ISCARE březen 2021

17.3.21 08:35

ISCARE březen 2021

Zdravím všechny snažilky :kytka: Příští týden jsem objednaná do Iscaru k Mudr. Jonášovi. Máte zkušenost? Mám za sebou 2IVF u Apolináře, kdy to skončilo u OPU. Po pauze a s novým partnerem jsme rozhodnutí to zkusit opět. Mám předčasné selhávání vaječníků, nemám vejcovody, endometrióza… Prostě matroš :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7
18.3.21 10:47

Také zdravím všechny snažilky. Já jsem byla u MUDr. Jonáše tento týden na konzultaci. Dojem na nás udělal velmi dobrý, tak doufám, že se s ním budeme setkávat při dalších návštěvách. Snažíme se už 1,5 roku, já dvě děti mám, ale chtěla jsem ještě další s novým přítelem. Bohužel se nám nedaří, zkoušeli jsme v září IUI, teď zkusíme další dvě a pak asi teda IVF. V lednu jsem podstoupila pro jistotu i laparoskopii, která dopadla ok. Jelikož jsem už po 40. roce, tak si vše budu platit sama. Čeká mě znovu horm. profil, protože ten před rokem byl prý špatně udělaný u nás v nemocnici, imunologie a pak se uvidí, co páni doktoři vymyslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
20.3.21 18:53

Ahoj holky, já chodím k primáři Lachetovi už 3 roky, mám za sebou už 3 ivf, zatím pořad nic. U Jonáše jsem byla dvakrát na kontrole, když tam nebyl primář, musím konstatovat, ze všichni jsou moc příjemní. Mám taky endometriozu. Jinak jsme s manželem OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
21.3.21 12:56

A nepřemýšlela jsi o změně centra, když se takovou dobu nedaří? Endometrióza se dá řešit laparoskopií, tak třeba zkusit nejdřív tu. Taky jsem si nechala udělat diagnostickou, abych měla jistotu, že příčina není třeba v neprůchodnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
21.3.21 14:24

Nad změnou jsem nepřemýšlela. Já mám tu endometriozu na vaječníku a není tak velká cca 2,5 cm, kdyby mi ji chtěli odstranit, tak mi musí vzít vaječník, ale on pořad pracuje. Takže mi bylo řečeno, ze je to zbytečné. Bolesti žádné nemám. Já poprvé před 6 lety otěhotněla spontánně, ale v 5. měsíci jsme to museli ukončit, kvůli vývojové vadě. :( A od te doby nic. Děti teda nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
21.3.21 14:39

A příčina nezdaru IVF je v čem? Já se bojím, že když do toho pak půjdeme, v případě, že se nezadari při IUI, že kromě balíku peněz, co to bude stát, že dopadneme stejně. U mě si myslím bude problém s kvalitou vajíček. Čeká mě imunovysetreni až pojedeme na IUI v dubnu. A taky furt pročítám laboratorní metody k ivf co bychom si třeba zaplatili. Dr. Jonáš mi přišel, že nás netlačí a nesnaží se z nás peníze dostat za každou cenu, tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
21.3.21 14:48

Oficiálně nám nic není, imuno i genetika OK. Takže nikdo nevi. :nevim: Možná psychika :( já mám za sebou 3 iui a pak 1ivf 3 embrya, vložení nejdřív 1 a pak 2, 2.ivf po genetice jen 1 embryo a teď 3. Ivf po genetice 2 embrya, vloženo v březnu 1 a teď na Velikonoce bude to druhé. Už jsem z toho vyčerpána. Délka na klinice 3 roky jak jsem psala. Mezi ivf jsem měla vždy půl roku pauzu, abych se dala dohromady. Je mi z toho smutno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
21.3.21 15:09

To teda klobouk dolů po tom všem. Já si porad říkám, že naděje umírá poslední a clovek musí vydržet. Bohužel někdo má větší a někdo menší štěstí. Já když teď pročítám diskuze, tak vlastně můžu být ráda, že obě děti jsem měla tenkrát bez práce a přirozeně. Něco jako IVF mě nikdy nezajímalo. No a teď mi asi nic jiného nezbude, než tímhle vším projít a věřit, že to bude na první dobrou😅
A vám Dr. doporučoval jaké ty metody?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
21.3.21 15:29

To co jsem psala… nejdřív iui a pak když 3 nevyšly tak jsme začli ivf u 1. Ivf vložení ET v nativu a pak i KET v nativu a 2. a 3. Ivf už byli řízené KET po genetice embryí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
21.3.21 15:33

Já myslela třeba icsi, embryoglue apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
21.3.21 15:38

Aha :) jo tak isci vždy a embryoglue jsem měla, když jsme vkládali 2 najednou u KET u 1. Ivf, 2. Ivf jsem ho neměla a chytlo se, ale v 9. týdnu ZT, teď 3. Ivf KET v březnu bez lepidla a teď v dubnu, chci udělat úplně vše, takže cvicim hormonální jógu a jdu zase do embryoglue.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
21.3.21 17:56

Ahoj holky, chodím do Iscare přes 2 roky. Nejdřiv nativy, pak DV a zatím se nepodařilo. Vzhledem k věku vše platíme sami. Holky mi radily změnit centrum, ale jinak musím říct, že všichni byli vždy moc milí. Doktor Jonáš mi jednou dělal KET a byl moc fajn. Já nejvíc chodim k Mudr. Frűhaufové nebo k primáři Lachetovi. Primář mi právě nechal udělat imunologii, hysteroskopii, ale vše mám v pořádku. V Iscare mají imunoložku Mudr. Malíkovou, co jsem zjistila, je to uznávaná kapacita. Takže co se týče přístupu a lidskosti, vždy jsem byla spokojená. Teď zkusíme už DE. Možná je to prostě spermiemi, že se nedaří, ale spermiogram měl přítel vždy v pořádku. Do DE už jdeme i kvůli financím. Tak všem držím pěsti, ať vám to holky vyjde. Hodně štěstí :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
21.3.21 18:08

@Pavluja ahoj omlouvám se, co je zkratka DE :nevim: asi jsem hloupá :oops:
Jinak držím palce všem co se snaží. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
21.3.21 18:20

@Anonymka Ka DV=darovaný vajíčka, DE=darovaný celý embryo V pohodě, já ze začátku taky nevěděla. Než jsem se zorientovala ve všech zkratkách, tak mi to chvilku trvalo ;) Moc držím palce na duben, ať se zadaří. :hug: :andel: Taky půjdu v dubnu na KET, vybrané embryjko je už na mé jméno :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
21.3.21 18:32

@Pavluja děkuji za informaci, toto jsme ještě neřešili, pořad doufám, že to vyjde s našim.
Dej pak vědět, jak Ti to dopadlo. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat