Jak dlouho máte dítě od sebe?

Anonymní
11.1.20 13:29

Jak dlouho máte dítě od sebe?

Ahoj holky ????‍♀️
Jak daleko máte od sebe děti? Jde mi o to že mám 2 letou dceru a právě jsem zjistila, že jsem těhotná, ale neplánovaně ???? jako jsem z toho v šoku trochu.. Ale bude mi 23 a prostě na druhé dítě se vůbec ale vůbec necítím.. Zabezpečený jsme, máme dům.. Všechno.. Jen mám strach jak to zvládnu.. Dcera je strašná… Furt se ji neco nelíbí, furt fnuka.. Prostě rozmazlena.. Nechci mít jedinacka, ale zároveň vím že teď ještě není vhodná doba mít druhého prcka.. :( hodně uvažuji o interupci.. Šla bych poprvé a mám strašný strach.. Strach, že budu litovat, trápit se.. Nevím zda si to nechat.. Partner by byl rád pro druhé, ale zároveň mi říká, že ať se rozhodnu jakkoli bude při mě..
Prosím komentáře typu.. Neměj sex, když to neumíš apod si nechte od cesty… Děkuji za odpověď každé rozumné maminky..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12037
11.1.20 13:33

No tak cim to asi bude, ze je dcera strasna… :roll: pekne o ni mluvis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
11.1.20 13:33

Třeba se vaše holčička zlepší až půjde do školky.. já bych asi na potrat nešla ale chápu že máte strach jak to zvládnout když ta první je náročná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1201
11.1.20 13:34

Mě je 23 a mám dvě děti, 3,5letou dceru a 9mesicniho syna.
Musím říct, že když jsem otěhotněla, měla malá 2,5 roku a taky jsem si říkala, jak to bude šílený až se malý narodí. Jenže ona se kolem toho 3.roku tak změnila, byla úplně jiná než v těch 2,5 letech. A teď je zase úplně jiná než v těch 3 letech. Tím chci říct, že i dcerka může být za půl roku úplně jiná. :hug:
Já bych si malé nechala, na druhou stranu ty musíš udělá, jak cítíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 13:34

Ahoj, myslím, že těchápu…já měla první dítě ve 30letech, pak jsme čekali druhé po 3 letech, ale o něj jsem bohužel přišla v 9.měs těhotenství:-(to nejhorší, co se ženě může stát! Přijmi početí jako DAR, uvidíš, že u druhého miminka už budeš zkušenější maminkou a zvládneš to. Výkyvy v péči a výchově dětí má naprosto každý rodič, ale rodičem jsme se nenarodili, učíme se jim být, musíme přijmout zodpovědnost, naše děti nás učí být rodiči, jsme parťáci. Přeji ti, aby jsi v sobě našla klid a vyrovnanost. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2223
11.1.20 13:35

Tohle za tebe nikdo nevyřeší. Každopádně až se ti druhé narodí, tvé dceři budou tři, což není tak strašný :nevim: já mám děti šest let od sebe a jsem spokojena. Nyní má mladší také dva roky a období vzdoru je fakt příšerný, chápu te, ale za rok bude lip :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
11.1.20 13:39

Tak za 9 měsíců bude dcera zase úplně jinde, ale rozhodnout se musíte sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477

První dvě děti máme od sebe 3 roky a bylo to plánované. Neplánovaně jsem počala potřetí (resp. plánovaně, jen dřív, než jsme čekali :)) když druhorozené nebyl ještě ani rok. Takže věkový rozdíl 2. a 3. dítěte je cca 1,5 roku. Překvapivě, nejvíc starostí je stále s nejstarším, který za tu dobu stále nepochopil, že už není jedináček a princ :), ti dva mladší jsou naprosto v pohodě. Jako jo, lhala bych, kdybych netvrdila, že není žárlivost a „šikana“, ale nic tak hrozného.

Na Tvém místě bych si asi mimčo nechala, ale to mluvím za sebe. Tohle si musíš rozhodnout Ty / Vy, zvážit plusy a minusy. Je fakt, že já byla v jiné situace minimálně věkem, první dítě ve 30. Syn byl zlatý do těch tří, než se mu narodila ségra a šel do školky, pak jsme měli cca rok peklo, než si to sedlo. A teď za mnou chodí a říká, jak je rád, že ji (i mimino) má, že si má s kým hrát apod.

Držím palce, ať to vyřešíš tak, abys nemusela rozhodnutí (jakéhokoli) litovat ;).

Příspěvek upraven 11.01.20 v 13:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335

Promysli si ještě. Vždyť dcera bude v době porodu o něco starší a možná to pomůže i jí, že se bude o sourozence zajímat a nebude pozornost upnuta jenom na ní. Člověk by neměl pořád něco plánovat, rozhodovat kdy je co nejlepší. Je to překvapení, je to dar. Jste zabezpečená rodina, byla by to škoda. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
11.1.20 13:40

Takže když to shrnu, máš takřka ideální podmínky (jsi mladá, zdravá, zabezpečená, s partnerem, starší dítko skoro školkové…) a jsi rozhodnutá pro potrat zdravého dítěte. A vlastně jediný důvod, proč na něj nejít je to, že ty by ses pak mohla trápit? Přijde mi to jako rouhání a moc nechápu, co čekáš od anonymního davu na emiminu? Posvěcení, že je to vlastně ok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3393
11.1.20 13:42

Máme 4 dcery (11,5 a 12 a pak 1 rok a devět měsíců a 4 roky) :srdce:
Ty starší v párečku se vždy přizpůsobily a z rozmazlenečka se stal parťák. Bez problému sestřičku přijaly. Úžasná věc je, že si spolu hrají…
Organizačně to chce mít v některých věcech systém. Může to být náročnější, ale i nemusí. Když se zabaví spolu, rodiče získají čas :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4989
11.1.20 13:44

Já měla prvního syna v 19 a druhý se narodil o dva a půl roku později a zvládli jsme to normálně teď cekam po 7 letech třetí bude to náročné protože můj starší syn má problémy ve škole a mladší je opožděný v celkově ve vývoji ale snad vše zvládneme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12499
11.1.20 13:46

Mně to, že je dítě strašné, jako důvod pro potrat nepřijde. Obvzlášť když máte ideální podmínky. Ono i kdžy budeš mít dítě za 3 roky třeba, tak taky budou problémy, které budeš muset řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5501
11.1.20 13:47

My to tak i cca planujeme. Az bude male kolem dvou, tak to zkusime. Samozrejme zadna krec.
Musite zvazit vy, zda do toho pujdete. Pokud je ale duvod jen rozmazlena dcera, tak bude zas jina za 9 mesicu ;) a nic jinyho ji ani nezbyde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 13:47

Děkuji za odpovědi.. Miminko je dar proto mám strach, že budu litovat kdybych šla na potrat, ale dceru nezvládám. Má strach mít další dítě takhle brzy.. Můžu si zato sama.. To vím.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama