo je mi blbě od žaludku…tak že léky beru jen občas…slyšela jsem o možnosti léčby infuzí…nevíte někdo, kde to dělají, ráda si to zaplatím, pokud by to vyřešilo můj nedostatek železa…děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35461
9.8.19 13:21

Železo je možné dostat i v injekčním roztoku, běž za svým praktickým lékařem nebo jestli chodíš někam na internu, tak tam a zeptej se tam, tam by ti to i píchli. Řekni u svého doktora, že ti tablety nedělají dobře a zeptej se na tuto formu léčby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.19 13:25

Ferinject

Injekce lze dávat, jen když je prokázáno, že je porucha vstřebávání železa, přečti si nežádoucí účinky, proti tomu je občasný průjem dost pohoda, mimo jiné hrozí závažná alergická reakce (s rizikem úmrtí) a předávkování- velmi složitě se počítá, kolik má pacient dostat..

NÚ: Časté: bolest hlavy, závratě; hypertenze; nauzea; vyrážka, lokální reakce v místě aplikace; hypofosfatemie. Méně časté: parestezie; dysgeuzie; hypotenze, zčervenání, dyspnoe; zvracení, dyspepsie, bolesti břicha, zácpa, průjem; svědění, kopřivka, erytém, vyrážka; svalové bolesti, bolesti zad, kloubů, svalové křeče; horečka, únava, bolest na hrudi; periferní otoky; zvýšení ALT, AST, GMT a LDH. Vzácné: úzkost; flebitida, synkopa, presynkopa; angioedém, bledost, otok v obličeji; ztuhlost, malátnost.

http://www.sukl.cz/…n/detail.php?…

• Citovat
  • Nahlásit
8775
9.8.19 13:30

Taky beru železo jen občas :oops: (mám anémii a zároveň problémy se žaludkem - trvale beru Omeprazol, a železo mi je zhoršuje). Z vlastní zkušenosti mi nejméně nejhůř :mrgreen: dělají kapičky Maltofer (takové ty pro mimina) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1775
9.8.19 13:36

Ahojky :mavam:
Přítele babička, co se léčila s onkologickym onemocněním, chodila jednou měsíčně na kapacku se zelezem, ale je to drahé a tak to lékaři dávají opravdu jen ve výjimečných situacích a dalsi vec, jsou vedlejší ucinky no… :?
Já jsem po operaci žaludku též dost chudokrevna, každé 3 měsíce docházím na hematologii a po všech druzích zeleza, mi bo vzdy hrozně, buď jsem je vyhodila nebo zácpa atd…
Teď uz beru asi rok Sorbifer Durules, tabletky a mohu rict, že super…beru vzdy ráno na lacno a večer (to uz mi nevadí ani po jidle) a nemám po nich ani zácpu, ani jiné problemy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.8.19 13:36

Dobre se snáší Maltofer tablety, ale je tam větší doplatek.
A co Salus Floradix?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
9.8.19 13:48

@sobesin posílám SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...