Jak dlouho trvá chřipka u dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mickey08
Povídálka 13 příspěvků 08.02.19 19:25
Jak dlouho trvá chřipka u ditete?

Ahoj, prosím mate někdo zkušenost jak dlouho trvá chřipka u ditete? Moje dvouletá dcera má od včera od rána (možná už v noci, ale zjistili jsme to až ráno) má horecky, kašel a vypadá to, ze za chvilku bude i ryma. Nevíte jak dlouho tyhle chřipky tak trvají? A jak dlouho jsou asi nakažlivé? Jde mi i o to, ze mám doma ještě jedno čerstvý miminko, tak se dost bojím a odpocitavam dny ???? moc Dekuju, jsem z toho na prášky už holky. Hlavně ten strach o malyho. Manžel taky lehl, takže moc nepomůže, k malymu nesmí, dcera zase vyžaduje pochopitelně hlavně mě… už aby to bylo pryč ????

Reakce:
Vemas
Kelišová 5438 příspěvků 08.02.19 19:30

Chripka je pry nakazliva 7-10dni.
Syn mel mnohem lepsi prubeh nez ja, ja 3 dny o sobe nevedela.
Drzim palce at to mimco nechytne

tini
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 08.02.19 19:32

U nas 3 dny horecek a pak kasel skoro 14dni,myslim,ze infekcni to bude minimalne tyden.Tak hlavne kojit,at ma miminko protilatky.Mela jsem prisernou chripku,kdyz bylo male asi 2 mes,byla nedonosena a porad se zloutenkou,odsavala jsem porad mleko kvuli protilatkam,i kdyz se mnou cloumala zimnice a mala to nechytla!

7.straka
Kecalka 437 příspěvků 08.02.19 19:33

Jestli mimi kojíš, tak se můžeš trochu uklidnit, kojená mívají mnohem lehčí průběh. Vlastní zkušenost mi to potvrzuje, akorát je protivné, jak kvůli rýmě chrochají při kojení.

Mickey08
Povídálka 13 příspěvků 08.02.19 19:45

Kojim. Taky je blby, ze manžel ještě včera na sobě nic necítil a miminkem se mazlil a choval ho, když jsem musela byt u dcery, takže si říkám jestli je vůbec ještě šance, ze mimi nic nemá :roll:
Dekuju vám za povzbudivé komentáře. No já i premyslela, ze bych to cíleně chytla, abych dostala protilátky a ty předala miminku. Jenže když vidím malou a manžela jak jsou hotovi, tak nevím jak bych se o obě pak starala… proste asi budu doufat. Mám je kazdyho zvlášť v místnostech, ale ty bacily jsou stejně všude a nosí se to sem a tam :zed:

Aduš8
Závislačka 3412 příspěvků 08.02.19 19:46

Tak je rozdíl, jestli je to chřipka, nebo viróza. Ta mívá obecně kratší a lehčí průběh. Chřipka může trvat i 10 dní.

Ondule
Kecalka 256 příspěvků 08.02.19 19:50

Já asi moc neuklidním..syn 5let od pátečního večera vysoke horečky do nedele. V posteli ležel a nebyl schopen nic dělat ještě do včerejška,teď se to teprve začíná lepšit…chřipku jsem chytla též a je mi stále na nic…držím palce,ať jste co nejdříve fit.

Mickey08
Povídálka 13 příspěvků 08.02.19 19:51

@Aduš8 myslím, ze chřipka. Má teploty opravdu vysoké a bolí ji jen kdyz se ji dotkneme :roll:

Mickey08
Povídálka 13 příspěvků 08.02.19 19:56

@Ondule no já si bohužel ten průběh takhle představuju i u nás. Navíc všude slyším jak se ty nemoci projedou celou rodinou. Jsou nějaké agresivní asi :nevim: nejvíc mám ale strach o to mimco. Já jsem malou takhle vyrizenou ještě neviděla :( většinou řádi v jakýmkoliv stavu

nejsem_tu
Kecalka 298 příspěvků 09.02.19 07:27

U nás to bylo kus od kusu. 4 letý syn začal minulý týden, horečky ke 40 měl 4 dny, pak už byl celkem ok, po 7 dnech naprosto. Ten 4. den vecer začal horeckovat i starší syn. Toho to drželo 3 dny, pak už byl celkem dobrý, teď po týdnu už vypadá úplně v pořádku, jen rýma dobíhá. Pak jsem odpadla já, totálně - 5 dní vysokých horeček a neschopná čehokoli, maximum bylo nakojit mimino. To (13 měsíců) to nakonec stejně chytlo, ale zdá se, že protilátky ode mě pomohly, protože vysoké horečky mělo jen cca 48h, A to jí do toho ještě lezou zuby.
Narozdíl ode mě dětem skvělé zabíraly léky, já i přes střídání po 4h jsem se nedostala 4 dny pod 38.5, byl to mazec.

Vemas
Kelišová 5438 příspěvků 09.02.19 08:51

U nas jsem to pred tydnem chytla ja a pak uz nikdo. Ale neustale jsem vse strikala (kliky, sprchu,wc..) neustale jsem si sanytolem drhla ruce a kdyz jsem vylezla mimo loznici nosila jsem rouzku

Mickey08
Povídálka 13 příspěvků 09.02.19 15:18

Tak dnes to vypadá dobře. Včera v 8 večer dostala nurofen a celou noc už byla bez teplot. Dnes v 10 dopoledne měla cca 38,2, tak jsme ještě nurofen raději dali a doteď Ok. Uvidíme večer. Teď má kašel, takový ten chrchel, tak dávám stoptusin. Ryma zatím jen slaboucka. Akorát má teda prujem, ale doufám, ze by to mohlo byt jen z těch teplot (?). Prcek zatím bez příznaků. Tak snad nic nechytne. Ještě přežít následující týden a snad už se nenakazi

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >