Reklama

Jak často odstříkávat!!!!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 02.01.10 09:13
Jak často odstříkávat!!!!!

Holky chtěla jsem se zeptat, jak často odstřkávat mléko? Přešli jsme s kojení jen na krmení s láhve a v noci pije zatím s prsu v klidu, přes den prostě fakt nechce.
No a já teda teď odstříkávám 4× denně, na jedno odstříkání v klidu 250ml, což je za den 1l, to malá ani nevypije, je to dostačujícíc, nebo mám odstříkávat častěji? Mimochodem už nemám kde mlíčko dávat do mrazu.

Reklama

Reakce:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 02.01.10 11:09

Ahoj Katy, já si myslím, že prozatím to stačí ;-) Časem bude sice větší „spotřeba“ mlíčka, ale to se dá pak navýšit.
Jestli se mohu zeptat, p=roč přes den od tebe pít nechce?
Je líná sát?
Maty taky v noci pije krásně, protože saje většinou v polospánku a nemá čas myslet na skopičiny :lol:
Třeba ji něco přes den ruší a ona se nemůže soustředit :nevim:
Nám stačí zakašlání nebo nějaký zvuk a už taky přes den nehce :-?

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 02.01.10 11:27

Cappy já to kojení řeším už snad od konce šestinedělí, prostě začala kojení bojkotovat a když teda pila, tak jenom v polospánku, tak že to nějakou dobu šlo, ale poslední dny už nešlo ani tak kojit.
Navíc já jezdím se starší dcerou do SPC pro sluchově postižené, každý den 45km tam a 45km zpět, čekáme tam na ní. Tak že i to bylo komplikované, aby se tam Eliška někde v klidu najeda, prostě byla schopná klidně od 5ti hodin ráda do 12hod nejíst, prostě jí to bylo šumák, samozřejmě příbývání na váze taky nic moc.
A fakt to byl pro mě jen stres, stále na ní číhat, zda už se nebude budit a rychle jí vrazit kozu, ale jak říkám, dělala jsem to tak téměř tři měsíce a poslední dny fakt ani to nezabíralo. Podotýkám,že před tím láhev nedostávala a stejně proso nechtěla. Mléko se mi spoušít dobře, tak že myslím že s pitím takovou práce neměla. :nevim:
Opravdu to bylo unavující, když dítě při každém nabídnutí prsu spustilo hysterák jako by ho chtěl někdo zabít a to ani nezkusila a už řvala jak lev.
No je to lvice, tak že se asi není čemu divit. :lol:

martyk
Neúnavná pisatelka 17305 příspěvků 02.01.10 13:05

Ahoj,

tak pokud odstříkáš tolik tak to stačí, ale pokud bys po čase zjistila, že už neodstříkáš tolik, tak bych odstříkávala víckrát aby se podpodřila tvorba mléka.

Jinak s tím, že dítě nechce přes den sát jsem zažila také a byl to děs. Přesně řvala jen co viděla prso, ona teda byla celkově uřvané miminko ale s tím kojením to byl boj, u nás teda s tím, že jsem dokrmovala UM od 3. měsíce, měla jsem hrozně málo mléka i přes odstříkávání po každém kojení, homeopatika atd. Takže Karolínka si zvykla na láhev. No ale vydržely jsme a nakonec jsem ji zase pít z prsa naučila. Prostě jsem ji přes den kojila v leže v zavinovačce v ložnici (zatažené závěsy) aby měla minimum podnětů a nerozptylovala se. A časem už jsem ji mohla kojit zase normálně, i když jsem myslela, že to snad už budu muset vzdát.

Achdarek
Echt Kelišová 9795 příspěvků 02.01.10 14:20

Ahoj katy,

to musí být všechno hrozně náročné. Obdivuji tě, že to zvládáš. Zkoušela jsi stránky www.kojeni.net ? Tam jsou super rady. A navíc Jiřinka je z FM, tak by ti mohla poradit i osobně.

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 02.01.10 15:35

nmartyk myslím, že jsem fakt bojovala dlouho, opravdu téměř tři měsíce.......­..kdybych nemusela jezdit se starší dcerou do té školky tak bych asi dál pokračovala, ale fakt je to pro mě neunosné to tak pořád praktikovat, dítě zabalené, všude tma, opravdu to nejde........­.bohužel je to její volba a já už s tím asi nic neudělám.

Jinak kontaktovala jsem nejednu laktační poradkyni, i Jiřinu Mrázkovu a i ta scgdla se mnou na tom, že to je Eliščina volba, prostě prso nechce.

Achdarek
Echt Kelišová 9795 příspěvků 02.01.10 16:08

Uf, ty děti jsou teda vybíravý. :-(

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 02.01.10 16:25

Achdarek jj jsou, ani nevíš jak mě to mrzí že to tak dopadlo, přitom kojení má být přirozená věc, tak proč to tak není u všech?
Já si vlastně neužila kojení ani u starší dcery, tam bylo spoustu zdravotních obtíží, no a i přesto jsem teda laktaci rozjela na odsávačce a držela až do 6ti měsíců, pak bohužel začala dostávat spešl mlíčko a moje už ani nechtěla, tak jsem se na to vybodla.
No a teď ta mladší nemá žádné zdravotní omezení a stejně to nejde, jsem teda vadná já a nebo mám fakt vadné děti?

martyk
Neúnavná pisatelka 17305 příspěvků 02.01.10 20:59

No když to nejde, tak to prostě nejde. Ty máš aspoň výhodu, že se ti dělá tolik mlíka, i když jen odsáváš, protože to není až tak samozřejmost když nekojíš, jen odstříkáváš. Já bych nikdy tolik neodsála, tak aspoň to je fajn. Já bych prostě odsávala tak jak doteď a když by jsi zjistila, že už se ti tolik mléka nedělá, tak pak bych teprve zvýšila počet odstříkávání, protože co si budem povídat, je to docela náročné. Je to škoda, že malá nechce pít, ale jsou holky co se jim mimča prostě nepřisajou vůbec. Není to tvoje vina.

Achdarek
Echt Kelišová 9795 příspěvků 02.01.10 21:02

Katy, udělala jsi maximum. Tak se tím netrap. :-D

A určitě nejsi vadná ty a ani tvoje holčičky. Prostě si příroda usmyslila jinak a s tím nic nenaděláš.

Držím ti palce, ať vše zvládáš. :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >