IVF - 6tt, krvácení a špinění

Anonymní
26.7.20 18:26

IVF - 6tt, krvácení a špinění

Ahoj všem. :mavam:
Mám prosím Vás dotaz.
Jsem po IVF a teď jsem 6tt. Včera jsem začala jasně krvácet a měla jsem šílený bolesti břicha, tak jsem se sebrala a jela na pohotovost.
Tam mi řekli, že to na potrat nevypadá, že mi tam spíše praskla nějaká žilka :nevim: předepsali mi Ascorutin a řekli, že se jinak takhle z malinkatého plodu nedá nic moc zjistit.
Od včerejšího večera tak zvláštně špinim :(
(ošklivé hnědé špinění s malinkýma cuckama)
Břicho bolí, ale jen malinko a ne pořád.
Samozřejmě jem strašně ráda, že jsem krvácet přestala, ale tohle mi taky nepřijde úplně v pořádku. :,( mám se bát?
Na genet na ultrazvuk jdu až 5.8.
Budu ráda za jakoukoliv odpověď.
(3 roky se snažíme s manželem o miminko :,( )
Děkuju a hezký den všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10064
26.7.20 18:46
@Anonymní píše:
Mám prosím Vás dotaz.
Jsem po IVF a teď jsem 6tt. Včera jsem začala jasně krvácet a měla jsem šílený bolesti břicha, tak jsem se sebrala a jela na pohotovost.
Tam mi řekli, že to na potrat nevypadá, že mi tam spíše praskla nějaká žilka :nevim: předepsali mi Ascorutin a řekli, že se jinak takhle z malinkatého plodu nedá nic moc zjistit.
Samozřejmě jem strašně ráda, že jsem krvácet přestala, ale tohle mi taky nepřijde úplně v pořádku. :,( mám se bát?
Děkuju a hezký den všem.

Nemám zkušenosti s IVF, ale v druhém těhotenství jsem snad do 14.tt na střídačku krvácela a špinila a těhotenství dopadlo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1843
26.7.20 19:09

U mě měl takový průběh potrat :( Šla bych do centra hned, u nás to bylo mi v poučení po ET, přijít v případě krvácení. Pokud máš potvrzeno 6tt, musí na utz vidět, jestli je plod v děloze, můžou ti přidat utrogestan, nabrat krev na hcg atd.
Hodně štěstí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.7.20 19:39
@Anonymní píše:
Mám prosím Vás dotaz.
Děkuju a hezký den všem.

Stalo se mi to v 6+2, čerstvá krev jak z vola, slipovka rozhodně nepobrala co bylo potreba… letěla jsem na pohotovost, protože v CARu už měli zavřeno. Bála jsem se, že je konec. Dr na pohotovosti viděla už dokoce srdeční akci a taky pěknej hematom hned vedle. Taky mi nasadili Ascorutin 3×1. Jinak mám Utrogestan 3×2. Mám se šetřit. Je to buď a nebo. Nejde nic moc dělat. Teď jsem 8+0 a poslední týden dost špinim, ale už jen tmavě. Hematom tam je stále skoro 3cm. Funguju úplně normálně, jen netahám extra těžký věci. Prej se to buď vstřebá nebo urve a vezme s sebou embryo. Chce to hlavně klid v hlavě, co má bejt, bude. :kytka:
Ale do CARu bejt tebou zavolám, informuju je a myslím, že si tě objednají dřív. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
26.7.20 21:20
@jahodova.limonada píše:
Stalo se mi to v 6+2, čerstvá krev jak z vola, slipovka rozhodně nepobrala co bylo potreba… letěla jsem na pohotovost, protože v CARu už měli zavřeno. Bála jsem se, že je konec. Dr na pohotovosti viděla už dokoce srdeční akci a taky pěknej hematom hned vedle. Taky mi nasadili Ascorutin 3×1. Jinak mám Utrogestan 3×2. Mám se šetřit. Je to buď a nebo. Nejde nic moc dělat. Teď jsem 8+0 a poslední týden dost špinim, ale už jen tmavě. Hematom tam je stále skoro 3cm. Funguju úplně normálně, jen netahám extra těžký věci. Prej se to buď vstřebá nebo urve a vezme s sebou embryo. Chce to hlavně klid v hlavě, co má bejt, bude. :kytka:
Ale do CARu bejt tebou zavolám, informuju je a myslím, že si tě objednají dřív. ;)

Jelikož to bylo včera a Genet byl zavřený, volala jsem své doktorce z Genetu, ta mi to nezvedla, tak jsem šla na tu pohotovost. Doktorka mi volala pak zpět a řekla mi, že chodit na pohotovost bylo zbytečný. :nevim:
Rovnou jsem se jí zeptala, jestli mám teda na ultrazvuk přijít hned v pondělí a řekla mi že ne ať přijdu toho 5.8. :think:
Utrogestan beru 3× denně + kys. listovou.
Chodím na záchod se strachem, že na vložce najdu cucek krve.. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
26.7.20 21:24
@Berry77 píše:
U mě měl takový průběh potrat :( Šla bych do centra hned, u nás to bylo mi v poučení po ET, přijít v případě krvácení. Pokud máš potvrzeno 6tt, musí na utz vidět, jestli je plod v děloze, můžou ti přidat utrogestan, nabrat krev na hcg atd.
Hodně štěstí :mavam:

Na pohotovosti plod v děloze byl a doktor mi řekl, že to na potrat nevypadá..
Myslíte, že je to potrat? I když jsem neměla na vložce žádnou sraženou krev (cucek)
Teď špinim, ale fakt maličko. Jsem z toho fakt na prášky. :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
26.7.20 21:27

Spíš si říkám, proč jsem včera krvácela a měla silné bolesti břicha a dnes špinim, tak jak špinim.. Tohle se mi ještě nestalo a to mám za sebou 2 potraty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1843
26.7.20 21:48

@Jana_Tan pokud ti doktor řekl, že je plod viditelně v děloze, tak to je dobře, mohl to být jen hematom :nevim: jaký byl názor doktora? Nabrali ti krev na hcg? Kolik bereš utrogestanu? Nařídili ti klidový režim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
26.7.20 22:16
@Berry77 píše:
@Jana_Tan pokud ti doktor řekl, že je plod viditelně v děloze, tak to je dobře, mohl to být jen hematom :nevim: jaký byl názor doktora? Nabrali ti krev na hcg? Kolik bereš utrogestanu? Nařídili ti klidový režim?

Doktor mi řekl, že to na potrat nevypadá, ale že plod je tak maličký, že nedokáže víc říct.
Krev mi nebrali.
Utrogestan beru 3×denně 1 tabletu.
Spíš by mě zajímalo, proč tak ošklivě špinim. :think: a kdyby to vedlo k potratu, našla bych na vložce cucek krve že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.7.20 22:29

@Jana_Tan já třeba špinim už týden. Mě vysvětlili v CARu, že ten hematom takhle může pomalu odcházet. Když jsem se ptala, za jak dlouho se teda cca vstřebá nebo zmizí, odejde po kouskách, nedokážou říct přesně, prej myslej, že do 1.screeningu asi zmizí, buď takhle pomalu nebo se to urve celý a poteče zas červená a nebude to dobrý. Pokud to máš jen jako hnědý špinění a né čerstvou krev, byla bych v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1843
27.7.20 07:44

@Jana_Tan takhle to být nemusí :think:
Mohla ti prasknout nějaká žilka, jak se děloha roztahuje. Důležité je, aby se to nerozjelo (křeče, bolesti, jasná krev). Držím palce, ať je vše v pořádku a prcek se drží :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
27.7.20 07:59

Já nebyla po IVF, ale krvácení a špinění jsem měla u dvou těhotenství a obě dobře dopadly. V prvním hned okolo toho 6. týdne, ještě jsem těhotenství neměla ani potvrzené doktorem, jen z testů. Krve jak z v.ola, úplně promočené kalhoty i přes vložku, křeče v břiše, bolesti, myslela jsem, že je konec, ale byl to hematom. Čerstvá krev tak dva dny, pak jsem dlouho špinila a takto se to opakovalo třikrát. Celý 1.trimestr v posteli. Dr. mi vždy říkal, že špinění si nemám všímat, že se takto čistí děloha. Držím palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
28.7.20 00:06

Taky jsem krvácela, na pohotovosti mi tenkrát našli prasklý hematom a řekli, že pravděpodobně budu ještě špinit hnědou krví, a že to nevadí, ať se nelekám, že odchází zbytky hematomu. Že by ale krev neměla být už jasně červená. Hlavně ne ve velkém množství. Nasadili Utrogestan a Ascorutin do konce prvního trimestru a klidový režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama