Jak chápat partnera?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 21:38
Jak chápat partnera

Ahoj holky, jsem tu nová, omlouvám se za anonym, ale chodí sem holka, která mi už párkrát udělala ze života peklo. emimino studuju už celkem dlouho a trvalo mi než jsem se odhodlala napsat. zkusím to co nejkratší cestou. patlam se v tom našem vztahu hlava nehlava.jsem po rozvodu, mám dvě holčičky ve stridave péči, s bývalým vycházíme skvěle, no a mám přítele už 4 roky. žijeme spolu ve společné domácnosti, holčičky ma rád a oni jeho, udělal by pro ne první poslední, stará se, pomáhá mi finančně a když je vše v pohodě je to strašně skvělý partner.je to berusko sem, miláčku tam, občas dárečky, večerní objetí, ale jakmile se pohadame a to je většinou kvůli tomu ze u nás jsou každý den, podotýkám každý den, od odpoledne až do večera jeho kamarádi. i o víkendech. někam se jede, jedou s námi. dobře, pomáhají mu s prací na baráku, kuti spolu, nechodí do hospody, vůbec alkohol nepije, nekouří, ale nevím jestli chci tak moc když bych byla ráda občas jen sním. jsou si ve svém kutlochu co si. udělaly u nás v baráku, ale leze mi opravdu na nervy ze snimi tráví celé dny. říká ať jsem snima, ale pokud neslezu a nebudu snima, neuvidím ho, až teprve večer. chvíli to toleruji, pak mi to leze na nervy a odpověď zní, však jsem doma. chápu ze každý potřebuje kamarády, nechci ho mít za zadkem pořád, ale cokoli děláme, dělají oni s námi. Takže se hadame nejčastěji kvůli tomuhle. a když se to zvrtne, řekne věci co me bolí, začneme se hádat už kvůli všemu možnému, padají i hrubsi slova. řekne mi ze mi pořád něco vadí a když se mi furt něco nelíbí, tak ať jdu. říkám to mi rekneš tak jednoduše? jednoduchý to prý není, ale pořád něco mám. tak když se mi to nelíbí, nemusím sním být. pak je to třeba ještě horší. ví ze se starám, na baráku taky makam, a jak se něčím dotknu jeho ega, udělá ze me neschopnou a ještě hroznou ženskou a nadává a je schopný me vážně zranit a pak si me nevsimat klidně 4 dny. a když je v klidu řekne mi ze to tak nemyslí, ze snad vím ze me miluje, ze neví co by beze me dělal, ze si to nedokáže bez nás představit už, ze to řekne aby me naštval, ze na me nic nemá, jen ze se mi pořád něco nelíbí a ze ho snad znám, vím jaký je, ze si to moc beru.ale ja nechápu jak někoho komu tvrdím ze ho miluju, ho budu ignorovat, nemluvit sním atd.nebo jednou sme se zhadali a řekl ať se sbalim a jdu. šla jsem. A pak me vyčítá, ze jdu. jestli když mi řekne ať skocim z okna jestli skocim.nebo me řekne miláčku hned zatopim, aby ti bylo teplo, pak sedí 4 hodiny s kamarády a kde nic tu nic, přijde nahoru a jestli ma topit. říkám ze to slibil.nic sem nesliboval, mohla jsi zatopit ty, řeknu proč se tak chová, řekne ze mi nic nedělá. nebo vi ze v me práci si málo vydělám, nestačí mi to na nic pomalu, řekne však ja se postaram.no nechci aby se o me někdo staral, chci být samostatna a ma toho dost co platit on, tak jdu na. pohovor do jiné práce, vzali by me, jsem nadšená, vi to, prilepsili bychom si a on na me vyjede, ze nepůjdu do jiné práce, tu mou a lidi v ni zna, ze budu doma, v te samé firmě, ze jdu hledat chlapy jinam, co on a děti, ze to skončíme pokud půjdu jinam, ze se postará. jo ale když jsem na nervy ze nevím kde vzít peníze, tak se vzteka, ale jinam me pustit nechce.nebo když jsem pořád jen mezi chlapama a drzkuju, tak řekne ať si zajdu někam s kamaradkama a když jdu, je nesvuj, kam bych chodila, ze můžou oni k nám. ve všem když se mi něco nelíbí, mi říká co mam teda dělat a když už to jdu udělat, tak obrátí. vadí mu kdejaký chlap s kterým se bavím, ale když se pohadame chová se jak kdybych neexistovala a přitom když je vše v klidu je milionovej. chodím do práce na dvě směny, vařím, uklizim, starám se o něj a děti, ale jak se pohadame vmete mi do ksichtu co jsem kdy udělala, řekne i to co není pravda a když je v klidu tak me všude chválí jak se starám. přijdu si jako blázen. přece pokud si to nemyslím, tak to neříkám. proč me takhle trápí? jak je možný ignorovat partnera když tvrdím ze ho miluju? poslední dobou když mu říkám pri hádce jak na me kašle, brecim, je mu to jedno, prý se hádat nebude, ale ja to zas beru ze své strany, kdybych viděla brečet jeho, není mi to jedno. může udělat cokoli a vždy je to ma vinna. každá hádka ma vinna, ale proč se nepodiva, z jakého důvodu mu něco vycitam. když me je opravdu smutno. nechci tady každý den ty kluky.nebo ja nevím, není to tím ze jsem od ex zvyklá na rodinný život ve dvou s dětmi a pak občas každý sám s kamarády nebo společně? ale denodenně mi je do baráku nikdo netahal. a teď? přijdu si jak pubertak.bez nich se ani nehne. každé ráno telefon a už jedeš? Jede pro ně, něco udělají a pak sedí, kecaji, čumí na bednu a me se nechce pendlovat nahoru a dolů mezi ním a dětmi abych viděla všechny tři. podotýkám ma kamarády bez závazků, on sám je v invalidním důchodu po nemoci, k tomu bere antidepresiva na úzkosti. jednou je tak podruhé tak. nechci se rozchazet, miluju ho a nechci po rozvodu, ještě rozchod a začínat někde jinde, nedokážu si to už představit a nebo jsem posera, nemám nato, vim to.ale cokoli mu řeknu, není to tak, je pořád semnou, ikdyz není, protože je v tom samém baráku, ale o patro níž. vse je ma netolerantnost a jiné ženy by to tolerovaly. cokoli zkouším od promluvy, je marný, oni musí něco dělat. asi tady placam pátý přes devátý ale prostě me zajímá jestli si podle vás stezuju zbytečně, prehanim, nebo cokoli.chci jen kus sveho partnera i pro sebe, a chci pochopit proč jednou jedná tak pak zas jinak a pro me to logicky vylucuje nějakou lásku, když dokáže slovně ublížit a ignorovat ikdyz vi ze se trapim. a vi ze se trapim, ale pry to moc prožívám. prošly jsme spolu nemocí kdy mu šlo o život, trávila jsem sním každý den v nemocnici, a od te doby, když je něco mě, není to vlastně nic. když se trapim, tak vlastně ne, jelikož nevím co jsou deprese a dokážu fungovat. strašně se hlídá, lituje, možná to i chápu. ale jaké ja měla pochopení pro něj, nemá on pro me. jakto? neni typ člověka co by se uměl omlouvat, takže jakkoli mi ublíží, svede buď na mě, nebo mi řekne ze prehanim, ze snad vím jaký je a ze je cholerik jak prase to vím. ale není přeci vše jen ma vinna? nebo to celkově prehanim? jsem tolik netolerantní? a je ta ignorace normální když tvrdím ze někoho miluju. neumím nechat věci vysumet, potřebuju si o nich aspoň promluvit. což on nemá zapotřebí, tak bych prosila o jakýkoli názor a omlouvám se za tu zpatlaninu, ale je toho víc a nechci vás tak zatěžovat, už takhle myslím ze je to hrůza :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Renca8
Ukecaná baba ;) 1347 příspěvků 04.03.19 21:41

Tvl to je dlouhy,to cist nebudu

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18504 příspěvků 04.03.19 21:48

Konec jsem už jen prolítla, máš to hrozně dlouhý. Chápu to dobře, že barák je jeho a ty jsi k němu nastěhovaná, částečně i se svýma dcerkama? Jeho chování není normální, on má ty kámoše defacto nakvartýrované v baráku, tráví s nima většinu volného času, o soukromí s tebou má zájem jen večer :nevim: A když se bráníš, vyhazuje tě pryč? Promin, ale takto láska nevypadá. Já bych hledala jinde.

Malina7
Závislačka 2793 příspěvků 04.03.19 21:50

Sehnala bych si bydlení a začala radši znova. Říkat mi, jestli mám jít do práce tam a tam, to je hodně silné znamení k tomu, že je něco hodně špatně v jeho povaze. A žít doma s jeho kámošema, jako někde na koleji nebo ve squatu, to není vůbec o rodině. Sehnala bych si bydlení a šla pryč a jeho domeček bych mu nechala plně k dispozici pro jeho kamarády. Tohle co máte vy o rodině ani není. Mě ten chlap přijde jako slušný manipulátor, co Tě deptá, říká Ti kam půjdeš do práce a líbivou politiku na Tebe hraje přes děti. Od tohodle dát ruce pryč, nebo skončíš jako troska.

Sany80s
Kelišová 7226 příspěvků 04.03.19 21:59

V podstatě se dokola opakuješ a nedá se to celé přečíst, odstavce nejsou jen tak pro srandu králíkům. Takhle můžeš s lidmi mluvit, ale na psaný text se to nehodí.
On tě nemiluje, má tě jen na zázemí, zdání normálnosti a jeho potřebu partnerky. Žije určitý styl, který mu vyhovuje a který nehodlá měnit a když po něm změnu požaduješ, chová se jako hulvát.
Na tvých potřebách mu moc nezáleží, spíš tebou manipuluje a ukojuje si na tobě svoje citové potřeby, což ty bereš jako vyjádření zájmu a lásky, ale dle mého je to spíš vypočítavost.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8290 příspěvků 04.03.19 22:02
@pe-terka píše:
Konec jsem už jen prolítla, máš to hrozně dlouhý. Chápu to dobře, že barák je jeho a ty jsi k němu nastěhovaná, částečně i se svýma dcerkama? Jeho chování není normální, on má ty kámoše defacto nakvartýrované v baráku, tráví s nima většinu volného času, o soukromí s tebou má zájem jen večer :nevim: A když se bráníš, vyhazuje tě pryč? Promin, ale takto láska nevypadá. Já bych hledala jinde.

Aaa, dekuji za souhrn (je to desne dlouhe) a rovnou rikam, mas pravdu :lol:

Kajuli
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 04.03.19 22:11

Je to celé strašně zmatené, přestala jsem tak někde u topení, pardon…

Zpozorněla jsem u toho, když jsi popisovala jak tě dovede delší dobu ignorovat. To je špatně a takto by to být nemělo. Rodina jste vy dva a děti, ne vy dva, jeho kamarádi a děti. To kamarádi nemají ženy, partnerky, někoho?

Expartner mne také „trestal“ mlčením a ignorací, zejména když něco provedl, já na to přišla a konfrontovala jej s tím, to nebyl ochoten a schopen přenést přes srdce. Ještě mi byl schopný tvrdit šílené věci a přesvědčovat mne o tom, že mé potřeby jsou pokusy o manipulaci (tu samozřejmě viděl za každým druhým slovem, holt potrefená husa, že). I proto je to expartner.
Takže asi tak

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 22:48

S takovým chlapem bych nebyla pro nic za nic. Chceš aby z tebe byla troska a tvoje holky měly špatný příklad otčíma? Jsi určitě chytrá a pěkná ženská. Odejdi a najdi si někoho, kdo si na tebe rád udělá čas a bez řečí :)

SADM
Povídálka 12 příspěvků 04.03.19 23:13
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 23:27

Děkuji Vam za názory a omlouvám se ještě jednou za zmatený a dlouhý psaní.ano barák je jeho,kupoval ho abysme nemuseli s dětmi bydlet v malém bytecku.tohle vše začalo před dvěma lety,kdy prodělal rakovinu,od te doby je doma,tak obdelava barák,vymýšlejí co udělat,vyrobit atd.ale je to až moc času.a když někam jedeme oni s námi.sami sme byli párkrát za ty roky.když mi to vadí,řekne ze potřebuje kolem sebe lidi,neví jak dlouho tu bude a ze nevydrží sedět na prdeli.pořád výmluvy.mekta jednou to pak to a když mi je ouzko,dělám si to sama ve svy hlavě,zbytečně vše zveliciju.a neřeší me,jelikož se prostě nebude hádat.když nevyjdu s penězi,buď řekne ze mi pomůže,když je nasrany,tak si mám najít brigádu po práci,ale ze se to vylucuje s tím ze bych šla z práce do práce a taky nebyla doma,jako to nechtěl u jiné práce,kde ktomu pripojil i chlapi jiný ze bych hledala,to už mi odpovědět neumí.ja si přijdu občas jako blázen.ne,bohužel jeho kamarádi nemají rodiny ani partnerky.

Orochimaru12
Stálice 87 příspěvků 04.03.19 23:51

Ahoj, tak me by zajimalo kolik vam treba je pokud nevadi, ze se ptam :lol: .
Absolutne nepochopím jeho logiku v tom ze většinu casu tráví s kamarády. Věnuje se dětem kdyz ne tobe? Je to sileny jak si s nim mohla vubec vydržet. Nemate absolutne spolecny zivot… jeho zivot se týká jenom jeho a kamarádů. Jeho pristup k tobe mi připomíná bývalého. Mimochodem byl to sileny manipulátor. Bydleli jsme spolu a on me porad vyhazoval, ze me tam nikdo nedrží.. kdyz jsem sla, tak zas zacal at nechodím. Nepustil me pracovat, ze by se uzarlil, ale pak mi vyčítal ze nepracují a ze me živí (tot chovani tvého pritele ohledně prace, jelikoz je ocividne zarlivy a chce te mit jen pro sebe a aby si na nem byla finančně závislá). Chová se jak dite, ze si s tebou neumí promluvit a vse musi byt po jeho jinak ti da tichou domácnost (to muj delaval taky, dokud jsem se neomluvila za jeho chyby v podstate, tak jsem mela bud peklo nebo ticho). Mela jsem z nej hrozne stresy, bordel v hlave, ze jsem snad blázen a zveličují vse a je chyba na me straně… stejne jak to citis ty. Pritel bral taky antidepresiva a kdyz jsem mu rekla neco ve stylu, ze mam taky stres skrz nas apod. bylo mi řečeno, ze vubec nevim co je to stres, ze ja nemam pravo se skrz neco stresovat, ze na tom nejsem jako on. Jinak slovně mi ubližoval porad.. nadávky, ignorace a pak zas přišly darecky a zlaticka a vse. Podle toho jak se mu to hodilo. Byla jsem s nim pres tri roky. Doporučuji ti od nej odejit protoze kdyz si s tebou nedokáže ani promluvit jako dospěly clovek tak to budou do konce zivota jen sliby a nic vic. Nikdy se nic nezmeni a ty si jen prijdes vic a vic jako neschopna zenska s nulovým sebevědomím. Prosla jsem si tim a ver mi, ze to neni nic příjemného a presne takovy pristup přenese v budoucnu i na dcery. O jeho mladeneckem způsobu zivota s kamarády ani nemluvim. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 00:16

@Orochimaru12 Jako bych četla svůj nynější život 8o úplně přesně.Dětem se věnuje i nevenuje.když snima dole maka a pak sedí a kecaji,občas zabehne za námi nahoru,pokeca a letí dolů,nebo ho hned volají ze něco chtějí.když jsem byla nemocná,vzal děti na 4 hodiny ven .nekdy jedem sami,vratime se domů a hned tu jsou oni.někdy jdeme společně,ale většinou pribere je,jelikož mu přece pomáhají,zná je dlouho a co by delali sami doma zejo.ze 100% tak 90% je mám buď za zadkem a nebo je jen snimi.podle toho jak sem schopná trávit čas s nimi.vola me ať jsem sním dole,ale mam tu děti a chci být snima a ne sedět sním a jeho kamarády.když se vzepru a do te jejich dilnicky nejdu,neuvidím ho.možná párkrát.pak přijde v 10 večer,diví se ze děti spí a ja ze se chystám spát,jelikož vstavam do práce ráno,ze si ani nepromluvime.když řeknu ze nemá snima být pořád dole,řekne ze je přeci nevyhodi.Přesně jak říkáš,může mi být jakkoli,ale nikdy mi nebude strašně jako jemu a ani to nemůžu chápat přeci.nikdy se mi nemůže stát co jemu.nikomu.ano ale když ja nechci být na něm závislá,a když bych nebyla,špatně,když budu tak taky špatně.jak se mu to hodí.A ano když me vyhazuje,tak ja jdu a pak zas neví co udělat abych nešla.pořád nějaký taktiky které nechápu,jsem zmatená a začínám si říkat jestli opravdu nejsem uzkostliva,precitlivela,špatná.

Omlouvám ho občas tím čím prošel,ale už je to za ním,je zdravý a přišlo se nato včas.není pokaždé nevsimvavy,je to prostě jako na houpačce a chtěla jsem vědět zda li to jen nevnímám špatně,zda něco nedělám špatně.nevím,přijdu si jak blázen.a je mi smutno.

Je mi 33 a on o rok mladší.

Orochimaru12
Stálice 87 příspěvků 05.03.19 00:29

Jeste me zajimalo zda si te nedobira nebo te nekdy “nebuzeruje” za veci, protoze to mi delal ten muj fakt furt a prislo mu to jako hrozna sranda. Jinak bych mu asi dala ultimátum skrz y kamarády nebo se na nej vybodla. Rekla bych mu at si uvědomí ze oni dva sice nemaji svuj zivot, rodinu nebo proste ostatni zájmy, ale on jo. Ma pritelkyni, které je smutno.. “deti”, které potřebuji jeho pozornost a tak celkove ma uz proste rodinu a ta je vic nez kamarádi a musi se věnovat vam vic a travit s vámi cas i sam a ne je vsude tahat sebou. Ty dva kámoši maji jeste sebe vzájemně, tak muzou byt i spolu nekde bez vas ne? Proste uz ma jiny zivot jak oni a takhle to nemuze fungovat věčně. At se vydají, ale méně. Vse ma své hranice.
A presne tak to z takových protějšku je.. blaznime z nich, jsme smutní a shazujene vinu jen na sebe.. a snažíme se je omlouvat, ale to ze byl nekdy nemocný mu nedává pravo myslet jen na sebe a kaslat na pritelkyni s dětmi. Takhle vam to dlouho nevydrží. Myslim, ze kdyby ti prisel do zivota nekdo novy, tak ti nebude delat takovy problem pritele opustit, protoze to neni jak vztah ani partnerství. On je v podstate tvuj spolubydlící..který si tam tahá návštěvy a sem tam s tebou pokeca.. je to na hlavu a mrzi me ze jsi v takové situaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 00:36
@Kajuli píše:
Je to celé strašně zmatené, přestala jsem tak někde u topení, pardon…

Zpozorněla jsem u toho, když jsi popisovala jak tě dovede delší dobu ignorovat. To je špatně a takto by to být nemělo. Rodina jste vy dva a děti, ne vy dva, jeho kamarádi a děti. To kamarádi nemají ženy, partnerky, někoho?

Expartner mne také „trestal“ mlčením a ignorací, zejména když něco provedl, já na to přišla a konfrontovala jej s tím, to nebyl ochoten a schopen přenést přes srdce. Ještě mi byl schopný tvrdit šílené věci a přesvědčovat mne o tom, že mé potřeby jsou pokusy o manipulaci (tu samozřejmě viděl za každým druhým slovem, holt potrefená husa, že). I proto je to expartner.
Takže asi tak

Hele, nechodila jsi s mým bývalým? ;-)

Orochimaru12
Stálice 87 příspěvků 05.03.19 00:38
@Anonymní píše:
Hele, nechodila jsi s mým bývalým? ;-)

Nene, typuji, ze jste obě dve chodili s mym bývalým! :D :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama