Jak dlouhé lyže?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jjanek
Povídálka 29 příspěvků 18.11.18 18:54
Jak dlouhé lyže

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak dlouhé sjezdové lyže pořídit dceři. Měří cca 120 cm. A už lyžovala. Mírnější sjezdovku zvládne, sice pomalu, bez pádu. Na vleku ještě padá celkem pravidelně. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 18.11.18 19:14

Carvingovy mi stacej po ramena, delsi bych nesnesla. Neni lepsi se zeptat ve ski pujcovne/prodej­ne/servisu?

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 18.11.18 19:16

NO a co měla do teď? Odhadem stovky, ale je to hodně o zkušenostech, jak umí jezdit.

axelina
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 3 inzeráty 18.11.18 19:22

@Jjanek Ahoj učila jsem lyžovani tyhle malý deti - pokud jsi ochotný za rok za dva kupovat jiný pak kup 100 cm. pokud chceš třeba na 3 roky tak 110 cm . Delší určitě ne. V pujcovne ani prodejne bych se neptala - tam ti nabidnou to čeho se chtějí zbavit anebo co se všeobecně traduje apod.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 18.11.18 19:27
@axelina píše:
@Jjanek Ahoj učila jsem lyžovani tyhle malý deti - pokud jsi ochotný za rok za dva kupovat jiný pak kup 100 cm. pokud chceš třeba na 3 roky tak 110 cm . Delší určitě ne. V pujcovne ani prodejne bych se neptala - tam ti nabidnou to čeho se chtějí zbavit anebo co se všeobecně traduje apod.

110 je fakt pomsta dítěti, pokud je relativně začátečník. To má moje holka, měří 125 cm, 7 let a jezdí od 3 let, sjede cokoli, vcelku už slušnou rychlostí, začíná karvovej oblouk. Před rokem jsme byli v listopadu, to měla těch 120cm a byla jsem ráda, že jsem jí na rozježdění první víkend nechala ty stovky.
Jestli šetřit, tak koupit bazošové lyže, po roce je prodáš za tu samou cenu, co koupíš a dítě bude v poho jezdit s velikostí, co mu odpovídá.

denkat
Kecalka 294 příspěvků 18.11.18 19:51
@Jjanek píše:
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak dlouhé sjezdové lyže pořídit dceři. Měří cca 120 cm. A už lyžovala. Mírnější sjezdovku zvládne, sice pomalu, bez pádu. Na vleku ještě padá celkem pravidelně. Díky.

Ahoj, délku lyží vybereš nejvhodněji tak, že je v obchodě vezmeš, postavíš před dceru a jejich délka by měla končit pod nosem, je to jednoduchá a dobrá pomůcka ;)

ajmy
Kecalka 110 příspěvků 18.11.18 20:05
@denkat píše:
Ahoj, délku lyží vybereš nejvhodněji tak, že je v obchodě vezmeš, postavíš před dceru a jejich délka by měla končit pod nosem, je to jednoduchá a dobrá pomůcka ;)

Nám říkali po bradu :nevim:

akisek
Závislačka 3397 příspěvků 18.11.18 20:16

Nám z lyžařské škole psali jako doporučení pro lyžování se školkou, že lyže mají být o cca 10 cm kratší než je výška dítěte.

Uživatel je onlineonajeblond
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 5 inzerátů 18.11.18 20:54
@ajmy píše:
Nám říkali po bradu :nevim:

taky taky,ale raději bych dala kratší než delší,prej se to bere i nějak podle váhy,ale to už jsou podle mě kecy,když bude vyšší a bude mít kratší bude to lepší než vyšší a dlouhý lyže :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 18.11.18 21:18
@onajeblond píše:
taky taky,ale raději bych dala kratší než delší,prej se to bere i nějak podle váhy,ale to už jsou podle mě kecy,když bude vyšší a bude mít kratší bude to lepší než vyšší a dlouhý lyže :)

Podle vahy taky, u ditetecje znat, jestli vazi 18kg nebo 35.
Ale hlavne podle zdatnosti. A jinak lepsi kratsi nez delsi souhlas.

Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 5 inzerátů 18.11.18 21:28
@Lama Lama píše:
Podle vahy taky, u ditetecje znat, jestli vazi 18kg nebo 35.
Ale hlavne podle zdatnosti. A jinak lepsi kratsi nez delsi souhlas.

aha aha,děkuji za vysvětlení já t právě slyšela,známá vážící asi 100 kg přišla celá hotová že to by měla lyže asi,no nevíme kam :mrgreen: :mrgreen: tak dobré vědět

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 18.11.18 22:07
@onajeblond píše:
aha aha,děkuji za vysvětlení já t právě slyšela,známá vážící asi 100 kg přišla celá hotová že to by měla lyže asi,no nevíme kam :mrgreen: :mrgreen: tak dobré vědět

Hele, tak rozhodně to není to hlavní kriterium. Ale co si budem povídat, u dospěláka je skok 10 cm přiměřený, u dítěte je to obrovský skok. Stejně jako přeskakovat z kola na kolo ( obr rozdíl 16-20-24), na jednom je jak vosa na bombonu, na druhý sotva dosáhne. A neřešíš jen velikost dítěte, ale hlavně jeho schopnost obvládat ty menší, když zvládne to, přejde na větší snáz, než od počátku velké, byt jsou to dvě stejně vysoké děti.
Ta váha je asi až v rozhodování poslední. Ale i tak- pokud jsem na vážkách, tak tintítku vezmu menší, dítěti, kterého je kus a bude mít sílu to ovládat k tomu přihlídnu a vezmu delší. Je to jak s tím kolem- drobné dítě prostě bude s velkým kolem obtížněji manipulovat.

Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 5 inzerátů 18.11.18 22:37
@Lama Lama píše:
Hele, tak rozhodně to není to hlavní kriterium. Ale co si budem povídat, u dospěláka je skok 10 cm přiměřený, u dítěte je to obrovský skok. Stejně jako přeskakovat z kola na kolo ( obr rozdíl 16-20-24), na jednom je jak vosa na bombonu, na druhý sotva dosáhne. A neřešíš jen velikost dítěte, ale hlavně jeho schopnost obvládat ty menší, když zvládne to, přejde na větší snáz, než od počátku velké, byt jsou to dvě stejně vysoké děti.
Ta váha je asi až v rozhodování poslední. Ale i tak- pokud jsem na vážkách, tak tintítku vezmu menší, dítěti, kterého je kus a bude mít sílu to ovládat k tomu přihlídnu a vezmu delší. Je to jak s tím kolem- drobné dítě prostě bude s velkým kolem obtížněji manipulovat.

pravda no,řekla bych že názor bude stejnej,ale že mě to zaskočilo když tak přišla :D j áse v tom moc nevyznám,brácha má 10 let a je menší výškově a taky začínal s takovýma malinkýma lyžama,myslím před rokem se mu koupily větší,chvíli si zvykal ale už dobrý,ale on se lyžař teda dobré no,ale jinak děkuju za vysvětlení :)

Jjanek
Povídálka 29 příspěvků 19.11.18 04:16

Dekuju za rady, vazi asi 25kg vezmu ji teda radeji 100 cm.

axelina
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 3 inzeráty 19.11.18 17:21

@Lama Lama já si to myslím taky..že je to pomsta :-) jinak já učím děti rovnou carvingový oblouk je to daleko snažší se naučit a 4letý dítě je schopno ho během dne zvládnout..a i je to tím začne bavit. A pravě pokud se učí hned carving tak to zvládnou i na delších lyžich většinou ale samozřejmě kratší jsou lepší. Muj syn 115 cm jezdil loni na 90 a letos bude mít 100 cm

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >