Jak často koupat miminko?

12.12.19 19:12

Jak často koupat miminko?

Ahoj maminy, chtěla bych se zeptat, jak často koupat miminko? Malej má docela suchou kůži, tak nevím, kolikrát týdně ho mám koupat :nevim:
Předem děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
968
12.12.19 19:17

Ze začátku je důležíté hlavně mazat a mazat. Dobré je sádlo, já jsem mazala olejem.
Koupu jednou až dvakrát za týden, do vody přidám linolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
12.12.19 19:22

Já koupala každý den, byl to jako rituál… ze se koupe a pak spinka… syn měl taky suchou kůži, měla jsem pak mast Lipobase, to pomohlo. Syn má rok a půl a koupu pořad denně, syn to má rad, je rezimovy, už zná čas a stepuje u koupelny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
12.12.19 19:23

Koupu ob den :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
12.12.19 19:24

Me pediatr rikal, ze staci bohate jednou za tyden nebo 10 dni, mazat olejem olivovym. Koupel kuzi praveze vysusuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4462
12.12.19 19:24

@Míša Andrlová Koupat denně a hodně promazávat olejíčkem. Miminka mají zpočátku suchou kůžičku a oloupe se jim, proto hodně mazat ;-)
Já nastavovala dětem od začátku režim, aby byly zvyklé vykoupat se (to je i hodně zpočátku unaví), navečeřet a spinkat. Vyplatilo se to děti si na to zvykly a neměli jsme nikdy problém s uspáváním a nočním spaním.

Jsou maminky, co koupají ob den. Záleží na každém, jak si to kdo nastaví.
Já koupala všechny tři malé děti (dvojčata) každý den, bylo to náročnější, ale vyplatilo se to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31150
12.12.19 19:27

Koupala jsem denně. Jako večerní unavovací rituál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
12.12.19 19:30

@Míša Andrlová
V zimě většinou jsem koupala obden. Někdy i každý den.
Den, když jsem nekoupala, tak jsem jen otřela žinkou. A v létě každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6279
12.12.19 19:35

Ja se priznam ze jsem koupala prvni mesic 1 az 2 krat tydne. :? Ja jsem se proste hrozne bala s tim miminkem manipulovat navic strasne u koupani kricela. Byla tak malicka. Prpste jsem ji jen vzdycky vecer svlekla na posteli pod ni dala prebalovak a „umyla“ zinkou. Az kdyz byla větší tak ob den a kolem 4 mesicu jsme zacali koupat kazdy den kvuli ritualu a režimu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 19:35

@Míša Andrlová já tedy 11m dodnes koupu ob den občas po 3 dnech, ostatní dny otiram žinkou. A dělám to tak u druhého dítěte a nikdy neměly problém s usnutím. Dcera se koupe ob den a běžně jde max v 19 (spíš v 18h) spát i bez rituálu :) koupání zbytečně vysušuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2375
12.12.19 19:39

Zadek a genitalie jsem umyla vždy po velké potřebě v umyvadle, po malé potřebě jsem cistila ubrouskem. Celé mimčo jsem koupala zhruba 3 krát měsíčně - ničím jsem ji jinak nemazala, jen po tom koupání a pokožku měla vždy hladkou, bez problémů, nikdy neměla ani opruzeniny.. Tak malé miminko se ještě nehybe, tak se nemá moc kde uspinit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2375
12.12.19 19:40

Jen doplním, dnes má přes 2 roky a koupe se denně, vůbec nevadí, že to neměla jako rituál od miminka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
12.12.19 19:42

Obě děti jsem koupala ob den, další dny jsem utírala žíňkou. Od roku se koupou už každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 19:43

Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
12.12.19 19:45

Koupala sem obden kvůli atopaku. Nám nepomáhali ani oleje do vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat