Doprošovaly byste se exmanžela, ať kontaktuje děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 14:56
Jak byste to resily vy

Dobre odpoledne vsem, je mi jasne, ze toto si musim vyresit sama, ale zajima me nazor nekoho nezaujateho. Byvaly manzel se blaznive zamiloval do me kamaradky, po 3 mesicich mimoman. Vztahu se odstehoval a pronajali si spolu dum, nadohlef, od naseho. Po pul roce jsme se rozvedli. Dnes je to skoro rok, co je pryc a naše deti(12,5 a 8,5 roku) ho stale odmitaji. Je pravda, ze si to zavinil sam, protoze byl tak piblazneny, ze ho prvni mesice deti moc nezajimaly. Občas jim napsal, ale velky zajem moc nevyvijel. Postupem, kdy se hormony zamilovanosti trochu srovnaly, se zacal vic zajimat o deti, ale ty ho uz nechtely. Me nikdy nenapsal, co se tyka deti, ani jinych veci, protoze nechtel, at nova pritelkyne zarli, psal jen detem. Na ospodu mu radili, ze musi deti neustale kontaktovat, cekat na ne pred skolou, ale pry se nebude nekde ztrapnovat. Jednou, jsme ho s detmi potkaly, jak stoji ve skupince znamych, vcetne nove přítelkyně, na namesti, sli jsme kolem nich a byly jsme od nej asi 5 kroku, on sklonil hlavu, jakože nas nevidi a ani, aspon ty deti, nepizdravil. Nedavno, jsem se tedy odhodlala a napsala mu, ze starsi dcera ma tridni schuzky a bylo by dobre, aby se, mimo jiné, taky seznamil s uciteli, precetl si to hnef, ale odpověděl mi az po dalsi sms, kde jsem mu psala, ze jeho nove, 4 deti, ktere ma jeho druzka, jsou asi prednejsi, nez vlastni deti. Nakonec tedy napsal, ze prijde, takze jsme se po 3 mesicich videli. Po lidech oba vykladaji, ze navadim deti, proti nemu, protoze nedokaze pichopit, ze ho holky nechteji a prestaly ho mit rady. Kdyz reknu detem, aby s nim sly aspon do kina, tak si zacpou uši a rikaji, at o nem prestanu mluvit nebo at si jdu za nim sama. Jednou, tu starsi cekal pred skolou, ale ona pred nim utekla. Nikdy nenapise, ze prijde za holkama, takze treba nejsme doma a on pak vyklada, ze mu branim ve styku s detmi. Kdyz jsem doma a on přijde, tak holky utikaji dole k babicce, ze ho nechteji videt, takze po 5 minutach odejde. Alimenty plati celjem 6000,–,ale jen proto, ze ma oficialne napsany nizsi prijem, nez ve skutecnosti ma, kdyz ho poprosim, na prispeni pulky, jako napr. Na kurz anglictiny nebo rovnatka, tak radeji ani neodpovi. Sam, nikdy nic, jako prvni nenapise. Jsem na sebe strasne nastvana, ze jsem detem nedokázala najit lepsiho tatu a ze pro nej nejsou deti na prvnim miste. Doprosovaly byste se exmanzela, at neustale kontaktuje deti, chodu za nima ke skole nebo mu jinak radili, co ma delat, aby si deti ziskal? Byla jsem s detmi u psycholozky a ta mi radila, ze v zadnem pripade, je nemam nnutit, aby za otcem sly. Staci se jich pry občas zeptat, ale pokud budou tvrdošíjně stat za svym, tak mam hned prestat s přemlouváním. Po psychicke strabce, jsou pry v poradku, ale jsou z otce zklamane a nejvic je pry dorazil tim, ze si je na tom namesti nevsimal, jako by je neznal. Omlouvam se za slohovku

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8579 příspěvků 28.04.19 15:02

Tohle je boj tveho ex, zachoval se jako blbec a tak to ted ma. Nazory dcer bych respektovala, uz jsou docela velke a nutit je nemuzes, mozna ze naopak tim „nucenim“ je jeste utvrzujes v tom, ze nechteji. Dej jim cas, kdyz budou samy chtit, prijdou, ale nenutila bych je. :hug:

Amelie30
Závislačka 2535 příspěvků 28.04.19 15:03

Nedoprošovala bych se. Evidentně to mají i děti srovnané. Každopádně bych si komunikaci schovávala, aby mu jednoho krásného dne nepřecvaklo a netrval na tom, že děti chce vídat, i když k němu chtít nebudou.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 28.04.19 15:04

Jak radila psycholožka, občas se zeptat. Víc teď ani dělat nemůžeš. Čekat před školou je blbý, ať se jich on taky občas zeptá, jestli nechtějí vzít do kina, plavat, do zoo,… A nevzdává to, jestli je chce získat zpátky, musí vytrvat. Je mu to aspoň líto?

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 28.04.19 15:08

S tím nic neuděláš, časem si najdeš jiného, který jim toho tátu spíš nahradí. Já mám menší dítě, otec o něj taky nemá zájem, už sem se přestala snažit o nějaký kontakt, on na malého platí, ale že by zavolal a zeptal se co nového, chtěl ho půjčit k telefonu to vůbec nehrozí. Akorát jeho rodiče si malého berou sem tam na vikend, ale otec že by se tam aspoň stavil na syna podívat to málokdy :roll: já mám nového chlapa, čekáme miminko a je to úplně o něčem jiném, syn ho má jako tátu a chlap ho bere jako vlastního, takže aspoň napodruhé jsem měla větší štěstí. Jinak i já v dětství to měla stejně, bio otec bez zájmu, jak se naši rozvedli tak já už ho neviděla. Mamka si později našla nového muže (ale to už jsem byla skoro dospělá) a mám ho taky víc jako tátu než toho biologického.

Ou
Kelišová 7414 příspěvků 28.04.19 15:14

No nejrozumnější by bylo domluvit se s manželem, že se potkáte někde v kavárně (tj. neutrální půda) a zkusíte se domluvit na nějakém společném postupu co a jak.

Primární snaha musí být na jeho straně, on si vztah s dětmi rozbil, on se musí snažit. Nic mu nebrání poslat občas dětem sms, nebo vzkaz přes spociální sítě, jen aby projevil zájem a zkoušel navázat komunikaci. Tebe k tomu úplně nepotřebuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 15:28

Holky, moc děkuji, za vase názory. Nevim, jestli je mu to lito, pry rika, ze ted je konecne šťastný. Jdyby mne deti odmutaly, tak rozhodně stastna nejsem. Ja mam jen strach, ze deti vyrostou a budou mi vycitat, ze jsem neudelala vic proto, aby ho zase mely rady. Ja jsem ta dospělá, ktera by mela vedet, jak toho docilit. Jehonova přítelkyně je učitelka ve skolce, ma dost casu na sve deti i exmanzela. Ja delala 12 hod sluzby, takze se musel i ex zapojovat. U ni, nic nemusi, ona neustale brecela, jak ji jeji byvaly neplati alimenty, jak bojuje s penezi a se 4 detmi, si nemuze vybirat. Ja, husa hloupa, tam manzela obcas poslala, at ji pomuze neco spravit, kdyz potrebovala. Ona ma 45 let, ale je To docela pekna zenska, takovy ten typ, ktery chce chlap ochranovat. Navic, je velmi kontaktni, se svym manzelem byla 20 let a neustale mu visela kolem krku, tak si dovedu predstavit, ze to same dela i s mym ex. On je ten typ, nenapadneho, takovy, mouchy sneste si me, takze z toho byli vsichni paf. Ale, to je zivot. Ja zacala studovat, cvicit, hodne jsem zhubla, takze ted vazim 56 kg a pry vypadám mnohem lepe, ale, za jakou cenu. Deti me stale premlouvaji, at si taky někoho najdu, ale na to, nemam ani pomysleni. Pro me jsou prvorade deti

káťa
Extra třída :D 13824 příspěvků 28.04.19 15:32

Já bych za něj nic nežehlila. Zachoval se k dětem jako podrazák a ty děti si to přebraly po svém. Jako dělat na ulici, že je nezná??? :poblion: Je to idiot, kvůli ženský si zničit vztah s vlastními dětmi. Ale takových idiotů je dost. Kamarádky exmanžel se zachoval podobně, odešel v 42 letech žít s 19 letou slečnou, hned si udělali miminko a holky (podobné stáří jako ty tvoje) ho přestaly zajímat, vidí je max. jednou měsíčně a holky už k němu ani nechtějí, jsou tam tedy dost nevítané, vše se točí jen kolem miminka.
Mam taky 12,5 dceru, bio táta ji zemřel a mám noveho partnera, kterého bere jako vlastního, i když ví samozřejmě pravdu.
Ty holky nejsou blbé, tebe někdo na ulici ani nepozdravit a dělat, že tě nezná, taky se s ním nebudeš mít zájem kamarádit.
Nechala bych to být, ex bych ani nepomlouvala, ani bych se holky nesnažila k něčemu přesvědčit. Soustředila bych se na to, aby jim bylo fajn a abych jim třeba napodruhé vybrala dobře.
Konverzace, o kterých jsi psala, bych si nechala uložené, aby nemohl nekde na ispod nebo u soudu případně lhát, že o ně měl zájem a tys mu něco neumožňovala…

Petra67
Kecalka 296 příspěvků 28.04.19 15:33

Byla jsem kdysi v kuzi tvych deti.. těžký rozvod, otec nas zklamal, nenavidela jsem ho. Mamka o něm mluvila predemnou vzdy hezky, ale ja uz si uvědomovala plno veci…a uz nikdy si k nemu cestu nenasla, i kdyz se matka nenasilne snazila. On to pokaslal a uz nikdy nenapravil… Deti nejsou hloupé, nech to na nich. Myslim, ze jsi udelala maximum. A nebicuj se, ze jsi detem nenasla dobrého otce, oni ti chlapi jsou proste srabi a kolikrat to nepoznáš dopredu, ac se snazis sebevic. Bud dobrou matkou svym dětem a ony budou spokojene i bez otce. Lepsi zadny otec, nez spatny otec ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 15:38
@Ou píše:
No nejrozumnější by bylo domluvit se s manželem, že se potkáte někde v kavárně (tj. neutrální půda) a zkusíte se domluvit na nějakém společném postupu co a jak.Primární snaha musí být na jeho straně, on si vztah s dětmi rozbil, on se musí snažit. Nic mu nebrání poslat občas dětem sms, nebo vzkaz přes spociální sítě, jen aby projevil zájem a zkoušel navázat komunikaci. Tebe k tomu úplně nepotřebuje.

Ale jo, to on jim, zhruba 1 az 2× za 2 tydny posle sms, ale ony mu nechteji odpovidat. Ani, kdyz jim reknu, at aspoň neco napisou. To spusti, at si mu napusu sama, kdyz je premlouvam. Nenechaly se ani nalakat, kdyz jim nedavno napsal, ze půjdou nakoupit obleceni, pac ta jeji nejmladsi, se ve skole chlubila, co ji vse jeji novy tata koupil a holjy z toho byly spatne. A to je ta starsi velka paradnice a vi, ze ja si nemuzu dovolit, kupovat jim drazsi kousky, tak jsem jim rekla, at jdou, ze jim to tata koupi, ale nechteji i tom ani slyset

Lucy75
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 28.04.19 16:00

Děti jsou na něj teda pořádně naštavané… asi jim fakt hodně ublížil..
tohle nepůjde lámat přes koleno.. já bych v tom aktivitu nevyvíjela, je to jeho boj a má se starat o aspoň částečnou nápravu ON! přece to za něj nebudete žehlit!
jen si odpusťte jakékoli negativní komenty na jeho osobu.. tohle dělali po rozvodu naši (oba, navzájem se pomlouvali, uráželi, zatahovali nás děti do toho, přitom teprve malý věk), bylo to naprosto hnusné a narušilo to všechny vztahy mezi námi… (nikdy se to nespravilo)

Monchichik
Echt Kelišová 8347 příspěvků 28.04.19 16:24

On jim pošle sms a to má podle něj stačit? No mě by bohatě stačilo, kdyby dělal, že mě nevidí, já :nevim: si psala. Já bych ho už fakt nikdy nechtěla vidět. A rozhodně nečekej, že se nechají nalákat na nějaké oblečení od něj. Jou jím zklamané, nechtějí o něm ani slyšet. Zachoval se jako dobytek a ty děti to prostě vidí a těžce nesou. A nedávej si žádnou vinu, ty za to nemůžeš. A na sílu je nenuť, k ničemu by to stejně nevedlo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 16:25

Znám. U nás proběhlo už pár let zpátky. Trošku utřáslo, ale k lepšímu moc nezměnilo. U nás tedy situace trochu jiná, starší ho má moc ráda. Rozváděli jsme se bez nějakých emocí, bylo to velmi rychlé, také tedy kvůli kamarádce :lol: :cert:, on se pak tuším půlroku neukázal, pak se objevil v domě, my jsme byly na zahradě, on na nás přišel jen mávnout, že si vzal jeden kus svého nábytku (víc mu ta jeho nepovolila, prý :lol:, já bych klidně přenechala), řekl dvě věty, usmál se a ahoj, malá byla úplně překvapená a doteď si ty 3 minuty pamatuje (nebyly jí tenkrát ještě 3 roky). Tatínek jezdí teď po letech 4-6× do roka. Téměř se neozve. Tak nějak nechápu, 12 let spolu, to už je kus života, taková téměř idylka, kdyby mi to někdy někdo řekl, neuvěřím. Sám říká, že ten hezký vztah, který k němu má, je má zásluha. Ale jedním slovem dodává, že nemá čas, musí myslet na sebe a že se žít free život, cestovat, užívat si :roll: :oops: Ale to je ještě slabý odvar oproti tomu, když jsme se rozváděli, to řekl doslova, že nikdy neměl mít děti. :roll: Má 3 :oops: My spolu vycházíme celkem slušně.
Prosím anonym

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 16:35
@Petra67 píše:
Byla jsem kdysi v kuzi tvych deti.. těžký rozvod, otec nas zklamal, nenavidela jsem ho. Mamka o něm mluvila predemnou vzdy hezky, ale ja uz si uvědomovala plno veci…a uz nikdy si k nemu cestu nenasla, i kdyz se matka nenasilne snazila. On to pokaslal a uz nikdy nenapravil… Deti nejsou hloupé, nech to na nich. Myslim, ze jsi udelala maximum. A nebicuj se, ze jsi detem nenasla dobrého otce, oni ti chlapi jsou proste srabi a kolikrat to nepoznáš dopredu, ac se snazis sebevic. Bud dobrou matkou svym dětem a ony budou spokojene i bez otce. Lepsi zadny otec, nez spatny otec ;)

Moc dekuji za tva slova, ani nevis, jak moc mi to pomaha, zvlast od nekoho, kdo si tim sam, v detstvi prosel. Ja se snazim, do nich vcitit, abych je dokazala pochopit, proc to tak berou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 16:46

Jinak, samozrejme, vsem dekuji za pomoc. Nechci veskerou vinu hazet jen na exmanzela, byli jsme spolu 20 let, to poblozneni uz vyorchalo, on pracoval od pondeli do patku do 18 hodin, ja 3× tydne delala trenerku gymnastiky, kam chodily i nase holky, ale on si nikdy nestěžoval, ze by mu neco vadilo, az posledni mesice, moji mamince a znamym, ale to si delal asi omluvu za to, co se chystal udelat. On se do ni absolutne zblaznil a choval se jak zenska, která a hned palli mosty. Nedal nam sanci a boli me, ze na ne kazdy den vidime, bydli naproti, cca 200m a oddeluje nas potok a stromy. Kdyz opada listí, tak na sebe krasne vidime. Hodne jsem tam jezdili na kole a ted tam holky nechteji jezdit, aby je tam nepotkali

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama