IVF nativní cyklus

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
166
5.11.21 12:52

IVF nativní cyklus

Ahoj holky,

hledala jsem podobné diskuze, ale nic moc jsem nenašla.. S manželem jsme podstoupili první IVF (předtím 7 těhotenství, z toho 2 mimoděložní - skončila jsem bez vejcovodů) a nevyšlo to.. ET a 2× KET - jednou přirozený, jednou hormony řízený - to mi doporučil lékař, jelikož jsem měla rozhozený cyklus a tělo na hormony ragovalo tak, že jsem špinila nebo dokonce krvácela, neustálé bolesti prsou apod. Taky se u mě objevují bolesti hlavy.. Několik dní zpátky jsem narazila na pojem „nativní cyklus“ a zjistila jsem, že celou procedúru lze provést bez hormonů, zcela přirozeně. Zajímalo by mě, jestli s tím máte někdo zkušenosti.. Chodím od CARu do Prahy, kde to provádějí, přemýšlím nad tím, i když mám ještě tři pokusy placené pojišťovnou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54800
5.11.21 13:04

Lze to. Buď zcela bez hormonů (nativní cyklus) nebo s minimální stimulací (antiestrogeny v prášcích nebo minimální dávky FSH). V prvém případě obvykle dozrává jen jedno vajíčko, ve druhém dle reakce cca 2-5. Pak se píchne hCG pro správné načasování a dozrání (velmi často se v rámci minimálního hormonálního zásahu nepodávají léky proti předčasnému prasknutí, takže je tam riziko, že folikul praskne ještě před odběrem). Odběr většinou probíhá bez narkózy, na těch pár vajíček se to dá vydržet. Další postup je shodný s klasickým IVF - kultivace, transfer, progesteron, čekat. Akorát když je méně vajíček, je šance nižší, ale kolikrát ten rozdíl nemusí být až tak dramatický, třeba u žen s nízkým FSH nebo šlatnou reakcí na stimulace může být výsledek velmi podobný. Ale může to být běh na hodně dlouhou trať, i když tělo (a peněženku) to nehuntuje tolik, jako maximální dávky hormonů.
Jinak je na tvém rozhodnutí, zda si na to „vyplýtváš“ pokus na pojišťovnu nebo si ho ušetříš na plnou stimulaci (na ten nativ/ minimálku pojišťovna samozřejmě zaplatí mnohem méně, ale „vyplýtváš“ na to celý pokus). Nebo zda si to zaplatíš jako samoplátce (ceny za cyklus dle centra a toho, co si k tmu připlatíš, tak od 10 do 25 000, obvykle kolem těch 20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
5.11.21 13:47

Mohla bych do toho vstoupit? Mas zkusenosti s tou minimalni stimulaci? Mam za sebou 3 neuspesne IVF, vzdy velky podil nezralych vajicek. Naposledy celkem 15, z toho 5 zralych. ymohla by pomoci ta minimalka? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
5.11.21 14:35

@ugluk
Takže já mám možnost vybrat si nativ a nechat si to proplatit od pojišťovny jako další pokus? Chápu to správně? :dance:
Já jsem za minulé IVF dala ze své kapsy cca 20 tis., ono se to nasčítá - za léky, když mrazíš a vkládáš a oplodňuješ a já nevím co všechno.. Takže zadarmo to není tak ani tak.. Kolikrát jsem četla, že holky nakonec měli jedno embryjko z celého pokusu a ten stres a hnus, co si kvůli tomu pícháš… Je mi jasný, že nám to nemusí vyjít, ale alepoň žádné vedlejší účinky.. No a co máš na mysli, když píšeš léky proti prasknutí? Já myslela, že Ti píchnou při správné velikosti folikulu injekci na dozrání vajíčka? Nebo to se v tom nativu nedělá?
A můžu se zeptat, Ty máš zkušenost nebo jsi z oboru? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54800
6.11.21 21:09

@losani zkuste to. Ale fakt je, že při minimálce mají ten vliv na vajíčka „zvenčí“ mnohem menší. Ale za pokus to stojí, nechat to víc na přírodě. Byť je potřeba počítat s tím, že pak vajíčko nemusí být třeba žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54800
6.11.21 21:18

@Eishka já vím… Ale těch 20 000 je pořád nic oproti samopláteckému pokusu. Zvlášť, když je v tom i mrazení a další transfer - tohle bys u minimálky navíc platila taky, to je nadstandard (i když samozřejmě záleží na centru, někde to mají jako balíček se vším všudy). Ale fakt je, že tohle u minimálky většinou nehrozí, tam bývá člověk rád, když je něco pěkného k transferu. Já teď neznám přesné sumy, ono už to bude o dost víc, ale když já to absolvovala, bývalo to cca 25 000 za samotné IVF, 20 000 za léky - vše navíc plus veškeré nadstandardy platila pacientka. Zatímco minimálka stávala třeba 15, léky v podstatě nic a nadstandardy se doplácely. Takže zatímco u plného cyklu za mě pojišťovna zaplatila 40 000, tak u minimálky jenom 15 000, ale „odškrtla“ si plný pokus. Ale jinak ano, je to na tobě, centrum by s tím nemělo mít problém, vykázat to na pojišťovnu jako cyklus IVF. Já tohle neřešila, protože už jsem měla plné pokusy vyčerpané, takže jsem byla samoplátce.
Jen je třeba počítat s tím, že to opravdu může být běh na dlouhou trať. Já těch nativů abslvovala celkem dost, ale tak ve třetině odběrů to stopli ještě před odběrem, protože folikul předčasně pasknul (pak jsem platila jen pár tisíc, když se nedokončil cyklus až k transferu). Ve třetině cyklů bylo odebrané vajíčko špatné, nebo se neoplodnilo, nebo nedošlo do stádia, kdy by se dalo transferovat. A tak ve třetině případů k transferu došlo. Což je samozřejmě jen a pouze moje osobní statistika.

Normálně bych to konzultovala v centru, kam docházíš - jaké oni s tím mají zkušenosti, jaké jsou ceny (a jak se liší, když vůbec nedojde k odběru nebo je cyklus ukončen před transferem), co by ti v tvém případě doporučovali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včera v 13:53

Zdravím. S dovolení se připojim. Mám za sebou celkem 6 hormonálních IVF. Po prvním pokusu máme již 5 letého syna, další pokusy bohužel byly neúspěšné. Začínali jsme v Motole, tam jsme vyčerpali pojišťovnou hrazené IVF cykly, pak jsme byli v Gynemu, nechali jsme tam cca 200 tis., vždy se odebralo slušný počet vajíček, ale do transferu přežívali jenom dvě, ale bohužel dvě čárky se neukázali. Ted jsme v Gennetu u paní doktorky Langerové, udělali jsme opakované vyšetření, paní doktorka to bere opravdu poctivě, našli nám uroloplazmu, nevím zda to byl pravý důvod nepovedených pokusu, ale v předchozích klinikách nic takového neřešili, jenom pořádné dávky hormonu, každé IVF cca 70-80000 Kč a žádná vyšetřeni, na to prý máte gynekologa. Ted po antibiotikách jdeme do naivu. Dnes mi úspěšně odebrali 1 folikul, vice bohužel neodebírají, vždy si vyberou jen ten největší. Zítra se dozvíme zda s toho něco bude. S nutivém jen začínáme, víme že to bude boj na dlouhou trať, ale aspoň nemusím do sebe dávkovat tolik hormonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
včera v 15:01

Takže to máš aktuální? Tak to je super, já jsem se ještě neobjednala, jenom jsem zjišťovala, na co semám připravit finančně.. A dostala si injekci na vyvolání ovulace nebo si jezdila nějak často na ultrazvuk ke kontrole? A jak s oplodněním - nechala si to na přírodě nebo máte ISCI/PISCI. Já jsem ve všem nějak na vážkách, jenom už vím, že nechci další nálož hormonů… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včera v 15:25

Gennet to má v baličku NATIVNÍ IVF CYKLUS S ICSI 16 000 Kč. Měla jsem dva ultrazvuky, a jeden ovitrel pro dokončení zrání vajíček.36 hodin před odběrem. Výhoda je v tom že platíš vše postupně. 1000 Kč za protokol v kterém máš datum injekce a termín odběru, v den odběru jdeš na sál, a pokud folikul tam je tak se provede punkce. Pak se platí se 10 000, je to za odběr, ISCI, a normální kultivaci. Pokud folikul praskne, a na ultrazvuku není vidět, tak se punkce neprovádi a nic se neplatí. Pak ještě se doplácí transfer, pokud k němu dojde a je to 5000 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
včera v 15:43

@Svitlana747474 Aha, zajímavé. U nás je to před punkcí 990,– Kč, když vyndají a oplodní vajíčko, ale nezavedou - 7000,– Kč a se zavedením 11000,– Kč.. To ISCI je tam navíc - 4000 Kč, takže to vlastně vyjde to samé cca. Já se nedokážu rozhodnout, jestli je lepší tam vložit spermii nebo tomu dát volný průbeh.. Taky jde o to, že nemám k dispozici tolik peněz - jsou to prostě další 4 tisíce :( A na sále Ti to odebrali při vědomí, že? Jaký si z toho měla pocit? Určitě mi dej vědět, budu na Tebe myslet, ať se podaří vložit.. :hug: a hlavně ať se udrží.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat