Jak bolí cysta na vaječníku?

Anonymní
8.3.16 18:19

Jak bolí cysta na vaječníku?

Ahoj,

když je na vaječníku větší cysta, jak to bolí? Bolí při sexu? Bolí to jako furt, nebo píchání v určitých pohybech? Byla by vidět na gynekologickém UTZ přes břicho? Nebo jen vaginálním?
A byla by třeba nepravidelná menstruace, špinění..?
děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54281
8.3.16 18:27

Zalezi na spouste faktoru, jaky je to typ cysty, jak je ulozena, jak je velika, zda produkuje nejake hormony, jak je zenska citliva… Pak muze byt citit od znacne bolesti, spineni, nepravidelneho cyklu… az po stav, kdy to zenska na sobe neciti vubec a cyklus ma jako hodinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
8.3.16 18:27

Jako bolestivá menstruace. Prostě křeče. Bolest přicházela v návalech, někdy v návaznosti na zvýšenou pohybovou aktivitu. Tím UTZ si nejsem jistá, řekla bych, že spíš asi vaginálním.
Nepravidelná mentruace a špinění asi může být, ale z osobní zkušenosti to nemůžu s určitostí potvrdit, protože se mi to krylo ještě s jinými obtížemi, který maj stejný symptomy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.16 18:30

A může to být jako by píchnutí v místě vaječníku např. při dosedu nebo nějakým pohybu jako je např. když se ukloním tělem dostarny? Nebo v sedě, když se nakloním do strany a jako by tu stranu boku zmáčknu? Takové jako by píchnutí, lehké, jen když na to myslím, tak to cítím…

• Citovat
  • Nahlásit
2063
8.3.16 18:31

Mě bolela většinou pořád(ale ne nesnesitelně), při sexu hodně, při blbém pohyu taky.Byla mi vidět i na UTZ přes břicho. Nepravidelná menstruace a špinění k tmu patří. Ale tyto všechny příznaky provází i např. endometriozu(u které se dělají taktéž cysty, ale endometralní, naplněné krví).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2063
8.3.16 18:32
@Anonymní píše:
A může to být jako by píchnutí v místě vaječníku např. při dosedu nebo nějakým pohybu jako je např. když se ukloním tělem dostarny? Nebo v sedě, když se nakloním do strany a jako by tu stranu boku zmáčknu? Takové jako by píchnutí, lehké, jen když na to myslím, tak to cítím…

Nemáš ovulaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13602
8.3.16 18:42
@Anonymní píše:
A může to být jako by píchnutí v místě vaječníku např. při dosedu nebo nějakým pohybu jako je např. když se ukloním tělem dostarny? Nebo v sedě, když se nakloním do strany a jako by tu stranu boku zmáčknu? Takové jako by píchnutí, lehké, jen když na to myslím, tak to cítím…

Ano, tyto příznaky jsem měla + bolest při sexu a byla to cysta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
8.3.16 18:51

Jak píšeš - při dosednutím a při jakémkoliv otřesu, chůze, běh… Sex nemyslitelný, dost mě bolela i při čůrání, kroutila jsem se na záchodě jak pri zánětu močáku. Měla jsem ji dlouho, než mi ji objevily, byly dny lepší a taky dny, kdy jsem nebyla schopna vstát z postele. Je to taková bodavá bolest, která se rozlézá po celém břiše. Na pohotovosti mi na to přišli jen jak mi sáhli na břicho, pak mi dělali ještě vaginální UTZ. Před tím jsem byla na sonu a tam nebylo vidět nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
8.3.16 18:52
@Anonymní píše:

Teda akorát když mě to „chytlo“, tak na to opravdu nešlo nemyslet… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.16 18:53

@luca241 jo, tak mi vychází, že mám ovulku..
NO, mě při sexu nic nebolí, absolutně nic, MS mm jak hodinky, i když prášky neberu…je to takové píchnutí při dosedu, vstávání,…jen lehce…

• Citovat
  • Nahlásit
8.3.16 19:41

Já když měla cystu tak to byla bodavá bolest.. UTZ byla viditelná, menstruaci jsem měla opožděnou a došlo to až k takové bolesti, že jsem při každým kroku všechno cítila.. když už jsem si zašla k doktorovi tak mě rovnou na druhý den zařídil operaci laparoskopií.. ale cysta je normálně viditelná na UTZ a doktor by to měl i hmatem cítit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.16 19:43

@Lucynka1234 na gynekolog. UTZ i přes břicho by byla vidět?

• Citovat
  • Nahlásit
8.3.16 19:49

Já ji vidět měla ;) samozřejmě, pokud není moc velká tak se doktor spolehá raději na vnitřní ultrazvuk, štíhlý holky to můžou mít i viditelný v podbříšku, taková boulička se udělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1445
8.3.16 20:01

Ja citila bodavou bolest pri sednuti, pres utz videt byla, ale delal mi vaginalni. Jinak ano, zpozdeni menstruace, nepravidelnost. Pri sexu jsem bolest necitila vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11204
8.3.16 20:13

Můžu se zeptat, jak velkou cystu jste měly, když dělala takové intenzivní bolesti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat