Insolvence bez prijmu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
70
6.1.22 17:30

insolvence bez prijmu

Ahoj chtela jsem se zeptat zda je naka sance na podani oddluzeni kdyz jsem 9 let nezamestnana mam exekuci jestli mi bude schvalena insolvence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11878
6.1.22 17:32

Nebude. Jakože fakt ne. Není to jen razítko na odmazani dluhů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7108
6.1.22 17:35

To záleží na soudu a na tom, jak bude formulována žádost a splácení.. viděla jsem i schválené žádosti založené pouze na „daru“, tj. že se dlužník zavázal splácet např. 4000 Kč měsíčně (tak, aby překročil 30 % dluhu) a soud mu to schválil i přesto, že nepracoval (stačí se podívat do isir, je tam takových existencí dost)…
obecně je to ale už z principu úplně špatný dotaz a špatný postoj, ty se máš snažit makat, vydělávat a až pak žádat o ins. a splácet co dokážeš..
jenže ty se snažíš to obejít, dělat načerno, nemít ofiko příjem, něco málo „zalepit“ a za pět let vyjít čistá, co
hnus velebnosti :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27338
6.1.22 17:41
@Majky28 píše:
Ahoj chtela jsem se zeptat zda je naka sance na podani oddluzeni kdyz jsem 9 let nezamestnana mam exekuci jestli mi bude schvalena insolvence

No a z čeho ten dluh budeš splácet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 17:43

Zdravim, prvni otazka: ted do konce ledna probiha milostive leto, proc si nevyuzila to? Mnohem snazsi nez insolvence s paklize uz v insolvenci budes a takova akce prijde - budes mit smulu. 2. Znamy aby se dostal do insolvence si musel najit praci. Musis byt zkratka zamestnany a mit urcitou pozadovanou výši. On platil dvoje alimenty, tudiz jeho vyplata musela byt takova aby pokryla oboje alimenty, a splacejici urcitou castku. Paklize splacis a radne pracujes treba tri roky, vetsina dluhu se ti pak smaze, neni ti ale priorita a musis stale pracovat a dokladat prijem. Po jak dlouhe dobe ti ale nepovim..

• Citovat
  • Nahlásit
7108
6.1.22 17:44

@Kriss Tina no jako každý druhý z „daru“
soudy takto fungují, prostě schválí i nezaměstnanému insolvenci, ten buď maká načerno, nebo fakt zapojí rodiče/rodinu/partnera a splátku tam posílá/neposílá.. pak je půl roku vyzýván, aby posílal, on to dopošle a vše jde dál až do zdárného okradení věřitelů ve formě splacení 30 % dluhu… :zed: úplně běžný insolvenční případ, znám takových desítky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 17:48

Ted probiha milostive leto, ale nevim jestli uz neni pozde. Spociva to v tom, ze se tam hlavne prihlasis a komunikujes s exekutorem. Napr: ze si treba na mhd dluzila castku 1000kc a za xx let ti dluh vyskakal na 15000,–. Tobe staci vsak zaplatit puvodni dluznou castku plus poplatek exekutorovi, ktery ciní cca 900kc (nevim presne) … a v teto chvili to mas vyresene. Pokud nemas ani tuto zakladni castku je dobre si pujcit od znameho a splatit tuto banalitu jemu nez cekat ze za oet let tam bude trojnasobek. Nekde snad chteli i uroky, mela s tim problem VZP ale uz i to se snad zrusilo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 17:51

Zkrátka abys nastoupila do insolvence musis se nechat radne zamestnat. To jestli mas alimenty napr. uz jen zvysuje ti jak vysokou vyplatu musis mit, protoze to musi pokryt jak sp zp a castku kterou ti strhne exekutor… ve finale ale splatis jak pise vyse paní 30% a jsi odprosten…

• Citovat
  • Nahlásit
7108
6.1.22 17:58
@Anonymní píše:
Ted probiha milostive leto, ale nevim jestli uz neni pozde. Spociva to v tom, ze se tam hlavne prihlasis a komunikujes s exekutorem. Napr: ze si treba na mhd dluzila castku 1000kc a za xx let ti dluh vyskakal na 15000,–. Tobe staci vsak zaplatit puvodni dluznou castku plus poplatek exekutorovi, ktery ciní cca 900kc (nevim presne) … a v teto chvili to mas vyresene. Pokud nemas ani tuto zakladni castku je dobre si pujcit od znameho a splatit tuto banalitu jemu nez cekat ze za oet let tam bude trojnasobek. Nekde snad chteli i uroky, mela s tim problem VZP ale uz i to se snad zrusilo.

není to tak úplně, jak píšeš,
pleteš více věcí dohromady a hlavně Milostivé léto NEPLATÍ PRO VŠECHNY INSTITUCE,
ale pouze pro ty, které se k akci přidaly, seznam zde
https://milostiveleto.cz/?…

pro schválení insolvence je samozřejmě Lepší být zaměstnán, ale opravdu to není zákonná podmínka..
zákonná podmínka je nyní hradit alespoň poplatek insolvenčnímu správci a minimální splátku (celkem 2178 Kč), jinak ale hradíš obecně vše nad insolvenční minimum, které si spočítáš na ins. kalkulačce na portále justice.cz
https://insolvence.justice.cz/…tor-splatek/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66392
6.1.22 18:02
@Majky28 píše:

Ne, z čeho to chceš asi splácet? Podmínkou je mít příjem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2634
6.1.22 18:03
@Majky28 píše:

A z čeho by jsi chtěla platit, alespoň nějaké splátky?
Jako 9 let doma, když víš že máš dluhy? To jsi nebyla schopna najít nějakou práci? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2634
6.1.22 18:08
@Lucy75 píše:
@Kriss Tina no jako každý druhý z „daru“
soudy takto fungují, prostě schválí i nezaměstnanému insolvenci, ten buď maká načerno, nebo fakt zapojí rodiče/rodinu/partnera a splátku tam posílá/neposílá.. pak je půl roku vyzýván, aby posílal, on to dopošle a vše jde dál až do zdárného okradení věřitelů ve formě splacení 30 % dluhu… :zed: úplně běžný insolvenční případ, znám takových desítky..

Mě by zajímalo kde v takovém případě najdou ty „blbé“ příbuzné, kteří to vlastně platí za něj. Protože oni mu pošlou peníze a on to pošle dál, tedy neplatí on, ale rodiče, příbuzní apod… :zed:
Taky bych jsem někoho takového v rodině chtěla mít… dostat peníze od druhého za svoji vlastní blbost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 18:10

@Lucy75 pravdu mas, ze tam vsechy instituce nejsou, ale psala jsem spise priklad toho co ted probiha, protoze kdyz se pani zeptala na takovyto dotaz, je mozne, ze ani o teto moznosti co probiha nevi.. pokud ma dluh nekde, na co se ji milostive leto nevztahuje to je samozrejme vec druha, ale je dobre to zminit, neb to vedet vubec nemusi. A s tim druhym nevim, ja mluvim o zkusenosti rodinneho znameho, kteremu insolvenci 2× zamitli a uznali az kdyz si nasel radne zamestnani - spise to byla podminka, ale on platil i alimenty, treba i diky nim to musel mit? Alimenty maji v dluhach prednost pred ostatnima co se tyce splaceni..

• Citovat
  • Nahlásit
10836
6.1.22 18:12
@Anonymní píše:

Já myslím, že známí už se rvou přede dveřmi, kdo bude ten šťastný a půjčí devět let nezaměstnané s exekucemi :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
6.1.22 18:25

@Lucy75 ciste pro zajimavost. Jak se resi pripad, kdy se nekdo zavaze darem, ze bude dluznikovi ty penize davat a napr po roce prestane? Napr sam prijde o praci nebo se na to vykasle (ze cilene bude pocitat pouze s placenim napr rok)… Jak se takovy pripad resi? Zrusi insolvenci dluznikovi? A stane se neco tomu, kdo se zavazal „dorovnavat“ temi dary nizke prijmy dluznika?

Predem diky za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat