Reklama

IVF: 7.KET a miminko stále nikde

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LevanduleKo
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 29.09.18 22:20
IVF: 7.KET a mimonko stale nikde

Ahoj holky, chtela bych se zeptat, na kolikaty pokus se vam poradilo otehotnet v procesu IVF. Ja absolvavala 7 transferu, z toho 3 tehotenstvi, ale nejdelsi doslo jen do 10.tt. Imunilogii mam hotovou, genetiku tez, nasli mi SZ a alergii na partnerovo sperma. Na to beru prasky na snizeni imunity. Behem snazeni jsem absolvovala 2 konizace del. cipku a ted mi nasla dr. myom. Visi nademnou otazni, mam se dal snazit? Nemam se na to uz vykaslat? Snazime se 4,5 roku a je mi 32. Mam anovulacni cykly, nedozravaji mi vajicka a bez pomoci sama neotehotnim. I z dr uz mam pocit, ze nevi, co se mnou… A ja tak strasne toizim po diteti. Dekuji za nazory.

Reklama

Reakce:

Ginuš
Hvězda diskuse 37850 příspěvků 29.09.18 22:36

@LevanduleKo ahoj, je mi to líto, jediné co mě napadá je IVF s PGS - genetika embrya.

Janli
Kelišová 5625 příspěvků 9 inzerátů 29.09.18 22:57

Mě k dítěti pomohlo až IVF s PGD. Předtím potrat ve 21tt, 6 biochemických těhotenství a roky marnýho snažení. Jinak jsme s manželem byli oba zdraví. Jakmile mi zavedli geneticky zdravé embryo, byla jsem těhotná.

Tajeka
Stálice 67 příspěvků 30.09.18 02:40

Ja bych zase doplnila k te imunite (reakce na sperma). Ja ji mela pozitivni dlouhe roky. Zaryte odolavala jakekoli kortikoidove lecbe (Prednison). Jakmile byly testy negativni, otehotnela jsem hned. P.S. Pozor na pristup nekterych center: IVF tento problem obchazi nebo dame Prednison tri dny pred transferem a to staci. Nestaci. IVF problem neresi uplne a Prednison kratce pred se dava zdravym zenam jako eliminaci reakce imunity zeny na otehotneni mimo ovulaci.

A jeste me napada: co kravni srazlivosti - zadny problem?

LevanduleKo
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 30.09.18 14:51
@Ginuš píše:
@LevanduleKo ahoj, je mi to líto, jediné co mě napadá je IVF s PGS - genetika embrya.

Z vysledku a ted nevim jestli genetiky nebo imunologie mi PGD, PGS doporucili do 3. IVF take, ovsem v CARu na to zapomneli a tak ho nemam. Nicmene, pokud by z tech testu vyslo, ze je nektere „zdrave“ muselo by se snad uchytit i bez tohoto predrazeneho testovani, ne? Tohle je vec, ktere nerozumim… V pripade, ze by se ukazalo, ze ani jedno z embryi „vhodne“ neni, co se deja pak? Vsecky je vyhodi a ja jdu do 4.a posledniho pokusu nebo je vkladaji i tak? :think:

LevanduleKo
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 30.09.18 14:52
@Janli píše:
Mě k dítěti pomohlo až IVF s PGD. Předtím potrat ve 21tt, 6 biochemických těhotenství a roky marnýho snažení. Jinak jsme s manželem byli oba zdraví. Jakmile mi zavedli geneticky zdravé embryo, byla jsem těhotná.

Pane, a ja si rikam, jak jsem na tom hrozne… :oops:

LevanduleKo
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 30.09.18 14:58
@Tajeka píše:
Ja bych zase doplnila k te imunite (reakce na sperma). Ja ji mela pozitivni dlouhe roky. Zaryte odolavala jakekoli kortikoidove lecbe (Prednison). Jakmile byly testy negativni, otehotnela jsem hned. P.S. Pozor na pristup nekterych center: IVF tento problem obchazi nebo dame Prednison tri dny pred transferem a to staci. Nestaci. IVF problem neresi uplne a Prednison kratce pred se dava zdravym zenam jako eliminaci reakce imunity zeny na otehotneni mimo ovulaci.A jeste me napada: co kravni srazlivosti - zadny problem?

A to ti delali testy nejak casto nebo v pravidelnych intervelech? Mne to udelali jednou, nasadili prednison na 4m a kdyz jsem neotehotnela, dala jsem si nucenou pauzu, kvuli te konizaci a ted uz to zase beru mesic a jdu na 2. pokus.

Ginuš
Hvězda diskuse 37850 příspěvků 30.09.18 23:33

@LevanduleKo PGS se dělá hlavně proto, aby se předešlo potratům - u opakujících se potratů, s ohledem na věk, když se nedaří otěhotnět po IVF. Mě se neuchytila 2 zdravá emrbya, z 1 máme dítě a z 1 zdravého jsem potratila. Ono spíš jde o vyloučení abnormalit.
Jestli vkládají nevhodná embrya s genetickou vadou netuším, já si je vkládat nenechávám. No je možnost darovaných vajíček, spermií :nevim: nevím. A pak je samozřejmě otázka peněz :roll:

Tajeka
Stálice 67 příspěvků 01.10.18 18:54

Na kontroly jsem chodila pravidelne. Ale vedela jsem, ze mi to neklesa. Zkusila jsem par pokusu, ale dokud to bylo pozitivni, byt malo, nevyslo to. Jak to kleslo, vyslo to hned.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >