Psychicky si odpočinout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 11:01
Psychicky si odpočinout

Ahojky. Poslední dobou žiju v napětí. Dny se mi prolínají, nic produktivního ani nedělám. Jsem jakoby líná a nedokážu u ničeho vydržet. Když jdu spát, tak si připadám jakobych zavřela a pak jenom otevřela oči. Moje tělo je odpočaté, ale moje mysl pořád ne. Přeříkávam se atd… Nevíte co proti tomu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lalelale
Kelišová 5435 příspěvků 08.08.19 11:03

A můžeš s tím napětím něco udělat, odstranit zdroj? Jinak mně nejvíc vyčistí hlavu dlouhá procházka někde bez lidí.

Ba-stet
Závislačka 3092 příspěvků 08.08.19 11:07

Na mě funguje moře. 10 dní se válet na sluníčku a celé dny si jen číst. Anebo aspoň víkendový welness v lázních. Prostě na chvíli vypadnout, nic neřešit a nechat ostatní, ať mě rozmazlují.

Premek_Orac
Kelišová 5569 příspěvků 08.08.19 11:09

Ahoj,
můž to mít mnoho příčin. Osobní věci (vztahy, pohled na svůj život), pracovní či fyzické vyčerpání, stres, nedostatek spánku, zdravotní příčiny… To z tvého popisu není patrné.
Rozhodně ti ale tělo dává najevo, že něco je špatně a je třeba něco změnit.
Odpočinek, dovolená, výlet, opít se apod. je bez té hlubší změny jen krátkodobé řešení…
Klidně napiš SZ, pokud nechceš pitvat veřejně.

unuděná
Echt Kelišová 8743 příspěvků 4 inzeráty 08.08.19 11:12
@Anonymní píše:
Ahojky. Poslední dobou žiju v napětí. Dny se mi prolínají, nic produktivního ani nedělám. Jsem jakoby líná a nedokážu u ničeho vydržet. Když jdu spát, tak si připadám jakobych zavřela a pak jenom otevřela oči. Moje tělo je odpočaté, ale moje mysl pořád ne. Přeříkávam se atd… Nevíte co proti tomu?

A víš, proč to tak je? Máš náročnou práci? Jsi doma s dětmi? Nějaké problémy s partnerem? Zdraví? Budeš muset najít důvod, pak se s tím dá něco dělat. Já si psychicky nejvíc odpočinu u nějaké manuální práce, kde se musíš soustředit jen na to, co děláš a nezbývá prostor řešit kraviny :mavam:

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 08.08.19 11:13

Taky sport je výborný. Člověk přijde mezi lidi, vypne hlavu, únaví se…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 11:14

Já žiju v napětí poslední 3 roky a už jsem zralá na prášky. Pomohlo mi moře, ale jen na chvíli. Valí se na mě jedna nepříjemnost za druhou. Tak raďte.

Ba-stet
Závislačka 3092 příspěvků 08.08.19 11:17
@Anonymní píše:
Já žiju v napětí poslední 3 roky a už jsem zralá na prášky. Pomohlo mi moře, ale jen na chvíli. Valí se na mě jedna nepříjemnost za druhou. Tak raďte.

Tak dlouhodobě pomůže pochopitelně jen odstranit tu příčinu napětí :nevim:

carsa
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 08.08.19 11:19

Je to klišé, ale mně ohromě pomáhá sport. Jdu každé ráno běhat do lesa, kde potkávám srnky, zajíce, někdy divočáky :) a hned je celý den veselejší. Vlastně kvůli psychice jsem před lety začala běhat. Dotáhla jsem to na maratony, ale to není podstatné - pořád je to pro mně hlavně duševní hygiena. Když nějaký den nemůžu vyběhnout, hned to cítím, a jsem daleko nervóznější.

Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 08.08.19 11:22

Porozumět tomu, co skutečně je zdroj toho napětí a začít ho řešit, pokud na to nestačíš sama, tak zapomoci potřebných profesioinálů - právník, sociální poradenství, psycholog, mediátor atd.

Pokud fakt nevíš, tak pro začátek alespoň začni psát večer deník, kam nebudeš psát to co se ti ten den stalo, ale co se ti honí hlavou. Když tomu věnuješ dostatečný čas a pravidelnost, tak ony se v tom ty vzorce vedoucí k příčině najdou i když se teď možná usilovně snažíš je nevidět a nepřiznat si je.

Jinak pomáhá fyzická námaha, dobrý sex, dechová a relaxační cvičení, masáž, sauna, vytancovat to - třeba na koncertě kam se jezdí se vytancovat - tedy metal, elektronické záležitosti, lezení po skalách a podobně.

Případně jakýkoliv koníček, co tě pohltí a zaujme veškerou tvou pozornost, přináší ti radost a vidíš nějaké poztiviní výsledky.

Příspěvek upraven 08.08.19 v 11:23

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 11:22
@Ba-stet píše:
Tak dlouhodobě pomůže pochopitelně jen odstranit tu příčinu napětí :nevim:

To vím také. U mně by se asi jednalo o změnu práce. Ale věci jako nemoci a úmrtí neovlivním. Ano, umím se s tím vyrovnat, ale úmrtí nejlepší kamarádky a do roka její dcery je na mě prostě moc. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 11:24

@Ou Už mám toho tvého tapetování dost. Poslední věc, na kterou má člověk s rozhozenou psychikou náladu je metalovej koncert. :roll: :roll:

Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 08.08.19 11:25
@Anonymní píše:
To vím také. U mně by se asi jednalo o změnu práce. Ale věci jako nemoci a úmrtí neovlivním. Ano, umím se s tím vyrovnat, ale úmrtí nejlepší kamarádky a do roka její dcery je na mě prostě moc. :nevim:

no potřebuješ to ze sebe nějak dostat - čím víc to budeš v sobě uzavírat a snažit se před projití si žalem utéct, zejména když práce přináší jen zátěž a ne uspokojení, tím víc tě to bude rozežírat zevnitř.

Zajít v tomhle případě párkrát za psychologem fakt není špatný nápad. Nebo nějakým duchovním, pokud to pro tebe je zajímavjěší možnost.

Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 08.08.19 11:27
@Anonymní píše:
@Ou Už mám toho tvého tapetování dost. Poslední věc, na kterou má člověk s rozhozenou psychikou náladu je metalovej koncert. :roll: :roll:

To že tebe metal nezajímá neznamená že jeho fanoušci ho nepoužívají právě jako psychohygienu.

Omezený obzor vede často k pobouření se nad něčím, čemu nerozumím a nevejde se to zrovna do mého malého šuplíčku.

Stejně tak není potřeba nijka zářivý intelekt, na to, že pokud píšu seznam velmi rozdílných možností jak ventilovat napětí, tak že to dělám proto, aby si člověk vybral z toho, co ho zaujme a že to jaksi můžou být velmi rozličné věci.

Jestli tě vztekám, tak ono to bude spíš víc o tobě a o tom, co si do mě projikuješ. Jestli se toho chceš zbavit, tak to bude tvoje vlastní záležitost. nemám v plánu měnit postupy toho, co zde píšu, jen proto že tebe to vytáčí.

Příspěvek upraven 08.08.19 v 11:31

Ba-stet
Závislačka 3092 příspěvků 08.08.19 11:29
@Anonymní píše:
To vím také. U mně by se asi jednalo o změnu práce. Ale věci jako nemoci a úmrtí neovlivním. Ano, umím se s tím vyrovnat, ale úmrtí nejlepší kamarádky a do roka její dcery je na mě prostě moc. :nevim:

Někdy je život prostě k nesnesení, to chápu. Pak bych měnila, co měnit lze. A co člověk nezmění, musí přijmout. Je jasné, že u smrti to nejde hned. Zkusila bych nějaký rituál rozloučení a nebo to s někým probrat. Ale doopravdy pomůže asi jen čas. Hodně štěstí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama