Kojení a nachlazení - jaké léky?

Januliiiik
4.2.10 19:00

Kojení a nachlazení

Prosím poradí někdo? Před 4 dny jsme se vrátili z porodnice a já začínám kašlat a cítím, že je to den o de dne horší a mám strach abych neulehla :-( . Má někdo zkušenost s nějakými léky při plném kojení?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12272
4.2.10 19:06

Já brala na bolení v krku Septisan a na kašel Stodal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15178
4.2.10 19:07

Paralen při kojení nevadí, ale na ten kašel nevím, možná bych brnkla svojí doktorce nebo poslala manžela poradit se do lékárny.
Gratuluju k mimi a ať je brzo líp!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29091
4.2.10 19:39

Ahoj..Já jsem brala i ATB - penicilinová jsou naprosto bezpečná při kojení - brala jsem Penbene,Duomox..

Samozdřejmě až jako poslední možnost.Podle nových výzkumů je spočítáno,že se do MM dostane skutečně stopové množství účinné látky.

Píšu to jen proto,aby ses nebála,kdyby to bylo něco vážnějšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
4.2.10 19:51

Doporučuju Pryznic, či jak se to píše, namočit do studené vody plenku nebo šátek, omotat kolem krku, přetáhnout suchou vrstvou, na to igelit a na to šálu.

Na vykašlávání hlenu na plicích je dobrý jitrocelový sirup, pak už zmiňovaný stodal na kašel, na bolest v krku Tantum verde, třeba kloktadlo.

Pokud budeš pít hodně horkého čaje, dávej si do něj med, nebo se pak napij mléka, čaj dost vysušuje, tak aby se ti to v krku nerozdráždilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30420
4.2.10 20:10

Mockrát děkuji, stodal máme doma tak si ho jdu hned dát, snad mi pomůže a budu brzo fit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
4.2.10 21:25

Ahojky,

rovnako mavam problem s bolavym hrdlom a co mi dobre zabera, akonahle citim pobolievanie nastriekam si Anginu - je to sprejik s olejem z cajovnika a fakt zabera. Je to sucasne dezinfekcia ust a pri kojeni to urcite nevadi, nie je to nic chemicke. Potom uzivam echinaceu, ta mi tiez pomaha…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.12 15:14

pomoc poradte!!!!!!!

maminky. jsem nachlazená.. před dvema dny dokonce musela mít tchyne na noc v obyvaku a davat ji sunar a odstříkane.. ted už je mi lip je to druhý den ale prsa mam prazdná! co mám dělat ?? bojm se konce s kojením.. !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
annii
1.7.12 08:12

Neboj mléko se zase rozjede ale není dobré při nedostatku dát hned umělé mléko, protože mimi si na ton zvykne a začne odmítat prso a mléka ubyde. Tak sem dopadla já. Může ti pomoct i homeopatikum - ricinum kommunis, odvar ze lněného semínka a taky se má pít karo s mlékem a hlavně hodně tekutin. Taky pomáhají zasmažené polévky a vývary.

• Nahlásit
  • Citovat
annii
1.7.12 08:33

Hlavně se snaž pořád kojit- přikládat mimčo k prsu a prsa střídat(každé 2× během kojení). I když ho bude chvilku málo tak se dotvoří. Jo a pokud nesaje momčo tak pomáhá pravidelně odsávat prsa úpně do prázdna, protože tvorba se řídí podle poptávky. Takže čím víc ho bude potřeba (buď vypije momčo a nebo odsát)tak tím víc se ho vytvoří. Hodně pomáhá taky časté kojení v noci protože se tvoří největší množství hormonu, který řídí tvorbu mléka. A mě se taky stalo že malá začala odmítat prsa, tak sem ji přiložila v noci, když byla ospalá a neuvědomovala si že prso vlastně nechce. Postupně začala zase pít z prsa :D Všechno se dá zpravit :o)

• Nahlásit
  • Citovat
34
1.7.12 08:38

Paralen. Kojit můžeš dokud nemáš teplotu 38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.12 19:53

Jak kojit a musím nevypité mlíčko dostat z prsu ven?

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Mám týdenního chlapečka. V porodnici mě učili, že mám kojit dle potřeb dítěte a vždy z jednoho prsa cca. 15min, aby se maličkému dostalo mlíčko přední i zadní. Dnes jsem šla prvně k obvodní a ta mi sdělila, že dělám vše špatně. Prý mám syna krmit každé 3h a to tím způsobem, že přiložím na 5 min pravé prso, poté na 5 min levé a zase pak na 5min pravé. Pak mi dala letáčky, ať si je přečtu, že to je důležité. V nich stojí, že nejčastější chyby v kojení jsou - striktní dodržování trojhodinových intervalů kojení u novorozenců a nejmladších kojenců a že kojit se má dle potřeby děťátka! Já kojím tím způsobem, že maličkého krmím cca. každé 2hodiny, dle jeho potřeby a vždy mu dám na 15 min jedno prso (vždy to střídám) + ho pak ještě přiložím k druhému, ale jen na 2min, aby se mi vyrovnal tlak v prsech. Dělám to tedy dobře nebo špatně? A když mi v právě odkojeném prsu zůstane ještě mlíčko, musím ho dostat ven nebo ho tam mohu nechat? Nemůže mi natéct do mozku??? Moc děkuji za veškeré rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama