Insolvence a vyplácení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26.11.21 13:47

Insolvence a vyplaceni

Zdravím jmenuji si Karel a chtěl bych se zeptat jestli někdo nebyl v podobné situaci chci poukazat že jsem v insolvenci skončil svojí chybou ale řádně splácím ale teď se mi naskytla možnost jak být osvobozen od splacení.
Mám insolvenci na nějakých 340tisic platím každý měsíc už 2.5 roku a zbývá něco přes 200 ještě doplatit ale teď se mi naskytla možnost od rodičů a sestry že by mi dohromady těch 200 tisíc darovali abych tu insolvenci vyplatil a chci se zeptat Bude insolvenční správce nebo soud chtít kde vzali ty peníze nebo něco? Je mi jasný že budou chtít nějakou tu darovací smlouvu rodiče mají něco našetřeno a něco mají doložitelného z nájmu ( vlastní barak a pronajimaji 3 byty) není to nic extra ale jestli jim budou volat nebo něco od soudu aby dolozily ty peníze kde je vzali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2645
26.11.21 13:53

Tak se zeptej insolvenčního správce. Ale pokud uhradíš 100% tak nevidím problém. Prostě to uděláš formou mimořádné splátky. Spravce nebude zajímat kde vzali peníze a ani nemá právo to vědět. Pouze ho informuj že ti rodiče poskytli částku na uhrazení zbytku dluhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.21 14:00

@mamule42 Dobře myslím si ale ze bude chtít tu darovací smlouvu tu mám připravenou ale jelikož s mým správcem je komunikace nulová tak se mu snažím už 3 dny dovolat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
26.11.21 14:03

Maximálně si nachystejte darovací smlouvu, ale povinnost ji dokládat není, leda by tě k tomu vyzval soud nebo ins. správce.

Doplatit insolvenci se vyplatí kvůli měsíčnímu poplatku ins. správci, pokud ti to rodina půjčí bez úroku, tak fajn..
ins. správci zavolej/napiš mail, abys měl přesně písemně č. účtu, kam máš peníze poslat (je to na účet ins. správce - tvé majetkové podstaty a informuj ho, že zašleš mimořádnou splátku, přičti k tomu měsíční poplatek pro IS, bylo by dobré si nechat od něj částku nechat vyčíslit na halíř přesně, aby tam nelítaly nějaké částky navíc/míň…
pokud uhradíš v ins. 100%, ins. správce sepíše závěrečnou zprávu, ta projde soudem (počítej cca měsíc i déle) a soud pak vydá usnesení o splnění oddlužení..

s rodinou se pak hlavně vyrovnej, jsou teda zlatí, že v téhle situaci ti věří, že jim peníze splatíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.21 14:09

@Lucy75 o to mi právě jde ze aby pak neměli rodiče nějaký běhání vyřizování ohledně dokladani kde ty peníze vzali a podobně darovací smlouvu mám jen právě se snažím dovolat spravci aby mi řekl kolik zbývá ještě doplatit
Jo jsem pyšný na svoje rodiče :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
26.11.21 14:14

@Korunovnik tak se snaž, aby taky jednou mohli být pyšní oni na tebe..
správci napiš mail, oni jsou dost zaneprázdnění a pošli to přesně na korunu + měsíční odměnu správci na ten daný měsíc..
nazvi to prostě jako dar, co vím z praxe, tak až k dárci to soud nezkoumá, je zajímá, že je splaceno 100%, to je zákonná podmínka (jedna z možností) k ukončení insolovenčního řízení..
ale budeš tam ještě pět let viset, takže žádné půjčky apod. nehrozí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.21 14:22

@Lucy75 jo to vím že ještě 5 let musím čekat mě hlavně jde o to že mi půjčí a ja to vyplatím protože ten dům kde mají rodiče nájemníky budeme dědit ja se sestrou a rodiče už se o to nechtějí starat ale zase to nechtějí prodat takze to budeme dědit ja se sestrou ale nevím zda bude vadit že po skončení insolvence třeba v létě budu spoluvlastnikem domu na to asi nehraje žádnou roli ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12840
26.11.21 14:44

@Korunovnik snad jednou nebudu mít dítě jako jsi ty, který umí jen dělat dluhy a čekat s nataženou rukou na majetek rodičů, který dostane až natahnou bačkory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25448
26.11.21 14:46

Jestli chceš něco dědit nebo dostat darem, tak nejdřív doplať insolvenci. Pak už s tím není žádný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8293
26.11.21 14:49
@Korunovnik píše:
@Lucy75 jo to vím že ještě 5 let musím čekat mě hlavně jde o to že mi půjčí a ja to vyplatím protože ten dům kde mají rodiče nájemníky budeme dědit ja se sestrou a rodiče už se o to nechtějí starat ale zase to nechtějí prodat takze to budeme dědit ja se sestrou ale nevím zda bude vadit že po skončení insolvence třeba v létě budu spoluvlastnikem domu na to asi nehraje žádnou roli ne?

Rodiče ce se chystají do léta zemřít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
26.11.21 14:50
@Korunovnik píše:
@Lucy75 jo to vím že ještě 5 let musím čekat mě hlavně jde o to že mi půjčí a ja to vyplatím protože ten dům kde mají rodiče nájemníky budeme dědit ja se sestrou a rodiče už se o to nechtějí starat ale zase to nechtějí prodat takze to budeme dědit ja se sestrou ale nevím zda bude vadit že po skončení insolvence třeba v létě budu spoluvlastnikem domu na to asi nehraje žádnou roli ne?

chudáci rodiče..
aby tobě a sestře mohli darovat dům, tak ještě musí zaplatit 200 litrů za tvůj dluh :zed: a to se „fakt vyplatí“ :zed: doufám, že se ničeho takového od svých dcer nedočkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8293
26.11.21 14:55
@Lucy75 píše:
chudáci rodiče..
aby tobě a sestře mohli darovat dům, tak ještě musí zaplatit 200 litrů za tvůj dluh :zed: a to se „fakt vyplatí“ :zed: doufám, že se ničeho takového od svých dcer nedočkám.

KdyŽ rodiče chtějí a mají na to, tak mu to proste dají. Přece my jim tu nebudeme říkat, co mají dělat, když o tom houby víme. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20313
26.11.21 15:24

Neřeš to na intenretu, ale třeba v dluhové poradně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25448
26.11.21 15:26

@Ou Jsi mimo. Řešit to musí s insolvenčním správcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
26.11.21 15:56

Pokud se neplatu, peníze dostaneš darem, takže musíš zaplatit daň. Ale nejsem si jistá jak to je, když je to dar v rodině. Jinak všechen majetek co nabydeš (tj. i dědictví atd.) jde na splacení dluhu. Proto spousta lidí, kteří jsou v insolvenci, chtějí peníze na ruku a nebo na jiný účet. Takže podle mého ty peníze na splacení použít půjdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat