jablecný kompot

165
9.1.06 10:32

jablecný kompot

Chci vás poprosit od radu. Když jsem byla malá, tak jsme doma občas vařili jablečný kompot, ale nemyslím ten zavařovaný, uvařil se do hrnce a pak si každý dal buď teplý nebo studený. Neznáte náhodou některá recept? Vím, že se tam dával hřebíček. A mé kuchařské zkušenosti nejsou takové, abych to zkusila sama. Díky. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

66
9.1.06 10:39

Ahoj,
já tam dávám hřebíček, celou skořici, cukr a podle chuti citronovou šťávu - jablka na kostičky a povařit než změknou. Opravdu výborný teplý i studený, někdy přidám do misky i piškoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.1.06 10:57

Jablka spíš na větší kousky (malá na čtvrtiny, velká na osminy), dát do hrnce, podlít vodou (poměrně hodně), přidat hřebíček, skořici (celou), případně kolečka citrónu. Zprudka povařit pod pokličkou, dokud nejsou jablka měkká. Je to ňamka.

• Nahlásit
  • Citovat
499
9.1.06 11:55

já dávám jablka na čtvrtky, někdy to dělám i z hrušek. Dám vařit vodu s hřebíčkem, celou skořicí, několik koleček citronu a jeden nebo méně nebo více dle množství jablek vanilkového cukru. až se mi voda téměř vaří dám tam jabka a nechám projít varem a odstavím to, pak jsou ty jablíčka taková tvrdší a to nám chutná víc :) je to opravdu babičkovský recept a často a ráda ho dělám, moc nám to chutná a jí ještě dávám té vody schválně víc protože ji pak rádi pijeme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama