IUI nebo IVF?

Anonymní
17.3.21 21:13

IUI nebo IVF?

Ahoj, chtěla bych se s vámi „poradit“ - v jednom centru nám řekli IVF, v druhém IUI - důvod menší množství spermií a pouze cca 1,5% morfologicky správných. Pohyblivost je nadprůměrná.
Tak teď váháme, kterou metodu zvolit. IUI je finančně i stimulačně méně náročné, ale znám jen minimum případů, u kterých se to povedlo (a to jen případy, kdy vše bylo v pořádku, jen to prostě nešlo). Navíc vzhledem ke špatnému tvaru a špatné DNA se bojím případného potratu, že by se zavrtala nějaká s vadnou DNA. Při IVF je určitě vyšší šance, byly by tam nastrčeny ty nejlepší, ale zase dva měsíce „přehnaná“ stimulace, narkóza, hrozící OHSS, finance už někde úplně jinde… tak nevíme.
Napřed bychom asi zkusili pár pokusů IUI, ale zase nechceme ztratit čas, kdyby to vše mělo být s naší diagnózou zbytečné. Je tu někdo s podobnými problémy, u koho se IUI podařilo? Nebo máme raději rovnou volit IVF, kde je větší jistota? Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
245
17.3.21 21:15

Zkusenost nemam, ale známí zkouseli hodněkrat IUI, pak šli na IVF a hned na prvni pokud se zadarilo. Chtěli ušetřit, pak litovali, ze do toho ty peníze nevrazili rovnou. Za mě IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
17.3.21 21:31

Ahojky :mavam: máme úplně stejný problém se spermouskama taky spatna morfologie zkoušeli jsme 2× IUI- neúspěšné.. tak jsme šli do IVF dneska jsem 5 den po transferu a čekáme jestli se podařilo nebo ne :)
Pokud je tam ještě špatná DNA, tak bych do IUI vůbec nešla a hned IVF..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1856
17.3.21 21:36

Záleží, kolik vam je let a kolik máte peněz. Iui je snad 6× zdarma, takovy „jiny sex“ s pár procenty vyšší úspěšnosti než by tomu bylo klasicky doma. Dala bych tomu 3× sanci a pak ivf.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4380
17.3.21 21:50

IUI už bych nepodstoupila nikdy. Zbytečný stres s malou šancí na úspěch. Kdybych mohla vrátit čas, šla bych rovnou do IVF a ušetřila si spoustu nervů. A nejen sobě. Ono každý měsíc v “místnosti hanby” je pro chlapa taky dost záhul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52998
17.3.21 21:51

A kolik vám je? V pětadvaceti bych klidně „plýtvala časem“ na pár IUI, v pětatřiceti bych se na něj zvysoka vykašlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 06:18
@Čičorečka píše:
IUI už bych nepodstoupila nikdy. Zbytečný stres s malou šancí na úspěch. Kdybych mohla vrátit čas, šla bych rovnou do IVF a ušetřila si spoustu nervů. A nejen sobě. Ono každý měsíc v “místnosti hanby” je pro chlapa taky dost záhul.

Stres z čeho konkrétně? A vzorek se může odebrat klidně z pohodlí domova..

• Citovat
  • Nahlásit
4380
18.3.21 07:50
@Anonymní píše:
Stres z čeho konkrétně? A vzorek se může odebrat klidně z pohodlí domova..

No já si myslim, že čím dřív se sperma zpracuje, tím líp. Navíc každý nemá kliniku za rohem. No a stres z každýho dalšího neúspěchu má snad každý pár, který se rozhodl pro asistovanou reprodukci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
18.3.21 18:29

Dobry den, mám takovou otázku. Před 14 dny jsem navštívila kliniku a brali mi krev aby zjistili kolik mám ještě vajíček. Tak výsledek je nakonec ten. Z 0,69 mám jen 0,45. Máte s tímhle někdo zkušenosti? Chtěla bych vědět, jestli mám nějakou šanci jestli se mi to povede? :think: Doktor mě straší, že musím do 3mesicu podstoupit zákrok nebo už nebudu mít děti. Jdu prý hodně rychle do přechodu. Máte stimhle někdo nějaké zkušenosti???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 18:37
@Domca1111 píše:
Ahojky :mavam: máme úplně stejný problém se spermouskama taky spatna morfologie zkoušeli jsme 2× IUI- neúspěšné.. tak jsme šli do IVF dneska jsem 5 den po transferu a čekáme jestli se podařilo nebo ne :)
Pokud je tam ještě špatná DNA, tak bych do IUI vůbec nešla a hned IVF..

Děkuji za názor. Může se stát, že by při IUI se nějaká zavrtala, ale kdyby měla vadné DNA, tak potom dojde k potratu? Nebo tam moc šancí s bídnou morfologií není vůbec? V jednom nám právě řekli IVF a ve druhém IUI, ale tam je otázka, jestli nevycítili, že se nám do IVF nechce, tak jestli prostě nechtěl dát schválně IUI, aby si nás přetáhli. Ale zase tady byli mnohem milejší, víc se zajímali… Takže váháme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 18:42
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se s vámi „poradit“ - v jednom centru nám řekli IVF, v druhém IUI - důvod menší množství spermií a pouze cca 1,5% morfologicky správných. Pohyblivost je nadprůměrná.
Tak teď váháme, kterou metodu zvolit. IUI je finančně i stimulačně méně náročné, ale znám jen minimum případů, u kterých se to povedlo (a to jen případy, kdy vše bylo v pořádku, jen to prostě nešlo). Navíc vzhledem ke špatnému tvaru a špatné DNA se bojím případného potratu, že by se zavrtala nějaká s vadnou DNA. Při IVF je určitě vyšší šance, byly by tam nastrčeny ty nejlepší, ale zase dva měsíce „přehnaná“ stimulace, narkóza, hrozící OHSS, finance už někde úplně jinde… tak nevíme.
Napřed bychom asi zkusili pár pokusů IUI, ale zase nechceme ztratit čas, kdyby to vše mělo být s naší diagnózou zbytečné. Je tu někdo s podobnými problémy, u koho se IUI podařilo? Nebo máme raději rovnou volit IVF, kde je větší jistota? Děkuji :)

Naopak, ty se špatnou morfologii se spíš ani nezavrtají, vyhrajou ty nejlepší, při IVF je tam strčí násilím a zvládnou to i s méně kvalitní spermií - embryolog nepozná vše a fragmentovanou DNA určitě ne.
Záleží na věku a jak moc špatný ten spermiogram je, ale IUI bych zkusila, můžete bez přípravy s první ovulací. Ja na IUI chodila pokaždé, když byla prodleva mezi IVF. Sice se nepovedlo, ale nepovažuju to za ztrátu času. Celé to proplácí pojišťovna (ikdyž některá centra si příplatky účtují). Kdybych byla mladší (třeba okolo 30), tak bych určitě dala IUI víc šancí. A IVF centra mají různě ceny. Nemocniční centra bývají výrazně levnější.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 18:44

@mrvousek Asi píšeš o AMH. Zkus se podívat do skupiny Nízké AMH

• Citovat
  • Nahlásit
121
18.3.21 18:59

Nam dr. rikala, ze to neni az takovy problem ta morfologie, ze tam jsou i ty zdrave, ale ze to muze tevat roky nez se podari prirozene takze nevim, nevim 🤷🏽‍♀️ Jinak se snazime 3 roky prirozene a ani jednou jsem neotehotnela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 19:15
@Domca1111 píše:
Nam dr. rikala, ze to neni az takovy problem ta morfologie, ze tam jsou i ty zdrave, ale ze to muze tevat roky nez se podari prirozene takze nevim, nevim 🤷🏽‍♀️ Jinak se snazime 3 roky prirozene a ani jednou jsem neotehotnela..

My právě nevíme, kterou metodu vybrat. Při IVF by to mělo více klapnout, pokud budou kvalitní vajíčka. Při IUI je to buď a nebo, jestli to tam prostě dopluje a dokáže se to zavrtat. Nevím, morfologie je jen 1% správných a DNA více než polovina špatných. Tak vůbec nevím, pro jakou metodu se rozhodnout a zase nechci IUI ztrácet čas.

• Citovat
  • Nahlásit
121
18.3.21 19:23

My jsme meli jen 0,5% morfologickych spravných.. nasadila priteli vitaminy selen, zinek, kyselinu listovou, vitamin E a morfologie se nam zvedla na 1,8% takze bych nasadila jeste vitaminy.. urcite bych volila metodu MACS ta vybere jen ty spermie s dobrou DNA a metodu ICSI ze spermii primo vpichnou do vajicka a urcite jeste prodlouzenou kultivaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat