Jak dlouho pít umělé mléko?

8927
5.2.10 10:48

Jak dlouho pít umělé mléko?

Ahoj všem, ráda bych se poradila, jak dlouho má pít batole umělé mléko? Naše holčička dva roky a čtvrt je alergik, takže pije Alfaré, nemůže žádné mléčné výrobky ani vejce. Přes den pije 3× denně a v noci se snažíme dávat vodu. Ale když je nemocná, pije třeba pořád jen mléko a to i v noci. Teď se léčí ze zánětu středního ucha a jak moc nejedla, tak v noci doháněla ztracená kila pitím mléka asi po dvou hodinách. To je dost vyjímečné, ale přesto bychom asi měli mléko omezovat jen na ráno a večer. Jaký je na to váš názor, případně, jak to děláte vy? Dík moc za příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35923
5.2.10 11:10

Ahoj, já bych řekla, že ráno a večer to je super. Potřebují mlíčko, dokud jsou malí. Znám děti, co mléko odmítají a třeba už od roka žádné nepijí. Můj syn pije (2,5 roku) pije jen ráno, v jinou dobu ho do něj nedostanu. Ráno ale vypije 300ml. Jsem za to ráda. Umělé mléko budu dávat určitě do těch 3 let a pak se uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15059
5.2.10 11:31

Já myslím, že mléko přes den není potřeba moc omezovat, my ho dáváme podle chuti - má vždycky ráno 300 ml a pak někdy i přes den jako svačinku nebo večer, jak chce. Dáváme stále Sunar a ještě minimálně do tří let budeme, možná i déle.
V noci je to něco jiného, v tomto věku bych už určitě nedávala, ani jako „nahrazování“ denního jídla - krom horšího spánku to znamená i likvidování zoubků…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
5.2.10 11:39

To pití v noci chce zrušit

Jojo, to je pravda, to pití v noci by chtělo zrušit. Už se nám to asi dvakrát povedlo, ale pak do toho vleze nějaká nemoc a je to zpátky. Je navíc hubená jak lunt, takže jsem ráda, když nic nejí, že aspoň to mlíko si vezme. Budem zkoušet dneska v noci vodu, už je jí líp, tak snad to projde :-D . Dík za reakce, jsem v klidu, že do tří let je to v pohodě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
5.2.10 12:03

já taky dávám pořád UM, ráno a večer 180ml a k tomu jídlo, naše dr. říkala, že sice děti od 1roku už můžou kravské mléko, ale určitě by nedoporučovala ho úplně vyměnit za UM, že kravské je podle UM jem bílá voda, totiž neobsahuje ty vitamíny a další prvky potřebné pro dítě. já rozhodně do tří let budu UM kupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
758
5.2.10 12:31

Taky dáváme pořád mlíčko, malej pije ráno a večer 210ml :wink: někdy se vzbudí i v noci a řekne si o mlíko ale to je málo kdy většinou když je nemocnej. Budu ho dávat dokud ho bude chtít pít ale byla bych ráda kdyby do těch 3let aspon vydržel :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
5.2.10 12:52

Mně malej pil UM až do tří let. Normální nechtěl, tak jsem byla ráda, že vůbec nějaké mlíko vypije. Pil ho taky ráno a večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
5.2.10 13:00

ha ha ha. Muj malej ma nyni 4,5 roku a pije stale sunar :lol:
Uz teda pije ten od 2 let (stridam jahoda a vanilka), ale nic jineho nechce. Vypije rano 300 ml a vecer tak 250 ml. Za mesic 3 krabice.
Jsem za to rada. Sice to leze do penez, ale myslim si, ze je to lepsi nez kravske, ktere stejne nechce.
Budu ho davat, dokud bude chtit. Doktorka rikala, ze klidne az do 1 tridy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
5.2.10 13:18

Aha, tak to je fakt dlouho. Emí vypije tak po 180 ml najednou maximálně. Takže někdy je to přes den i víckrát, když je oslabená. Taky jsem ale ráda, že to pije, protože kravské ani jiné mléko nemůže z důvodu alergie a v tomhle co pije jsou všechny vitamíny a minerály co potřebuje.

A ještě mám dotaz, pijou vaše děti mlíko z flašky s dudlíkem, nebo s nějakou násoskou?

My stále z flašky s dudlíkem, ale venku je mi to blbý. Jinak normální dudlík nemáme už snad třičtvrtě roku ani na spaní. Ale z té násosky pít nechce. Asi to zas začnu zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
5.2.10 13:21

Badelo, my flašku nepoužíváme od 9m, ted terez pije mlíko z avent hrníčku a násoskou od 18m (je to taková velká díra :lol: )a vlastně i čaj, ale na to má ten hrnek větší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
5.2.10 13:34

33měs. Taky pořád pijeme,akorát jsme z Ar přešli na normal ,myslím že je to lepší než obyč.mlíko,tak budeme dávat ,asi dokud o něj bude stát,nebo dokud na to nezkrachujem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.10 13:40

Ahojky, taky si myslím, že čím déle UM, tím lépe. Kamarádka v 10 měsících dceru přestala kojit, nedává jí vůbec žádné mléko, prý občas Pribinák stačí. UM je prý moc drahé, od té doby se mě ani nechce ji vidět, jak mě to rozčílilo, chudák malá. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
5.2.10 13:47

Pijeme taky z Avent lahvicky s pitkem (nevim, jak seomu spravne rika) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
5.2.10 14:21

:-D To jste šikulky s tím pítkem a my ostudy, snad se to brzo naučíme :mrgreen:
Mimochodem, je možné že ty zuby může kazit dudlík?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
5.2.10 14:32

Ahojky Karolínko,
no podle mě je to určitá jistota, když výrobci UM slibují, že je v tom vše co dítě potřebuje. Ale na druhou stranu nevíme do jaké míry je to potřeba pít, je to všechno jeden velký business a marketing dělá divy.
Ale spíš věřím UM než těm kupovaným přesnídávkám, nebo sušenkám typu lodička s čokoládou apod, to je jedna velká umělina. Čtu teď Fořta Aby dětem chutnalo, tak se nedivte :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama