Insolvence a přítel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 07:56
Insolvence a přítel

Zdravím,

chci se zeptat, v současné době probíhá schválení mé insolvence a do toho ještě řeším rozchod. Přítel mi v létě půjčil finance na zaplacení některých půjček s tím, že mu to splatím, jak budu moct, že je nepotřebuje a že mi pomůže, abychom byli oba v pohodě.
Nicméně jsme se teď rozešli a on po mě chce ty peníze do 14 dní vrátit, což já logicky nemám jak a on vyhrožuje, že na mě podá trestní oznámení za nesplácení. Přihlášky na insolvenci jsou již uzavřeny a nyní se čeká na soud (za 2 týdny).
Co všechno mi hrozí? Já mu chci ty peníze pořád vrátit, ale nemám jak, splácením pravidelně co to jde a rodinu mi nemůže pomoci.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8172 příspěvků 03.03.19 08:01

Peníze ti půjčil v létě, insolvence se řeší teď. Nepřihlásil se do ní, tak ti nemůže vůbec nic. Vrácení peněz je teď pouze na tvojí dobré vůli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 08:01

Celou dobu samozřejmě věděl, že ji budu mít i věděl, že se můžu přihlásit, ale on odmítl…

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 03.03.19 08:17

No, zaplatit mu to není zrovna bezpečné - tam zas připadá v úvahu zvýhodnění věřitele. Pokud se nepřihlásil, má smůlu. Trestním oznámením si nijak nepomůže.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 03.03.19 08:18

Nojo, tak si počká. Ví v jaké jsi situaci a trestní oznamení mu v ničem nepomuže.

Ju21na
Kecalka 392 příspěvků 03.03.19 08:20

Buď v klidu, nemůže teď dělat nic, má prostě smolíka. Měl včas přihlásit svoji pohledávku. A máte nějakou smlouvu, že Ti peníze půjčil?

J_Doe
Závislačka 3263 příspěvků 03.03.19 08:22

To si chudak pritel pekne nabehl…

Trestni oznameni je blbost, je to proste veritel, ktery se neprihlasil, a ty mu platit ani nesmis, to by bylo obchazeni prihlasenych veritelu.

Maximalne muze pockat, az si insolvenci doplatis, a prihlasit se s prosikem k tobe.

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 03.03.19 08:28

Přítele mi je líto. Opravdu mu teď nic platit nesmíš, přihlášení věřitelé mají přednost. Kolik mu dlužíš?

Modesta
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 03.03.19 08:30

Jak ti už někdo psal - ty teď nemůžeš nic. On se nepřihlásil, právně nemá šanci po tobě něco chtít. A ty mu to ani nemůžeš splácet, protože pokud budeš platit, on tě může že msty udat (a že se to občas děje) a tobě by mohla být zrušená insolvence.

Takže se s ním domluv, že na ten dluh myslíš, víš o něm, ale splácet to budeš moci právě až po skončení insolvence. A klidně mu sděl důvod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 08:36

Dlužím cca 80000 Kč, on na mě chce poslat i Ukrajince… Jsem zoufalá a nevím co dělat. Radši jsou to i napsala správci, aby o tom věděl.

Modesta
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 03.03.19 08:40
@Anonymní píše:
Dlužím cca 80000 Kč, on na mě chce poslat i Ukrajince… Jsem zoufalá a nevím co dělat. Radši jsou to i napsala správci, aby o tom věděl.

Jo, to se takhle rádo vyhrožuje, ale žaludek na to dotáhnout to do konce má jen pár lidí.

Co ty můžeš, je v klidu mu situaci vysvětlit, poukázat na to, že o tom dluhu víš, ale prostě mu to zaplatit nesmíš. Až po skončení insolvence. A pokud bude vyhrožovat dál, tak to budeš muset řešit TO ty.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 03.03.19 08:42

A to Ti to píše, volá, sděluje osobně? Máš o tom vydírání důkazy pro případné vlastní trestní oznámení?
Kdo Ti zpracovával a podával návrh?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 08:42

Děkuji za uklidnění. Jsem zoufalá, čekám na soud a ještě řešit tohle… Začínám být na pokraji sil…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 08:43

Volá, už jsem si stáhla na nahrávání hovoru…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 08:44

Zpracování bylo přes oddlužení.cz. Víc nechci psát, aby si to tady nepřečetl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama