IVF nevyšlo. Proč?

455
5.4.16 14:18

IVF nevyšlo. Proč?

.

Příspěvek upraven 09.04.16 v 14:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1303
5.4.16 14:41

IVF vyšlo na poprvé, byla jsem hodně pozitivně naladěná. KET za 2 roky nevyšel, ale příčinu nevím… osud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1181
5.4.16 14:45

U prvního mi řekli, že první pokus, je většinou opravdu pokus. Jak tělo zareaguje na stimulaci. A pokud nevyjde, nemám se hroutit, že budeme poučeni pro příště a upravíme léky. U druhého mi řekli, že se nemám hroutit, že jsme opět poučení a příště lépe upravíme stimulaci, zvolíme jinou metodu. Před třetím mi řekli, že to určitě vyjde, že bude brzy jaro a příroda je v rozpuku. A že to je statisticky nejlepší doba pro stimulaci. A výsledek? Těsně před třetím IVF jsem otěhotněla přirozeně. Ale příčina proč to dvakrát nevyšlo? To podle mě neví nikdo. Jestli špatné načasování, reakce těla…? Těžko říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
5.4.16 15:19

Na tuhle otazku ti nikdo neodpovi, podivej se na muj podpis kdy az se povedlo a jediny problem u nas byl spatny spermiogram, proto ivf, vzdy jsme meli kvalitni blastocysty. Nekomu se zadari na poprve, nekdo ceka roky, preju at jste ten prvni pripad :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50169
5.4.16 15:25

Pokud předpokládám, že takové ty objektivní příčiny „zvenčí“, proč to nevychází, budou eleminovány předem (imunita, hematologie, infekční choroby…), tak se většinou příčina nezjistí. Prostě to tak je. I v přírodě je značná část embryí předem odsouzena k záhubě, akorát v přirozeném cyklu to nikdo netuší a neřeší, že tam třeba pět dní po oplodnění bylo ukázkové embryo, které se neuchytilo.
Někdo ti tu odpřísáhne, že málo odpočíval, někdo že se moc flákal a pak se na to příliš soustředil, někdo že tomu málo věřil a někdo že tomu věřil až moc.

Prostě holt - ne vždycky to klapne. A až jednou někdo přijde na to, proč to v 1/2 až 2/3 případů nedopadne, bude to v oblasti asistované reprodukce malá revoluce. Nebo spíš velká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama