IVF - stále bez úspěchu

7.8.13 21:48

IVF - stále bez úspěchu

IVF - stále bez úspěchu
Ahoj, mám toho v této oblasti také už hodně za sebou…můj příběh začal před 7 lety, když jsem zatoužila po miminku, které mimochodem stále nemám. Když se nám nedařilo rok, tak jsme se obrátili na lékaře, ale zrovna v té době jsem měla špatnou cytologii, takže jsem musela absolvovat plastiku děložního čípku a poté začít léčit neplodnost. Při vyšetření mi vzali krev a zjistili, že mám vysokou hladinu hormonu pro-laktin a že to prý je příčina, proč se nedaří. Jako první mi lékař navrhl IUI - poprvé žádný výsledek, podruhé hodně silné krvácení, při kterém mi podle hormonu HCG v krvi zjistili, že těhotenství to bylo, ale bohužel odumřelo. Tak mi lékař řekl, že při IVF je šance větší a že záleží, jak moc na to spěchám, takže jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Po odsátí vajíček nám vznikla 4 embrya, řekli mi, že se zavádí většinou po 2,takže mi 2 zavedli a 2 zamrazili. První pokus IVF nevyšel, takže jsem po 3měsíční pauze šla na druhý - ten byl sice pozitivní, ale opět jsem začala krvácet a následně embrya odumřela. Po těchto 2 pokusech jsem neměla odvahu jít do dalšího, když jsem neviděla žádné výsledky. Můj tehdejší vztah tuto zkoušku nevydržel, ale po čase jsem si našla přítele, nyní už manžela, a s ním i odvahu zkusit to znovu. Objednala jsem se k lékaři, ale zdravotní sestra to popletla, takže jsem se dostala k jinému než před 3lety. Ten mi navrhl laparoskopii, při které se zjišťuje příčina neplodnosti - tou v mém případě byla neprůchodnost vejcovodů, takže mi je odebrali a jedinou možností mít dítě je umělé oplodnění. Věřila jsem tomu, že teď už to musí vyjít, když mi odstranili příčinu a šli jsme do toho s velkými nadějemi. Tentokrát jsem měla 6 embryí, po zavedení prvních 2 byl test negativní, tak jsem chtěla zavést jenom 1,ale bylo mi řečeno, že tím se snižuje šance, že se to povede, takže mi byla zavedena opět 2embrya a výsledek opět negativní. Požádala jsem lékaře o další vyšetření, měla jsem na mysli imunologii a genetiku, ale řekl, že stačí genetika, ta byla v pořádku, takže jsem šla na poslední pokus. Po rozmražení nám přežilo 1 embryo, test byl pozitivní, jenže jsem opět začala krvácet a embryo odumřelo v 5.týdnu.
Lékař mi řekl, že někomu to vyjde hned, někomu dýl a konečně mi dal doporučení na vyšetření na imunologii a na hematologii, to mě teprve čeká, takže podle výsledků se rozhodneme, co dál, ale jsem z toho už dost zoufalá a nevím, jestli ještě má cenu investovat do dalších pokusů.
Najde se tu někdo, kdo má podobné problémy nebo zkušenosti? Předem děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14662
7.8.13 21:59
@skvrnka77 píše:
IVF - stále bez úspěchu
Ahoj, mám toho v této oblasti také už hodně za sebou…můj příběh začal před 7 lety, když jsem zatoužila po miminku, které mimochodem stále nemám. Když se nám nedařilo rok, tak jsme se obrátili na lékaře, ale zrovna v té době jsem měla špatnou cytologii, takže jsem musela absolvovat plastiku děložního čípku a poté začít léčit neplodnost. Při vyšetření mi vzali krev a zjistili, že mám vysokou hladinu hormonu pro-laktin a že to prý je příčina, proč se nedaří. Jako první mi lékař navrhl IUI - poprvé žádný výsledek, podruhé hodně silné krvácení, při kterém mi podle hormonu HCG v krvi zjistili, že těhotenství to bylo, ale bohužel odumřelo. Tak mi lékař řekl, že při IVF je šance větší a že záleží, jak moc na to spěchám, takže jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Po odsátí vajíček nám vznikla 4 embrya, řekli mi, že se zavádí většinou po 2,takže mi 2 zavedli a 2 zamrazili. První pokus IVF nevyšel, takže jsem po 3měsíční pauze šla na druhý - ten byl sice pozitivní, ale opět jsem začala krvácet a následně embrya odumřela. Po těchto 2 pokusech jsem neměla odvahu jít do dalšího, když jsem neviděla žádné výsledky. Můj tehdejší vztah tuto zkoušku nevydržel, ale po čase jsem si našla přítele, nyní už manžela, a s ním i odvahu zkusit to znovu. Objednala jsem se k lékaři, ale zdravotní sestra to popletla, takže jsem se dostala k jinému než před 3lety. Ten mi navrhl laparoskopii, při které se zjišťuje příčina neplodnosti - tou v mém případě byla neprůchodnost vejcovodů, takže mi je odebrali a jedinou možností mít dítě je umělé oplodnění. Věřila jsem tomu, že teď už to musí vyjít, když mi odstranili příčinu a šli jsme do toho s velkými nadějemi. Tentokrát jsem měla 6 embryí, po zavedení prvních 2 byl test negativní, tak jsem chtěla zavést jenom 1,ale bylo mi řečeno, že tím se snižuje šance, že se to povede, takže mi byla zavedena opět 2embrya a výsledek opět negativní. Požádala jsem lékaře o další vyšetření, měla jsem na mysli imunologii a genetiku, ale řekl, že stačí genetika, ta byla v pořádku, takže jsem šla na poslední pokus. Po rozmražení nám přežilo 1 embryo, test byl pozitivní, jenže jsem opět začala krvácet a embryo odumřelo v 5.týdnu.
Lékař mi řekl, že někomu to vyjde hned, někomu dýl a konečně mi dal doporučení na vyšetření na imunologii a na hematologii, to mě teprve čeká, takže podle výsledků se rozhodneme, co dál, ale jsem z toho už dost zoufalá a nevím, jestli ještě má cenu investovat do dalších pokusů.
Najde se tu někdo, kdo má podobné problémy nebo zkušenosti? Předem děkuji za odpovědi.

Měla jsem podobné problémy, čekala čtyři roky na dítě, prošla si předtím dvěma mimoděložníma, takže jsem taky bez vejcovodů a jediná možnost byla IVF.
Před ním jsem si ale nechala vyšetřit imunologii, museli jsme se oba přeléčit, byla jsem alergická, nechala jsem si vyšetřit štítnou žlázu - taky špatná funkce:-(
Genetiku jsme měli v pořádku.
Tři měsíce před IVF jsem jedla Femigard a taky chilli.
Počti si http://rodina.cz/…/article.asp?…
První IVF se podařilo hned po tom všem přeléčení a mám pětiletého syna.
Dcera se podařila až na sedmý transfer.
I když nás to stálo hodně peněz, nervů, tak to rozhodně stálo za to.
Držím moc pěsti :kytka: :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
7.8.13 21:59

@skvrnka77 Ahoj, máš toho tedy už hodně za sebou..v první řadě bych možná doporučovala změnit CAR. Nechápu že po prvním neúspěchu neudělali všechna potřebná vyšetření, zároveň bych po nich asi chtěla aby se snažili zjistit příčinu toho, proč když už to vyjde nakonec těhotenství odejde.Fakt je ten že po nich musíš trošku dupat, jelikož oni mají z každého tvého pokusu dost peněz. I já jsem si po prvním neúspěchu vydupala všechny vyšetření a radši jsem oželela delší dobu mezi pokusy (7 měsíců),ale ty vyšetření jsem prostě chtěla, abych si zbytečně neplýtvala pokusy..no a jak to dopadlo můžeš vidět v metříku..jinak vždy jsem si nechávala zavádět jen 1 embryjko není to o tom že čím víc tím líp, je to spíše o kvalitě než kvantitě. Každému se jednou zadaří buď dřív nebo později, buď silná moc ti držím palce.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3567
7.8.13 22:29

Skvrnka77 - je mi 35 a máme za sebou 10 let snažení. 3 roky jsme věřili, že to přijde samo, v r. 2006 jsme absolvovali 1. IVF a od té doby jsme prošli snad vším co se dalo. Jsme oba zdraví. Máme za sebou cca 10 IUI, 4. IVF, 3× nativ a nic. Držím palce, ať se dočkáte a přeju hodně štěstí a síly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.8.13 11:33

Ahoj, o změně car už začínám uvažovat, protože mě čím dál víc štve, že jsem se nechala tak odbýt a nevydupala si to imunulogické vyšetření dřív - dokud jsme měli zamražená embrya. Doktor mi na to tenkrát řekl, že nevěří tomu, že by tam na něco přišli…nicméně, teď po dalším neúspěchu, mi to doporučení konečně napsal a vyšetření máme za sebou. Paní doktorka si je jistá tím, že objeví příčinu opakovaných zamlkých těhotenství, takže teď čekáme na výsledky, budou až na konci října. Pokud něco zjistí, tak následuje tříměsíční přeléčení, a pak už je prý IVF jistota… Na hematologii mi naopak doktor řekl, že těžko něco objeví, tak fakt nevím, co si o tom myslet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.13 14:20

Taky se snažíme o mimčo už 12 let

Je mi 39 let, mam za sebou 3× inseminace,7× ivf z toho 2× transfer s darovanými oocyty, Vyšetření mám snad všechna co se dají na neplodnost udělat. Já jsem podle všech zdravá a manžel taky.Tak že cpem do center asistované reprodukce peníze a pořád nic. Akorád na imunologickém vyšetření mi vyšli protilátky na vajíčka a na to bero 1× denně medrol. centra jsem vystřídala 2 soukromé a ted dojíždím do státního centra Praha Podolí´kde ty ceny jsou podstatně nižší. Už jsem úplně bez naděje, že bych měla někdy děti. Ted jsem po KETU a čekám jestli to konečně vyjde nebo ne.Ale vidím to černě. Mám bolesti břicha jako při menses a cítím se jako vždy při nepodařeném pokusu. V pátek si budu dělat test tak uvidim. Ještě se mi to nechce vzdávat, ale nevím jestli mám vůbec nějakou šanci. Měnit centrum to asi nemá cenu. I když jsem četla na netu že v Sanatoriu helios maj lepší přístroje a nejnovější metody. I když je to tam prý dost drahý. Možná to je moje poslední šance. Všem ostatním držím moc palce at vám to co nejdříve vyjde :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.13 14:20

Taky se snažíme o mimčo už 12 let

Je mi 39 let, mam za sebou 3× inseminace,7× ivf z toho 2× transfer s darovanými oocyty, Vyšetření mám snad všechna co se dají na neplodnost udělat. Já jsem podle všech zdravá a manžel taky.Tak že cpem do center asistované reprodukce peníze a pořád nic. Akorád na imunologickém vyšetření mi vyšli protilátky na vajíčka a na to bero 1× denně medrol. centra jsem vystřídala 2 soukromé a ted dojíždím do státního centra Praha Podolí´kde ty ceny jsou podstatně nižší. Už jsem úplně bez naděje, že bych měla někdy děti. Ted jsem po KETU a čekám jestli to konečně vyjde nebo ne.Ale vidím to černě. Mám bolesti břicha jako při menses a cítím se jako vždy při nepodařeném pokusu. V pátek si budu dělat test tak uvidim. Ještě se mi to nechce vzdávat, ale nevím jestli mám vůbec nějakou šanci. Měnit centrum to asi nemá cenu. I když jsem četla na netu že v Sanatoriu helios maj lepší přístroje a nejnovější metody. I když je to tam prý dost drahý. Možná to je moje poslední šance. Všem ostatním držím moc palce at vám to co nejdříve vyjde :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.13 09:21

RENECKA - ahoj, jak tak čtu Tvůj příspěvek, tak si říkám, že musíš mít nervy ze železa…já toho mám za sebou méně a už teď mi připadá všechno zbytečné…
Už mám výsledky z hematologie i z imunologie a jsem naprosto zdravá, takže nevím, jestli má cenu ještě něco zkoušet. Hlavně, že si paní doktorka na imunologii byla jistá tím, že ten problém odhalí…dávala jsem tomu velkou naději, že potom do toho půjdu ještě jednou - naposledy, ale když nezjistili žádný problém, tak nevím, co dělat.
Tobě přeju hodně štěstí, ať už se to konečně povede :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.13 17:59

Ahoj, moc díky. Bohužel to opět nevyšlo. :,( Ty to určitě nevzdávej! Zkus jiné CAR.Zkus jít na stránky Lékaři on-line a napiš co máš za problémi a on se ti tam nějaký lékař ozve a napíše svůj názor a můžeš to porovnat i s jinými názory. Docela to povzbudí a dává to chut dál bojovat.Tak že moc držím palce. :D. Já si ted dám pauzu a až našetříme nějaké koruny tak to zkusím v Brně v san. helios.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.15 15:28

Další neúšpěšné IVF

Ahoj, jsem na této stránce po dvouleté pauze a jsem opět zoufalá, tak se potřebuju trochu vypovídat…Změna CAR mi vlastně v ničem nepomohla, sice mi udělali ještě jedno vyšetření dělohy, než jsem šla na IVF, ale opět to proběhlo neúspěšně. Po stimulaci jsem měla celkem hodně vajíček, celkem mi jich odsáli 21, z toho 13 oplodnili, správně se vyvíjelo 7.Bylo mi řečeno, že co se týče vajíček a děložní sliznice, je všechno v pořádku. Ale bohužel mi to k ničemu není…zrovna dneska jsem byla na testu a byl opět negativní. Takže už mám za sebou během 5 let celkem 7 transferů a 13 embryí skončilo kdesi :( Ještě nám zbývají 3 zamražená embrya, ale než půjdu na další ket, tak pravděpodobně budu muset absolvovat operaci na odstranění malého myomu v děloze, záleží na vyšetření, které bude až v lednu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.15 15:38

Ahoj, moc mě mrzí, že se stále nedaří. Zkoušela jsi i nějakou alternativní léčbu? Homeopatika, akupunktura? Asi ano viď?
A kam jsi chodila do CAR a kam chodíš teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.15 16:05

Ahoj, děkuju za podporu. Akupunkturu ani homeopatika jsem nezkoušela, ale asi před 4 lety jsem vyzkoušela tzv. léčitelé, byli postupně celkem tři a nikdo z nich nenašel žádný důvod, proč nemůžu otěhotnět, jeden si říkal astrolog a tvrdil mi, že v roce 2012 otěhotním přirozenou cestou…další mi říkal, že v těle žádný problém nevidí a pár měsíců na to mi lékaři vzali vejcovody kvůli neprůchodnosti… Vždy jsem dostala doporučení od známích, kteří ty léčitele vychvalovali, ale já s nimi spokojená nebyla…
2 IVF jsem podstoupila v Sanusu v Hradci Králové a 3. v Kostelci nad Orlicí - taky vychvalované ze všech stran…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
27.10.15 16:06

Ahoj, to me moc mrzi :,( zrovna jsem se chtela zeptat jak pise Hanina. Nezkousela si treba tradicni cinskou medicinu? Hodne lidem pomohla. Drz se holka a nevzdavej se :,( je to boj, sama ho znam.

• Citovat
  • Upravit
27.10.15 16:28
@skvrnka77 píše:
Ahoj, děkuju za podporu. Akupunkturu ani homeopatika jsem nezkoušela, ale asi před 4 lety jsem vyzkoušela tzv. léčitelé, byli postupně celkem tři a nikdo z nich nenašel žádný důvod, proč nemůžu otěhotnět, jeden si říkal astrolog a tvrdil mi, že v roce 2012 otěhotním přirozenou cestou…další mi říkal, že v těle žádný problém nevidí a pár měsíců na to mi lékaři vzali vejcovody kvůli neprůchodnosti… Vždy jsem dostala doporučení od známích, kteří ty léčitele vychvalovali, ale já s nimi spokojená nebyla…
2 IVF jsem podstoupila v Sanusu v Hradci Králové a 3. v Kostelci nad Orlicí - taky vychvalované ze všech stran…

myslela jsem spíš tradiční čínskou medicínu, na astrology, kartáře apod. taky nevěřím…ještě mě napadl Helios, ten si lidi hodně chválí i když je mi jasné, že to je z ruky. Minimálně bys tam mohla zkusit napsat co všechno máte za sebou a jaký postup léčby by u tebe zvolili. Oni jsou velmi ochotní to konzultovat i s pacienty z jiných center…držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.15 16:30
@Envie píše:
Ahoj, to me moc mrzi :,( zrovna jsem se chtela zeptat jak pise Hanina. Nezkousela si treba tradicni cinskou medicinu? Hodne lidem pomohla. Drz se holka a nevzdavej se :,( je to boj, sama ho znam.

kamarádka otěhotněla po akupunktuře…šla tam kvůli očistě organizmu a ta doktorka se jí ptá, jestli plánuje otěhotnět, že jí po tom holky těhotní a ona, že se snaží necelý rok…no napíchla jí nějaký bod v uchu a hned byla v tom :). Může to být náhoda, ale sešlo se jí to takhle hezky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama