Syn se opičí v chůzi po špičkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sokyy
Povídálka 13 příspěvků 07.02.19 09:31
opičí se v chůzi po špičkách

Dobrý den. Prosím o radu. Už jsem zoufalá. Mám doma pětiletého synátora, který prakticky co začal chodit, tak chodí zásadně po špičkách. Pevná obuv, rehabilitace, ortopedické vložky, výhružky s nemocnicí, nekonečné napomínání, aby chodil správně, prostě nic nepomáhá. Jeho postoj a nohy jsou prostě k pláči. Zadělává si na obří problémy, ale nemáme páku na to, jak ho donutit dávat si na chůzi pozor a přeučil se to správně. No a co mně naprosto přivádí k šílenství je fakt, že naše dvouletá dcera, která od roku chodí naprosto normálně to teď od něj odkoukává a začíná chodit po špičkách taky. Ještě si k tomu stokrát za den sundavá bačkory, aby se jí líp baletilo a lítá tady naboso samosebou po špičkách. Napomínám jí, obouvám, do nekonečna omílám, že takhle ne, ale posledních 14 dní sleduju, že doma už toho polovinu nachodí po špičkách a jestli to takhle půjde dál, máme tu za chvíli baleťáky dva. Máte s tím někdo zkušenost? Jak si ty děti na něco zvyknou, je hrůza je to odnaučit

Reakce:
pedigka
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 07.02.19 09:45

Dcera si myslím, že to dělá, protože ví, že to nenecháš bez odezvy. „Kde nejsou diváci, není divadlo“.

Nemá syn zkrácené šlachy?

sokyy
Povídálka 13 příspěvků 07.02.19 10:09

nene, šlachy zkrácené nemá, i na rehabce říkali, že to má hlavně v hlavě, žádné fyziologické příčiny neshledali. Ale samosebou už má z toho valgozní kotníky, zohýbané nehty atp.
No ona to právě dělá, i když si jí vůbec nevšímám. Jsem v kuchyni, vařím a občas na ně jdu mrknout co se děje a ona mezi hračkami tancuje po špičkách. Právě mám pocit, že když jí takhle pár týdnů nechám, tak za chvíli už bude chodit jen po nich

unuděná
Kelišová 5973 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 10:16
@sokyy píše:
nene, šlachy zkrácené nemá, i na rehabce říkali, že to má hlavně v hlavě, žádné fyziologické příčiny neshledali. Ale samosebou už má z toho valgozní kotníky, zohýbané nehty atp.

Jestli je to až takhle, měli by to řešit lékaři, i kdyby třeba psycholog. Kamarádka to kdysi také řešila, v menší míře, a prý dělají i nějaké botičky (jako postrojek), který tu nohu nepustí úplně do pozice na špičce.. Zkuste se pozeptat na ortopedii.

unuděná
Kelišová 5973 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 10:17

Jo a jim prý pomohly botičky s blikátkem, které právě blikne jen když dítě šlápne na patu.

My máme zase opačnej problém, dcera běhá doma jako slon, dupe po patách :roll: chudáci sousedi pod námi, ještě že tam moc nejsou :mrgreen: :mrgreen:

sokyy
Povídálka 13 příspěvků 07.02.19 10:32

díky za tip, to určitě zkusím, mně totiž přijde, že doktoři to moc neřeší, všude kde jsem s ním byla to bylo na moji žádost a většinou mně odbyli, že to některé děti dělají, ale já se na to nemůžu koukat, jak chodí prohnutý úplně dozadu, kdyby mu to šlo, tak snad chodí po nártech, kolena do x, věčně zarostlé nehty, prostě děs

Ccorty
Nováček 1 příspěvek 19.02.19 09:05

Je to jako bych psala já:-) Akorát mně se opičí syn. Staršímu je 5 let a já si nedokážu představit, že budu na oba hudrovat paty, choď normálně a atd. Už jsme obešli snad všechny doktory a chodíme individuálně cvičit několik let…snad to nebude to stejném i s druhým synem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >