Jablotron nany

21
25.5.20 10:07

Jablotron nany

Dobrý den prosím o radu. Mám doma devíti denního chlapecka a včera nám spustil monitor alarm. Máme od Jablotron Nanny. Je úplně noví kupovala sem ho před narozením syna. Nicméně včera spustil alarm. Hysterický sem příložka k postýlce syna vzala do náručí byl strašně bílý vůbec nereagoval. Volala sem rychlou. Pak po doporučení operátory na dyspecinku jsem syna štípla a on tedy zčervenal a začal plakat. Prosím stalo se to někomu a vyšetření novorozence bylo v pořádku. Jednalo se o falešný poplach? Jsem ještě tet s toho na mrtvici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

LD1
173
25.5.20 10:24

No tak o falešný poplach se očividně nejednalo, když syn byl mimo. Myslím, že mu ta podložka zachránila život ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6805
25.5.20 10:30

Mohlo a nemuselo. Nám takhle podložka zareagovala 2×, dítě bylo v šoku, že jsme se dovalili jak velká voda, ovšem jestli to byl falešný poplach, nebo jenom chvilku přestal a pak zase začal dýchat jsme nikdy nezjistili.

Od toho ta podložka je a raději několikrát falešný poplach než propást skutečný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
25.5.20 10:36

My ho měli a nikdy jsme falešný poplach neměli. Když houkal, tak vždy proto, že nezaznamel dechovou aktivitu (v našem případě buď, že jsem ho zapomněla vypnout, když jsem dítě vyndala z postýlky. A nebo pak když bylo dítě větší a dostalo se mimo tu desku) @Lenicka24 myslím, že u vás to falešný poplach nebyl a zachránilo to malému život

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24807
25.5.20 10:38

Také nám to udělalo 2krát planný poplach, ale potřetí byl alarm díky tomu, že přicházel epi záchvat. Ale chápu tvůj strach, taky jsem ho měla. Pokud ale byl malý mimo, tak to plané nebylo a buď ráda, že ho máte v postýlce. Může to něco znamenat, ale také nemusí, uvidíš, co doktoři. Držím palce :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8301
25.5.20 10:52

Já ho měla dokonce z druhé ruky a nikdy se nespustil falešný alarm. Nejsem máma plašanka, ale asi bych telefonovala k lékaři a mimčo nechala vyšetřit. Prcek mohl jen tvrdě usnout, některá miminka prý údajně zapomenou dýchat. Pokud byl bílý a nereagoval, tak se o falešný poplach nejednalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
25.5.20 11:10

@Aduš8 jsme hospitalizovaný v nemocnici a dělají mu různá vyšetření. Ale už to nechci nikdy zažít. Taky neplasim kuli každýmu prdnuti ale tohle byl šok jako blázen. Nejhorší je že mi to vše došlo až tady v nemocnici. Přijely sme a já se na příjmu rozbrečela jak malá holka. Fuj fakt už nikdy. To raci ať zloby jak čert než prožít znovu tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
25.5.20 11:15

@Lenicka24 S mladší dcerkou jsem tyhle srandy měla do jejího půl roku. Vyšetřoval jí kvůli tomu i neurolog a je úplně v pořádku. Jen jak tvrdě usínala, tak se zapomínala nadechnout. Takže do půl roku měla tak 6-7 poplachů za den. Vždycky stačilo s ní trochu zakvedlat aby se nadechla. Kolikrát se ani nevzbudila. Po půl roce jako když utne, najednou to přestalo. Ale záhul na nervy to byl pořádný. Ještě mi neurolog vysvětloval, že monitor, pokud nemá poškozenou desku, tak plané poplach nedělá, on nefunguje jen na principu dýchá / nedýchá, ale vyhodnocuje i dechové vzorce a když začnou být delší nebo nerovnoměrné nádechy, tak spustí poplach. Alarm dítě probere a rodič přiběhne k „planému“ poplachu. Bez monitoru dechu by byla moje krásná skoro dvouletá dcerka jen číslem ve statistice SIDS. Jinak švagrová pracuje na lince 112 a několikrát za týden řeší rozdýchávání kojence, ty případy, které dopadly dobře začaly alarmem monitoru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8301
25.5.20 11:39

@Lenicka24 to je dobře, přeji, ať nenajdou nic vážného :hug: jak ja jsme ráda, že už mám děti trošku starší :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama