Repromeda Brno a genetické vyšetření

26
7.2.21 20:59

Repromeda Brno a genetické vyšetření

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, zda je tu někdo, kdo podstupuje IVF v Repromedě a zda Vám nabídli genetické vyšetření embryí (PGT)? Do Repromedy chodíme od roku 2020, v cenové kalkulaci byl tento bod zahrnut…bohužel naše doktorka skončila a tak jsme byli přeřazení jinému lékaři. Až po zavedení embrya jsem se dozvěděla, že žádné embryo nebylo geneticky testováno…mám veliký strach, aby embrya/případně dítě bylo v pořádku…moc všem děkuji za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2728
7.2.21 21:33

@Anonyme10k tohle vyšetření se nedělá u každého IVF. Většinou je k tomu nějaký genetický důvod nebo žena vícekrát potratila atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
7.2.21 22:58

Ahoj, my začali chodit do Repromedy cca před 14dny a genetika nám byla ihned nabídnuta s čímž jsme souhlasili. Teď budeme cca 4-5týdnů čekat na výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8368
7.2.21 23:01

Není to v standardu IVF, je to procedura navíc kterou si můžeš zaplatit..pokud ale chceš aby to hradila pojišťovna tak je k tomu potřeba indikaci..

Edit: upraveno pro chyby v textu..

Příspěvek upraven 08.02.21 v 03:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
8.2.21 00:44

Ahoj, do Repromedy chodime od cervna 2020, geneticke vysetreni embryi mame, ale meli jsme pro to indikaci. Pokud vy zadnou indikaci nemate, standardne se to nedela, max kdyz si to sami vyzadate a zaplatite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
8.2.21 05:46

@Malinkat Ahoj, nemyslíš ale genetické vyšetření tebe a partnera? Tzv. PANDU?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
8.2.21 09:38

@Anonyme10 ano myslím PANDU, ale možná jsem to špatně pochopila, ale díky této genetice právě vyberou ty zdravé jedince, tak jsem myslela, ze tam hrozí nějaké vadě minimum, ale asi to tedy špatně chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
8.2.21 10:02

Ale ráda se o tom více dozvím, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
8.2.21 10:40

@Malinkat já teď ted nevím, přesně jak to je…ale PANDA je genetické vyšetření partnerů..zjišťuji se zde nejčastější geneticky přenosné nemoci jako je například cystická fibróza…z genetického vyšetření embryí se vyšetřuje jakákoliv odchylka v chromozonu (např. Downův syndrom), která není geneticky podmíněna…vzniká tedy až po splynutí spermie a vajíčka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
8.2.21 10:41

@Malinkat já teď ted nevím, přesně jak to je…ale PANDA je genetické vyšetření partnerů..zjišťuji se zde nejčastější geneticky přenosné nemoci jako je například cystická fibróza…z genetického vyšetření embryí se vyšetřuje jakákoliv odchylka v chromozonu (např. Downův syndrom), která není geneticky podmíněna…vzniká tedy až po splynutí spermie a vajíčka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
8.2.21 10:52

Aha tak to moc děkuji, tak to jsem si to asi všechno spojila dohromady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
8.2.21 10:58

@Malinkat uvidíte, zda vám vyšetření embryií nabídnou…ke komu vůbec chodíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
8.2.21 11:04

@Anonyme10k pan doktor Matěna a vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
8.2.21 11:08

@Malinkat ano tak přesně k tomu stejnému. Dala by jsi prosím vědět, zda Vám tuto možnost nabídnul?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
8.2.21 11:20

@Anonyme10k určitě, hned jak tam půjdeme tak se ti ozvu ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu