Jack Russel Terrier

512
22.5.16 12:05

Jack Russel Terier

Zdravim, chovate nekdo toto plemeno? Chtela jsem se zeptat, jedtli pejsek muze mit v sedti letech jeste stenata. Nedavno jsem si pribyla fenka a chci aby mela jednou stenata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

269
22.5.16 12:09

@Pampelinka Je Vaše fenka s PP? Pokud ne tak bych v dnešní době jí nenakrývala takových takzvaně voříšků je hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
22.5.16 12:11

@Allaniska
Oba jsou s PP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
22.5.16 12:13
@Pampelinka píše:
@Allaniska
Oba jsou s PP

Jen se rika, ze by fena mela mit za zivot jednou stenata a pejskovi ted budou ctyri a driv jak za rok a pul fenka mit stenatka nemuze, takze pesanovi v ty dobe potahne na sesty rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3292
22.5.16 12:13
@Pampelinka píše:
@Allaniska
Oba jsou s PP

Pokud jsou s PP, poradila bych se s chovatelkou fenky. Každopádně by i tak o krytí měla vědět. On tu možnou dobu nakrytí uvádí chovatelský řád, ale u psů ti přesná čísla neřeknu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3292
22.5.16 12:17
@Pampelinka píše:
Jen se rika, ze by fena mela mit za zivot jednou stenata a pejskovi ted budou ctyri a driv jak za rok a pul fenka mit stenatka nemuze, takze pesanovi v ty dobe potahne na sesty rok.

Hele, to s tím, že „fena by měla mít jednou za život štěňata“, se fakt jen tak říká. Říkají to lidé, co na to koukají lidskýma očima a předpokládají u fenky něco jako biologické hodiny, které se jí roztikají, když uvidí jinou fenu se štěňaty. Když už fena štěňata má, tak se o ně většinou příkladně stará se všemi mateřskými pudy, ale mít je nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
22.5.16 12:31

@Pampelinka To stím že by měla mít jednou za život štěňata je blbost, ve smečce má štěňata taky jen alfa samice, a ohledně případných nádorů ve vyšším věku tak když jsem byla malá tak jsme měli kokra a měla štěňata a stejně měla nádor a babičky pudlík zas nikdy a nádor neměla. Já mám dvě fenky jedna je kastrovaná druhá ne, jedna je kastrovaná protože měla problémy, a druhá není protože nemá ani falešku ale štěňata nechci tak je mít nebude. A jinak JRT je fakt hodně a nemůžou skoro prodat ani fakt výstavní štěňata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7195
22.5.16 13:18

Ne, fena fakt nemusí mít jednou za život štěňata. Pes je uchovněnej?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5143
22.5.16 14:19

Pokud jsou oba uchovneni, vysetreni a jejich spojeni bude prinosem pro plemeno (tzn. vzhled, povaha, sportovni nebo vystavni nadani), tak proc ne. Pokud chcete stenata jen proto, ze „fena musi mit aspon jednou za zivot stenata“, tak to nedelejte. Je to totiz absolutni blbost 8o

A souhlasim s tim, ze o hledani vhodneho psa pro Vasi fenu by bylo vhodne poradit se s chovatelkou, od ktere mate fenu. Pripadne is poradcem chovu. Pri vyberu psa pro fenu se totiz nehledi na to, ze mam zrovna jednoho doma a libilo by se mi, aby mel stenata…

Příspěvek upraven 22.05.16 v 15:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1700
22.5.16 14:46

@Pampelinka ze zdravotního hlediska je to blbost a jeden vrh za život vůbec nic neznamená. Máme to potvrzené i od veta. Takže z hlediska pozitivního vlivu na zdraví fenky, buď štěňata pravidelně nebo vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.16 06:50

Slyšela jsem, že feny můžou mít štěňata do cca 6 let a u pejsků je to myslim jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama