IVF a neschopenka

Anonymní
1.9.20 13:34

IVF a neschopenka

Ahojky snažilky,

Začali jsme s manželem docházet do CARu a v říjnu jdeme na IVF.
Jsem zdravotní sestra a mám dilema jestli si po odběru vajíček mám nechat napsat neschopenku. V práci se tahám s pacienty a na noční většinou sama. Rodina mi říká ať jdu na neschopenku, že nemám riskovat infekce, což mají pravdu. Jenže já mám obavy, že se na mě budou v práci zlobit a kdyby se IVF nepovedlo, tak si neumím představit návrat.
Je tu nějaká sestřička, která řešila podobný problém? A jak to vyřešila, popř. Jak byste to řešili vy?
V práci je to momentálně celkem náročné vzhledem k situaci v ČR, plus psychicky náročné po všech stránkách. Ale zvládat se to dá.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3939
1.9.20 13:38

To si tu neschopenku nech raději napsat před odběrem vajíček. Jestli budeš mít hormonální stimulaci, tak ta bolest před OPU není nic příjemného a měla by ses náročné práci vyhýbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 13:41

Ja do prace chodila, jen sem si prohodila sluzbu, abych mohla byt doma den po OPU

• Citovat
  • Nahlásit
62
1.9.20 13:48

Dobrý den, taky bych potřebovala poradit. Také mě nejspíš čeka ivf a nevím zdali jít raději na neschopenku? Pracuji jako učitelka v mateřské skolce a není úplná pohoda a válení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
1.9.20 13:52

Já měla třeba hyperstimulak a bez neschopenky bych nemohla fungovat. Tohle ale nikdo předem nevi, jaký bude průběh. Možná lekar v průběhu stimulace upozorní, ze se tvoří hodně vajíček a pak je možnost hyperstimulaku reálná. Mě se vždy ptali, jestli ji potřebuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
1.9.20 14:02

@Anet.li učím na prvním stupni, měla jsem první třídu, když jsem podstupovala stimulaci. Je to individuální, já jsem byla radši v práci, odběr vyšel na jarní prázdniny. Bohužel jsem měla hyperstimulační syndrom. Hned po návratu z nemocnice jsem šla zpět do práce a chodila jsem ještě 17.dní před TP :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1737
1.9.20 14:16

Ja dostala neschopenku hned, jak sem zacala pichat injekce. No a diky bohu. Bolelo me priserne bricho a po OPU to byla vazne hruza. Dva tydny jsem se nemohla ani posadit, vycurat se, proste nic. Nakonec se embryo nechytlo, ale i tak jsem byla doma 6tydnu. Nedelam sice sestricku, ale pracuji ve skladu a vubec si nedokazu predstavit, ze bych mela neco tahat. Po navratu jsem se dohodla s manazerem a on mi jeste dalsi mesic zadaval jen lehci praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 17:12

Hlásí se zdravotní sestra :mrgreen: zatim jezdíme na IVF kliniku a uvidíme, kdy nás bude čekat ivf. Na PN půjdu určitě a už se na to těším. Nikdy jsem nebyla, toto bude má první. Můžu se zeptat? Proč jdete až v říjnu? Já teprv začínám a nevím co mě čeká.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama