jak a co zavařit na oběd?

alfie
5.9.06 14:15

jak a co zavařit na oběd?

Ahoj maminky,
mám dotaz, našeho kluka přikrmujeme už vším možný, samozřejmě dle rady dr. ale jemu nejvíc zachutnalo v poledne jako oběd sklenička od Hippu, různé příkrmy, asi to znáte. Není to zrovna levné a začlo to lézt do peněz, tak jsem uvažovala o zavařování vlastního jídla.Poradí mi tady někdo recept, včetně zavaření?Neumím zavařovat a recepty.. :oops: taky ne. Myslela jsem, že bych to vzala podle složení napsaného na skleničce, ale musí být někde jednodušší receptíky.Hlavěn se nemůže moc solit a kořenit, tak čím se to dochutí?
Děkuji za odpovědi a doufám, že touto diskuzí ZASE někoho nenaštvu.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

585
5.9.06 14:35

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Tady jsou na druhé stránce recepty na příkrmy a hlavně postupy na zavřování, já osobně teda hotový příkrm zamrazuju ve skleničkách, aspoň neřeším, jestli se víčka chytla nebo ne! 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
5.9.06 14:37

Pro doma mrazit, na cesty zavařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1858
5.9.06 14:38

Ahoj Alfie, když byla dcera malinká, tak mě tyhle kupovaný jídla nechtěla, ale na dovolenou jsem normálně zavařila bramboračku, vločkovou polívku a jiný. uvařila, namixovala, dala do skleniček a asi 20 minut sterilizovala v hrnci. Bylo to dobrý, ochucený majoránkou a jinýma bylinkama. Moc si to už nepamatuju. Ale zajímalo by mě, jestli se dá zavařovat třeba bramborová kaše s kuřecím masem, tak si počkám na další odpovědi. Snad jsem ti trochu pomohla.

Třeba vločková:
Na másle jsem osmahla vločky, zalila vodou, přidala nastrouhanou mrkev, peržel, někdy mraženej hrášek, někdy i celer - na ten pozor, malá po něm měla průjem, přidala sušený bylinky (petrželová nať, libeček), rozmixovala, dala do skleniček a zavařila. Jo, ještě se může přidat žloutek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
5.9.06 14:39

jenže my se s mamkou dělíme o mrazák a nemáme je kam dávat:((( :lol:

• Citovat
  • Upravit
1858
5.9.06 14:43

Alfie - a malej ti nechce jíst čerstvý polívky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
5.9.06 22:25

Misunka,
na polívky moc není, spíše na ty tyžší jídla.Polívku tak jednou do týdne.Ale hlavně nemám moc času jí připravit.V podstatě nemám ani moc času na sebe, jak tady píšou holky, že se jdou vykoupat..no to by se asi Davídek zbláznil vzteky. A já asi taky.Nemám ráda, když brečí moc dlouho, jdu ho vždycky nějak zabavovat, takže nějaké vaření..pro zasmání..já stále večeřím až malej večer usne, čili okolo půl 10. :)
A jak se jinak taková polívka pro malý dělá?Já mu dávala jednou jen vývar s kousky rozemleté zeleniny, ale teda nadšení žádné.
Alfie

• Citovat
  • Upravit
341
5.9.06 22:36

holky poradíte od kdy můžu dávat žloutek, měkký tvaroh a chleba? hledat na netu umím, ale názory se dost různí. tak spíš co na to zkušenější maminy… :lol: děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
5.9.06 22:49

BlanulaK,
nejsem zkušenější maminka, ale od dr vím, že chleba, jako kůrku, nebo malé kousky namazané obyč máslem od 8.měsíce a co se týče tvarohu, taky jsem se na něj ptala, ale prý až po 10.měsíci.To mi pověděla moje mudr.tak snad ti to pomůže.
Alfie

• Citovat
  • Upravit
341
5.9.06 23:13

alfie, děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1858
6.9.06 13:17

Alfie - já jsem vařila polívku tak na dva dny, později i na tři. Dáš do hrnce třeba 1 brambor, malou mrkev, kousek kuřecího masa,uvaříš, rozmixuješ s trochou tý vody a hotovo. Miminka nepotřebujou vůbec dochucovat. Polívka se tomu říká proto, že to je řidší, ale je to v podstatě normální jídlo. Lovím tady z paměti, už je to dlouho, že jsem přidávala někdy rýži, někdy místo masa žloutek, hrášek, petržel, vločky, prostě co tě napadne, aby to měl malej pestrý. Můžeš taky třeba udělat špenát a rozmixovat ho s bramborem. Zabere to jen chvilku času a je to pro děti určitě lepší než kupovaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
6.9.06 15:21

mě právě všichni utvrzovali, že kupovaný je nejlepší, že jsou to prověřené biopotraviny a ne z obyčejného krámu, kde na potravinách může být třeba chemický postřik.malému to zachutnalo, tak jsem to neřešila, až teď:) Polévku vyzkouším, pak se skladuje, počítám, v lednici, že?:)Nebo jí taky na ty 3 dny marzit?
Alfie

• Citovat
  • Upravit
1858
6.9.06 17:56

Alfie - no na tom, že mají ty suroviny kontrolovaný něco je, ale zase si myslím, že obyč. zelenina z obchodu taky není žádnej jed a nic se nemá přehánět. To si každej asi zváží sám. Polívku jsem dávala ještě teplou ve skleničkách do lednice. Pa M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama