Invalidní máma

Anonymní
4.5.21 23:51

Invalidní máma

Omlouvám se za anonym ale bojím se že mě někdo pozná. Žiju s partnerem máme 2 syny (3 a 6 let) pobíram invalidní důchod 7tis. a rodičak mi končí za 2 měsíce střední školu nemám dokončenou tudíž jen základní vzdělání. Jednoduše řečeno vím že s partnerem to není láska na vždy. Tak chci vědět jaké mám možnosti do budoucna jestli se tak dá vůbec finančně vyjít a jestli bych vůbec měla na nějaké příspěvky narok když mám ID v případě že bych byla samozivitelka. Rodinu jinou nemám. Kamarádku pouze jednu a ta bydlí přes 300 km. Nechci jen kdyby to mělo přijít žít s ruky do huby.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
493
5.5.21 00:07
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym ale bojím se že mě někdo pozná. Žiju s partnerem máme 2 syny (3 a 6 let) pobíram invalidní důchod 7tis. a rodičak mi končí za 2 měsíce střední školu nemám dokončenou tudíž jen základní vzdělání. Jednoduše řečeno vím že s partnerem to není láska na vždy. Tak chci vědět jaké mám možnosti do budoucna jestli se tak dá vůbec finančně vyjít a jestli bych vůbec měla na nějaké příspěvky narok když mám ID v případě že bych byla samozivitelka. Rodinu jinou nemám. Kamarádku pouze jednu a ta bydlí přes 300 km. Nechci jen kdyby to mělo přijít žít s ruky do huby.

No a proc to neni s partnerem „laska na vzdy“? To je tak hrozny? Nebo naopak te treba nepritahuje jako muz a jsi s nim kvuli rodine, bydleni? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
5.5.21 00:12

No s partnerem očividně nepočítáš? Nějaká práce z domova? A ono vyjít ze 7 tisíc? Těžko ti něco napsat, když píšeš tak málo.. Jestli počítáš s partnerem tak asi taky nějaký love přinese domů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
5.5.21 00:13

A invalidní důchod pobiras proč? Máš nějaké závažné zranění? Pokud ne, tak můžeš si přeci přivydělavat. Zrovna nedávno jsem byla v obchodě a za kasou byl nějaký muž, který byl bez ruky a normálně pracoval, takže si nejspíše k invalid. důchodu privydelaval a šlo mu to. Sice jsme se museli více naklonit, abychom se dostali k tomu zboží na pokladně, ale cením tu snahu. Ale také znám lidi, co pobírají invalidní důchod, oproti tomu, na úplne prkotiny, které je v běžném životě, vůbec neomezují, ale mají plnou pusu keců, proč nepracují. Ale pláčou, že nemají peníze. :roll:
Proto se ptám, jaké omezení máš ty, protože si myslím, že vždy se nějaká práce k tomu přizpůsobena dá najít. (Teď mě vážně nenapadá, kdy to nejde, ale už jsem unavená)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9092
5.5.21 00:36

Máš nárok na alimenty na děti a pracovat můžeš taky. Možná by jsi dostala i něco na bydlení, ale to bez bližších informací těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 03:10

S invalidním důchodem můžeš pracovat :nevim: nebo očekáváš že mimo invalidního důchodu dostaneš ještě další peníze? :nevim: Normálně si najdi práci na menší úvazek, případně nenáročnou práci (na vrátinici apod.) a s tím žij jako většina invalidů.

Mám ID a normálně pracuju na zkrácený úvazek. ID pouze SNIŽUJE tvoji pracovní schopnost, neodstraňuje ji. Takže hledem zaměstnavatele co tě bude chtít - těch je dost protože je pro ně zaměstnat invalidu finančně a personálně výhodné.

Takže plat plus důchod a alimenty ti udělá hezkou částku na život :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5055
5.5.21 05:37
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym ale bojím se že mě někdo pozná. Žiju s partnerem máme 2 syny (3 a 6 let) pobíram invalidní důchod 7tis. a rodičak mi končí za 2 měsíce střední školu nemám dokončenou tudíž jen základní vzdělání. Jednoduše řečeno vím že s partnerem to není láska na vždy. Tak chci vědět jaké mám možnosti do budoucna jestli se tak dá vůbec finančně vyjít a jestli bych vůbec měla na nějaké příspěvky narok když mám ID v případě že bych byla samozivitelka. Rodinu jinou nemám. Kamarádku pouze jednu a ta bydlí přes 300 km. Nechci jen kdyby to mělo přijít žít s ruky do huby.

Tak zapracuj na svem vzdelani a dodelej si maturitu..se zakladkou tezko budes mit nejaky extra plat, at mas partnera nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9926
5.5.21 06:06

Zvedni záda a bez makat. I s invalidním důchodem se má pracovat. Mám kamarádku bez ruky a dělala i v hospodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
5.5.21 06:26

Každý člověk by měl být v dospělosti ekonomicky soběstačný. Je důležité získat vzdělání, najít si práci, žít s partnerem/kou, manželem ve společné domácnosti a to nejen z důvodu že je to i po finanční stránce výhodnější.
Ty máš základní vzdělání, částečný invalidní důchod a dvě děcka na krku. Asi nemáš vlastní byt a ani práci. Zajímáš se hlavně o to, jaké dostaneš příspěvky a dávky. Nikoho blízkého v okolí nemáš a s partnerem tě to nějak nebaví a chceš od něj odejít. A tady se ptáš, jestli vyjdeš s penězi.
Popravdě řečeno nemáš to snadné. Spíš bych řekl že směřuješ do pěkného průůseru. Ještě by to chtělo vzít si nějakou půjčku a bylo by vymalováno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 06:30

Taky mam ID 7000 kc. 1.stupen a pracovala jsem na plny uvazek. Po materske jsem zadala 6 hodin, ale dovolili mi to az po 5 letech. To uz byly deti na zakladce. Mam ted jen 6 hodin a je to parada. Vlastne zas tak moc ne, mam progresivni onemocneni, zhorsuje se, neda se to zastavit. Duchodu se s nejvetsi pravdepodobnosti nedoziju. Na plny uvazek pracuji i nekteri vozickari. Musis pracovat, kdyz mas jen castecny ID, platit si zdravotni a socialni. A pocitej s tim, ze kdyz pracujes na castecny uvazek, tak starobni duchod bude almuzna. Tam se ten castecny duchod nijak nepocita.

• Citovat
  • Nahlásit
376
5.5.21 06:35
@Anonymní píše:

A co takhle na sobě zapracovat- dokončit školu, zaplatit nějaký kurz? Spousta lidí s ID pracuje. Jsi ohrožená skupina, takže náklady rekvalifikace by ti mohl proplatit úřad práce, pokud se zaregistruješ jako uchazeč nebo zájemce o práci. Dávky nejsou nic moc, přispějí max. bydlení a případně doplatí do životního minima, to moc důstojny život nezajistí; 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.5.21 08:38

Jak už tady padlo, dodělat si vzdělání, případně si najít přivýdělek-firmy dostávají dodace na invalidní důchodce, nějaká práce se vždycky najde ;)
Já se jenom zeptám, jelikož se v tom neorientuju. Ty pobíráš 7 tisíc invalidní duchod a k tomu navíc rodičak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29287
5.5.21 17:40

Tak u jedničky důchodu se počítá s tím, že budeš pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.5.21 18:51

Možnost pracovat není omezena v žádném stupni invalidity a není také nijak omezena výše výdělku. Je to definováno velmi vágně, a to „dle zdravotního stavu“. Samozřejmě asi není úplně košer mít invaliditu 3. stupně a k tomu chodit na plný úvazek rubat do kamenolomu, ale to je vše na posouzení lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 05:34

Ahoj, 7 tisíc ID mi přijde super! K tomu přidáš nějakou brigádu nebo zkrácený úvazek a jsi v pohodě. Já mám docela blbé zdravotní problémy, ale na ID - ani částečný - jsem bohužel nedosáhla. Špatná diagnóza. A k tomu mám 3 děti, každé na jiné dietě, nutno každý den vařit vše čerstvé - různé kombinace histamin, mléko, vejce, lepek, atd. atd. Musela jsem vzít práci na zkrácený úvazek, abych mohla dopoledne vždy vařit, před obědem to doručit dětem a a zároveň odpoledne v 16 vyzvednout děti z MŠ a ŠD. Takže pracuju na zkrácený úvazek od 12 do 15.30. Pokud nemám paragraf nebo nemocenskou, beru čistého 7200 Kč.
Manžel se nechová zrovna jako vzorný táta a ke mně se nechová taky vůbec ideálně, rodiče mám daleko a pracují, nicméně finančně mi nepomůžou, protože už teď více méně živí nezaměstnaného bratra. Takže pokud půjdem od sebe, nejspíš se skončíme v azylovém domě, jinak nevím…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat