Inspektorát práce? Zavolat?

Anonymní
2.6.21 18:35

Inspektorát práce? Zavolat?

Ahoj holky, nevím kam téma zařadit. Jako mladá, blbá jsem nastoupila do práce k malému soukromníkovi. Každý měsíc jsem dostala peníze na ruku, bez jakéhokoliv podpisu, výplatnice atd. V tu dobu mi to nevadilo, dodělávala jsem školu a věděla, že mám možnost se v práci učit, prostě nějak jsem to neřešila. Pak jsem šla na RD. Práci jsem měla v plánu změnit ale vzhledem k zavřeným školkám mi žádný pohovor nevyšel. Tudíž jsem nastoupila zpátky do původní práce než najdu novou práci. Šéf mi odmítá dát výplatnice. Hlavně by mě zajímalo, jak je možné, že jsme s kolegyní teď v době covidu, kdy byla provozovna zavřená, brali víc peněz, než v klasickém režimu? Vyplývá mi z toho to, že výplatnice nám nedává protože je na nich uvedená jiná částka než dostáváme? Už pár dní mám chuť zavolat na inspektorát práce a na vše se poptat, ale mám strach aby to nezačali nějak rozmazávat a šéf neměl problém, větší než je třeba nutné. Dále by mě zajímalo, jestli je možné, dělat 12h směny bez jediné pauzy? Když jsem mu říkala, že se mi to nelíbí, tak mi řekl že se v práci nepředřem a že tohle právo na přestávky mají jen ve fabrikách, kde skutečně pracují 8o 8o. V tu chvíli jsem ani nedokázala zareagovat… Další dotaz, s kolegyní se tedy střídáme, na konci měsíce šéf dojde, že si máme napočítat směny (jedna má cca 17, druhá třeba jen 13- berte orientačně, prostě krátký dlouhý týden) je možné aby té s 12dny dal třeba jen cca 12 tisíc, s tím že víc neodpracovala, i když to vlastně není její vína a máme plný úvazek? Papír ohledně dodání výplatnic, mám už sepsaný a plánuji to řešit, jen chci být připravená, jak moc zpětně mohu výplatnice žádat? Je to takový ten klasický lhář, co vše zakecá a hodí na účetního( na kterého nám nechce dát kontakt). Omlouvám se za tolik dotazů, vážně už ale potřebuji radu a vysvětlení, hlavně na první otázku. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.6.21 18:40

Jen další podvodník, co na to říct no. Takhle se mnou vyjebal bývalý zaměstnavatel. Do ksichtu mi oznámil, že mi výplatu za poslední měsíc nedá, výplatní pásku nedá, smlouvu mi napsal o měsíc kratší aby nemusel platit. Neuděláš s tím nic, já bych zkusila podat anonymní udání na ten inspektorát, aby si ho proklepli, taky to tak budu řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 18:43
@Anonymní píše:
Jen další podvodník, co na to říct no. Takhle se mnou vyjebal bývalý zaměstnavatel. Do ksichtu mi oznámil, že mi výplatu za poslední měsíc nedá, výplatní pásku nedá, smlouvu mi napsal o měsíc kratší aby nemusel platit. Neuděláš s tím nic, já bych zkusila podat anonymní udání na ten inspektorát, aby si ho proklepli, taky to tak budu řešit.

Anonymní udání by mu bylo stejně jasné, jsem jediná která kolem sebe kope, kolegině nadává jen tajně… Pokud by mu inspektorát vše zmíněné našel, co by mu hrozilo?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 18:51
@Anonymní píše:
Anonymní udání by mu bylo stejně jasné, jsem jediná která kolem sebe kope, kolegině nadává jen tajně… Pokud by mu inspektorát vše zmíněné našel, co by mu hrozilo?

tak jasný mu to asi bude, ale nijak ti to nemůže dokázat, když to pošleš anonymně a třeba ještě z internetový kavárny. No dostal by pokutu.

• Citovat
  • Nahlásit
29177
2.6.21 18:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nevím kam téma zařadit. Jako mladá, blbá jsem nastoupila do práce k malému soukromníkovi. Každý měsíc jsem dostala peníze na ruku, bez jakéhokoliv podpisu, výplatnice atd. V tu dobu mi to nevadilo, dodělávala jsem školu a věděla, že mám možnost se v práci učit, prostě nějak jsem to neřešila. Pak jsem šla na RD. Práci jsem měla v plánu změnit ale vzhledem k zavřeným školkám mi žádný pohovor nevyšel. Tudíž jsem nastoupila zpátky do původní práce než najdu novou práci. Šéf mi odmítá dát výplatnice. Hlavně by mě zajímalo, jak je možné, že jsme s kolegyní teď v době covidu, kdy byla provozovna zavřená, brali víc peněz, než v klasickém režimu? Vyplývá mi z toho to, že výplatnice nám nedává protože je na nich uvedená jiná částka než dostáváme? Už pár dní mám chuť zavolat na inspektorát práce a na vše se poptat, ale mám strach aby to nezačali nějak rozmazávat a šéf neměl problém, větší než je třeba nutné. Dále by mě zajímalo, jestli je možné, dělat 12h směny bez jediné pauzy? Když jsem mu říkala, že se mi to nelíbí, tak mi řekl že se v práci nepředřem a že tohle právo na přestávky mají jen ve fabrikách, kde skutečně pracují 8o 8o. V tu chvíli jsem ani nedokázala zareagovat… Další dotaz, s kolegyní se tedy střídáme, na konci měsíce šéf dojde, že si máme napočítat směny (jedna má cca 17, druhá třeba jen 13- berte orientačně, prostě krátký dlouhý týden) je možné aby té s 12dny dal třeba jen cca 12 tisíc, s tím že víc neodpracovala, i když to vlastně není její vína a máme plný úvazek? Papír ohledně dodání výplatnic, mám už sepsaný a plánuji to řešit, jen chci být připravená, jak moc zpětně mohu výplatnice žádat? Je to takový ten klasický lhář, co vše zakecá a hodí na účetního( na kterého nám nechce dát kontakt). Omlouvám se za tolik dotazů, vážně už ale potřebuji radu a vysvětlení, hlavně na první otázku. Děkuji :kytka:

No můžeš si za to i sama, když ti to dřív nevadilo. JInak peníze samozřejmě za odpracované hodiny. Nevím, proč si ty směny předem nedomluvíte, aby byly stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
2.6.21 19:00
@Anonymní píše:

Pěkný průser. Ale to je tak poslední věc, co by tě mělo stresovat, pokud u něj už nechceš pracovat. A jinak 12h směny „bez pauzy“ dělat jdou. Jsou nepřetržitý provozy, kde to prostě jinak udělat nejde a člověk si udělá pauzu, kdy mu to situace dovoluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5943
2.6.21 19:01

Zajdi si na socialku a zdravotní pojištění, jestli za tebe tvůj zaměstnavatel platí odvody. Na to máš právo. To udělej jako první. Pak bych se šla poradit na místní úřad práce. Na co ty výplatnice potřebuješ? Proč ti neposila výplatu na účet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2131
2.6.21 19:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nevím kam téma zařadit. Jako mladá, blbá jsem nastoupila do práce k malému soukromníkovi. Každý měsíc jsem dostala peníze na ruku, bez jakéhokoliv podpisu, výplatnice atd. V tu dobu mi to nevadilo, dodělávala jsem školu a věděla, že mám možnost se v práci učit, prostě nějak jsem to neřešila. Pak jsem šla na RD. Práci jsem měla v plánu změnit ale vzhledem k zavřeným školkám mi žádný pohovor nevyšel. Tudíž jsem nastoupila zpátky do původní práce než najdu novou práci. Šéf mi odmítá dát výplatnice. Hlavně by mě zajímalo, jak je možné, že jsme s kolegyní teď v době covidu, kdy byla provozovna zavřená, brali víc peněz, než v klasickém režimu? Vyplývá mi z toho to, že výplatnice nám nedává protože je na nich uvedená jiná částka než dostáváme? Už pár dní mám chuť zavolat na inspektorát práce a na vše se poptat, ale mám strach aby to nezačali nějak rozmazávat a šéf neměl problém, větší než je třeba nutné. Dále by mě zajímalo, jestli je možné, dělat 12h směny bez jediné pauzy? Když jsem mu říkala, že se mi to nelíbí, tak mi řekl že se v práci nepředřem a že tohle právo na přestávky mají jen ve fabrikách, kde skutečně pracují 8o 8o. V tu chvíli jsem ani nedokázala zareagovat… Další dotaz, s kolegyní se tedy střídáme, na konci měsíce šéf dojde, že si máme napočítat směny (jedna má cca 17, druhá třeba jen 13- berte orientačně, prostě krátký dlouhý týden) je možné aby té s 12dny dal třeba jen cca 12 tisíc, s tím že víc neodpracovala, i když to vlastně není její vína a máme plný úvazek? Papír ohledně dodání výplatnic, mám už sepsaný a plánuji to řešit, jen chci být připravená, jak moc zpětně mohu výplatnice žádat? Je to takový ten klasický lhář, co vše zakecá a hodí na účetního( na kterého nám nechce dát kontakt). Omlouvám se za tolik dotazů, vážně už ale potřebuji radu a vysvětlení, hlavně na první otázku. Děkuji :kytka:

A máš tedy vůbec pracovní smlouvu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 19:14

@Uslava Před rd jsem účet ani neměla. Teď to na účet posílat nechce, nikomu. Na zdravotním jsem byla, ale beru ještě rodičovský příspěvek, takže mi řekli, že to tam ještě není načtený, že až další měsíc, co už budu bez příspěvku. @vokishka však říkám, že jsem byla blbá, myslím ale že v 18,19 to člověk běžně až tak neprožívá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 19:15

@Proto02 ano, tu mám

• Citovat
  • Nahlásit
5380
2.6.21 19:17

Máš pracovní smlouvu? Ty Joo kdoví zda platí za tebe zdravotní, sociální…ať tam nemáš dluh. Měla jsi mateřskou před rodičakem??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 19:21

@Veru1987 ano mateřskou jsem měla, takže tohle je podle mého jako jediné v pořádku :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1103
3.6.21 06:22
@Veru1987 píše:
Máš pracovní smlouvu? Ty Joo kdoví zda platí za tebe zdravotní, sociální…ať tam nemáš dluh. Měla jsi mateřskou před rodičakem??

I kdyby za ní neplatil je to dluh zaměstnavatele, ne zakladatelky zase ji neděs

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 10:30

Ahoj holky, to jsem zase já, zakladatelka diskuze. Mám ještě jeden dotaz, šéf mi do dnešního dne nazaplatil výplatu za duben. Chápu dobře, že pokud mi ji nezaplatí do 15. Tohohle měsíce, můžu dát hodinovou výpověď a definitivně odejít? Jak to bude v případě, kdy jsem ho na to schválně neupozornila a o výplatu se nepřipomínala? Může to nějak otočit proti mě? Chápu dobře, že já nejsem povinná se o peníze připomínat nebo si pro ně schválně jezdit? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
375
8.6.21 06:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky, to jsem zase já, zakladatelka diskuze. Mám ještě jeden dotaz, šéf mi do dnešního dne nazaplatil výplatu za duben. Chápu dobře, že pokud mi ji nezaplatí do 15. Tohohle měsíce, můžu dát hodinovou výpověď a definitivně odejít? Jak to bude v případě, kdy jsem ho na to schválně neupozornila a o výplatu se nepřipomínala? Může to nějak otočit proti mě? Chápu dobře, že já nejsem povinná se o peníze připomínat nebo si pro ně schválně jezdit? Děkuji

Ano, můžeš dát okamžité zrušení z důvodu nevyplacení dubnové mzdy, pokud nezaplatí nejpozději toho 15.6., a to i kdyby později zaplatit. Žádná upomínka není nutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat