Invalidní důchod co dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.04.18 12:46
invalidní důchod co dál

Dobrý den, dnes mi přišlo z ossz (posudek o invaliditě), kde je toho napsáno milion paragrafů atd v závěru je: den vzniku invalidity 12.2.2018, mám to brát jako konec vyřizování že mi byl důchod přiřčen nebo ještě nějaké papíry mám očekávat, jako rozhodnutí o přiznání nebo tak? když zde je jen psáno posudek?

Reklama

Reakce:

Murka
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 04.04.18 12:50

Ještě by měl přijít dopis s určením výše důchodu.

Petruna21
Echt Kelišová 9693 příspěvků 04.04.18 13:17

Ještě ti přijde papír o tom kdy invalidní důchod budeš pobírat a jakou částku :) cca mi přišli asi 4 dopisy.

Anonymní  04.04.18 13:24

Tento papír jsem dostala do ruky hned při „posuzování stavu“ - asi měli jasno hned.
Poté mi až za několik týdnů přišel papír s výši důchodu, datem výplaty a s rozpisem plateb minulých a dopočítání roků.
Vzhledem k tomu, že důchod by přiznám k půlce ledna, tak po daňovém přiznání v březnu ještě důchod přepočítávali a další dopis jsem dostala v červenci.

Anonymní  04.04.18 19:29

Panejo, takže to můžu čekat ještě hodně dlouho, jak tak koukám

Anonymní  05.04.18 12:41

A můžu se holky prosím ještě zeptat zda nevíte z čeho se mi bude vypočítávat? hned po škole jsem šla na rodičák s tím že současně vedena 2 roky jako student pak cca 5 měs na úp poté 5 měs práce z té vyhazovat díky rizik těhu a poté 5 let na rodicáku s 2 dětmi, paní na ozzs říkala že těch 6 se mi nepočítá, že prý až rok a více za započítává :nevim: :nevim:

Anonymní  12.04.18 07:13

Chtěla bych se zeptat. Jsem OSVČ a zároveň pobírám ID I. stupně, obojí již několik let. Kromě obvodního lékaře žádný z jiných odborných lékařů o tom, že pobírám ID neví.
Honí se mi hlavou, jestli to je informace, kterou by měli vědět, i když se to netýká jejich oboru a třeba mne jen dlouhodobě sledují pro něco jiného a o mém zdr. stavu mají přehled. Je nutné to hlásit třeba v případě hospitalizace, když jsem zaměstnaná/mám zaměstnavatele?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dítě přejel vláček na rodinném festivalu. Přes snahy záchranářů nehodu nepřežilo

Pětiletého chlapce přejel vláček, který vozí děti. Ačkoliv se ho záchranáři... číst dále >

Biologické hodiny Farné bijí jako zvon: Dceru Emmy Smetana by snědla!

Zpěvačka Ewa Farna (24) střídavě vyvrací své těhotenství anebo odráží dotazy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama