IVF podmínky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
13.1.22 20:52

IVF podmínky

Dobrý den,
Snažíme se s manželem přes rok o miminko. Mám staršího manžela, mě je 19. A gynekolog řekl, aby IVF hradila pojišťovna, musí mi být 21 let, do té doby si to hradíme sami. Na internetu jsem našla, že od 18ti to hradí pojišťovna. Nevíte prosím, jak to tedy je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4651
13.1.22 21:06

@Terka1112 myslím, že od těch 18ti to pojišťovna hradí pouze v případě, že má žena neprůchozí vejcovody :think: někde jsem to četla, ale už je to dávno :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4651
13.1.22 21:08
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4343
13.1.22 21:39

@Terka1112 Zavolej si do CARu a objednej se. Je ti 19, proč hned plašit s IVF? Nechte si udělat nějaké základní testy - imunologie, srážlivost krve, spermiogram,… Až budete vědět výsledky, tak se můžete zařídit podle nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56521
13.1.22 21:42

Od 18 při neprůchodných vejcovodech, jinak 21. A vy máte nějaký zásadní problém, proč to nejde, nebo to jen zkoušíte rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
13.1.22 22:06

Manžel byl na spermiogramu, vše je v pořádku. Mě řekl, že mám vajíčka v pořádku. Gynekolog řekl, že IVF je od 21 let. Tak jsem mu řekla aspoň o hormonální profil, musela jsem si o něj říct sama.. Ale zarazilo mě, že o imunologii a dalších vyšetřeních mi nic neřekl.
Snažíme se přes rok. Jsme oba zdraví a nevíme, proč to nejde. Ale dost mě zarazil gynekolog, že mi to přišlo jako nezájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56521
14.1.22 00:27

Mžeš se objednat přímo do specializovaného centra. Ale i tam, pokud by mělo dojít k IVF je hrazeno od 21 let. I když z toho, co píšeš, nemyslím, že by bylo nutno rovnou uvažovat o IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
14.1.22 06:52

Děkuji a ještě by mě zajímalo, co všechno si máme oběhat? Spermiogram, imunologii, hormonální profil a ještě něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 08:47

Ahoj, buď v klidu jsi mladá. Nám je přes 25 a doktor mi řekl, že budeme čekat, že na poslání do caru je čas a to se snažíme přes 2 roky. A ani na mojí žádost není schopný nic dělat a v okolí nikdo nové pacienty nepřijímá :?

• Citovat
  • Nahlásit
1165
14.1.22 10:28

Be

@Anonymní píše:
Ahoj, buď v klidu jsi mladá. Nám je přes 25 a doktor mi řekl, že budeme čekat, že na poslání do caru je čas a to se snažíme přes 2 roky. A ani na mojí žádost není schopný nic dělat a v okolí nikdo nové pacienty nepřijímá :?

Nemusíš vůbec na nic čekat a do CARU se objednat sama.. není třeba doporučení lékaře
Dva roky je docela dlouhá doba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4651
14.1.22 10:50
@Anonymní píše:
Ahoj, buď v klidu jsi mladá. Nám je přes 25 a doktor mi řekl, že budeme čekat, že na poslání do caru je čas a to se snažíme přes 2 roky. A ani na mojí žádost není schopný nic dělat a v okolí nikdo nové pacienty nepřijímá :?

Zavolej rovnou do CARu, který si vybereš. Gynekologa k tomu vůbec nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
14.1.22 11:03

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56521
15.1.22 00:07
@Anonymní píše:

Po dvou letech snahy bych se na doktora vykašlala a do CARu se objednala sama bez ohledu na věk. My šli do CARu poprvé v mých šestadvaceti a všichni v klidu z mého mládí… a trvalo to dalších pět let, takže díky za to, že můj dr. nevolil vyčkávací strategii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
15.1.22 18:32

Vůbec se neohlížej na kecy typu že si mladá na car atd. Kamarádka zkoušeli od 18.. Furt jak má kašlat na car atd atd… 24 padlo.. A furt nic…ted už se těší z měsíční princezny, jaké překvapení že z IVF. Má také staršího partnera, o 14 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.22 11:04

Ivf v Praze

Dobrý den. Mám za sebou první pokus a bohužel neúspěšně, dnes jsem byla na ultrazvuku a pan doktor ani nevěděl proč tady jsem a jaké mám problémy. Docházíme k Apolináři už přes půl roku a vystřídala jsem tři doktory, A každý se mě ptá co jak proč, to u sebe nemají moje papíry???a každý mi říká neco jiného. Mám zamraženych 5 embryí a chtěla jsem se zeptat jestli je možnost přestoupit do jiné nemocnici když už mám v Praze u Apolináře. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat