IVF jeden vaječník

Anonymní
13.2.21 16:16

IVF jeden vaječník

Dobrý den, maminky,

je tady někdo, kdo by jste měli podobný problém, jako mame my s partnerem? partnerovi je 57 a mně 35. Byla jsem na operaci před 10 roky, kdy mi byl odstraněn cast vaječníku. Nyní dle doktorky jsem v pořádku a folikuly se vytváří dobře. Partner prisel s tím, že bychom měli jít na genetiku prvně. Byl na spermiogramu také, kde mu vyšlo Teratozoospermie. konzultaci na IVF máme ve 18.2.. moje otázka zní, zdali pokud mám jeden vaječník, tak jestli nemůže vzniknout nejaky problem zároveň s mým věkem pri IVF. U teratozoospermie me doktorka uklidnila, ze možnost umělého oplodnění je vice než uspesna. Je tady někdo, kde partner / manžel měl také terazzo…? Máte někdo podobnou zkušenost? Jak dlouho trvá od konzultace případně všechny kroky než dojde k otěhotněni? dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
167
13.2.21 22:07

Ahoj, mám to podobně. Já 32, jeden vaječník odstraněn v dětství. Partner měl taky to samé, ale spermiogram se mu zlepšuje (již 6 testů), poslední dva má v normě.
Byla jsem na 1 IVF, na jednom vaječníku se mi udělalo 18 folikulů, ale při punkci našli jen 6 vajíček a ta byla nezralá. Takže nedošlo k transferu.
Jinak věk 35 a jeden vaječník není problém. IVF je pro to ideální. ;)
Podle mě se udělala punkce moc brzy (byla 11 DC). Příště budu mít dlouhý protokol. Musím si dát ale pauzu do května.

My žádali (přes CAR) pojišťovnu koncem listopadu a IVF bylo v půlce ledna. Schválení trvá myslím tak 3 týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
14.2.21 08:23

Ahoj, já mám taky jen jeden vaječník a navíc bez vejcovodů, takže ivf je jediná možnost. Mám teda za sebou již 4cyklus ivf a teď čekám na výsledek 6.transferu. Jinak když tě dobře nastimulují tak ani nevadí že je vaječník jen jeden. Já v prvních třech kolech měla vždy po 5vajickach a teď u posledního dokonce 12 a všechny byly zralé. Takže to vůbec není problém :) a s tím spermio to není taková hrůza, bylo by dobré si připlatit za metodu MACS kdy vyberou jen zdravé spermie a bude to v pořádku. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.2.21 17:06

@forbaby je nutné bych mela hormonální.. pokud mam folikuly? za par dni nad cena první konzultace a nejradši bych byla, kdybychom odcházeli z konzultace a rovnou provedli i odběr. Je to vůbec možné? Zatím toho nemám moc precteneho, tak uplne nevím, jestli je vždy nutna hormonální lecba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.2.21 17:08

@sarka17 děkuji, když se o to clonek začne zajímat, tak najednou vidí, kolik lidí vlastně řeší IVF. Mě to nikdy nenapadlo, ze něco takového budu muset podstoupit.

Držím pasti holky, at vám do dobře dopadne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
17.2.21 06:18

@helis0 no to je fakt, ale díky tomu jsem našla i pár dobrých kamarádek a snažím se si na tom najít i něco pozitivního. :) Jinak jestli můžu odpověď i na dotaz - před ivf je hormonální stimulace nutná aby dostali co nejvíc vajíček = více šancí na úspěch. Kdyby odebrali jedno vajíčko z toho jednoho folikulu tak by ta šance nebyla moc velká, i když se dělá i ivf s minimální stimulací, ale to musí rozhodnout lékař. Z první konzultace vám určitě neudělají i odběr vajíček. První vám určitě vezmou krev na hormonální profil (cca 3dc), chlapovi možná spermiogram. Někde dělají více těch vyšetření než začnou, ale to záleží na lékaři. Potom se pošle žádost na pojišťovnu - schválení trvá tak tři týdny. No a až potom se se začátkem dalšího cyklu začne se stimulací. Prostě celé ivf je jen o čekání na něco a vůbec nejhorší je čekání po transferu na těhotenský test :lol:

Teď mě ještě napadá, že pokud máte vejcovody průchozí, tak možná zkusí udělat iui. Což je takový vylepšený sex. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat