Jak dát miminům polévku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 06.10.10 12:13
Jak dát miminům polévku?

Ahoj
už jsem tady četla, že dáváte prckům polévku, občas doma dělám vývar a ráda bych špuntům taky nabídla, ale oni neumějí jíst ze lžičky řidší jídlo, třeba jogurt vytéká z pusy, to už je moc řidká konzistence a já si nedokážu představit, jak jim dát polévku (tak max do lavičky)

dík za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 06.10.10 12:22

já dělala vlastně hustou polívku, voda se vyvařila a pak jsem rozmixovala. Pokud chceš vařit dohromady, tak bych dala víc vody a zeleniny a pak odebrala prckům hodně zeleniny a trochu vody. Taky to tak dělám i když až teď. :lol:

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14568 příspěvků 06.10.10 12:26

Nebo zahustit ryzovou krupickou od Nestle v pytliku.

Pipet
Generální žvanilka 24139 příspěvků 06.10.10 12:27

Blbě :lol:

Já jsem taky dělala hustééé, vývar (u babi na obědě a tak) byl vždycky za trest :twisted:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22896 příspěvků 06.10.10 12:28

Donedávna jsem dělala jediné hustý polívky a ještě s těstovinou.
Povařila jsem zeleninu, rozmixovala, zahustila krupičkou nebo krupičkovou jíškou a provařila, nalila do skleniček od přesnídávek(ne­zavírala jsem) a nafrkala na mražák. Potom jsem akorát ohřála přidala maso a těstoviny.
Až teď poslední 2 měsíce jsem začala dávat klasický vývary a dávám hodně těstovin.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 06.10.10 12:28

jo pravda kaší jsem taky zahušťovala :palec:

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 06.10.10 12:29

Takze je to akorat vsechno oblemccany a deti hladovy ? :twisted:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 06.10.10 12:30

jizvikova jojo přesně tak, pokud to vyloženě nevyžaduješ ty tak vař zvlášť pro mě to bylo rychlejší a jednodušší. Taky jsem dávala na mrazák, až když mi malá začala mražené odmítat začala jsem vařit dohromady. Ale vždy husté. Klasické polívky jako dospěláci jí až teď a i tak jí tam dávám hodně zeleniny, jinak je to na dlouho :lol:

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.10 12:30
jizvíková píše:
Ahoj
už jsem tady četla, že dáváte prckům polévku, občas doma dělám vývar a ráda bych špuntům taky nabídla, ale oni neumějí jíst ze lžičky řidší jídlo, třeba jogurt vytéká z pusy, to už je moc řidká konzistence a já si nedokážu představit, jak jim dát polévku (tak max do lavičky)dík za rady

POlévky se dětem vaří husté :-)

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 06.10.10 12:34

Delam prckovi huste polevky,hodne zeleniny,nudle,ob­cas zahustim ryzovou mouckou.....polevky miluje,takze delam casto

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 06.10.10 12:40

takze az bude polevka pro nas, oni dostanou tu zeleninu a rozmixovanou na hustotu prikrmu ze sklenicky :)
dik za rady :)

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 06.10.10 12:55

Všichni dávají asi polévky , až na mě. Jako rozmixovat zeleninu a je z toho polévka - no tak to rovnou nemusím mixovat a má zeleninový oběd.
Já jedu pořád v masozel. obědech ( žádné polévky) a nyní již dávám klasický kuř. vývar s nudlemi s tím , že je trochu pobrindaná a já jí krmím..
Ale moc jí chutná..

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 06.10.10 13:11

Kdyz delam pro prcka polevku,zeleninu nemixuju!!!Rovnou nakrajim na mensi kousky a dam rovnou varit treba s kuretem,aby byla pekne mekoucka,pak maso oberu,taky nakrajim na mensi kousky a dam zpatky do polevky.Aby to bylo hustsi dam nudle,nebo pismenka,nebo ryzovou moucku.
Mixovala jsem jen dokud neumel jist kousky,ted uz si to rozkouse dlouho sam.

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 06.10.10 13:16
jizvíková píše:
Ahoj
už jsem tady četla, že dáváte prckům polévku, občas doma dělám vývar a ráda bych špuntům taky nabídla, ale oni neumějí jíst ze lžičky řidší jídlo, třeba jogurt vytéká z pusy, to už je moc řidká konzistence a já si nedokážu představit, jak jim dát polévku (tak max do lavičky)dík za rady

taky jsem si to říkala, že bych mu dala polévku, kámošky okolo jedou na plívkách a pak jsem zjistila že šmahem všechny dají do minima vody zeleninu a kousek masa a uvařené mixnou, takže je to taková řídká kaše. To není polívka :lol: Takže když teďka řekne maminka dítěte do roka, že má k obědu polívku, stavím se k tomu značně opatrně ;-)

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 06.10.10 13:28
taky jsem si to říkala, že bych mu dala polévku, kámošky okolo jedou na plívkách a pak jsem zjistila že šmahem všechny dají do minima vody zeleninu a kousek masa a uvařené mixnou, takže je to taková řídká kaše. To není polívka :lol: Takže když teďka řekne maminka dítěte do roka, že má k obědu polívku, stavím se k tomu značně opatrně ;-)

Jojo to je ono, maminy tomu říkají polívka,a le je to hustá zeleninová kejdička :lol: :lol: vše je potřeba brát s rezervou :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >