Taky máte tak křupavé děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mala.ještěrka
Kecalka 377 příspěvků 04.02.19 20:41
Taky máte tak křupavé děti?

Ahoj všichni. Mé dvouleté batolátko začalo fest vzdorovat a prosazovat svou vůli. Čím dál častěji se stává, že domů z procházky ho táhnu pomalu za nohu, oblékání ponožek je boj a o takovém čištění uší raději ani nemluvím :roll:. A když se nevzteká, tak leze a následně padá z nábytku :roll:. Jsem v 25. týdnu a solidně mi z něj tečou nervy. A ještě ke všemu v něm křupe!!! Čapnu ho na ulici za ruku a křupne mu v zápěstí, oblékám mu punčocháče a křupne mu v kyčli, na poslední chvíli ho zachráním před pádem na hlavu z gauče a křupne mu… vlastně ani nevím kde a fakt to radši nechci vědět. Vážně ho nechytám silou a jeho to evidentně nebolí, protože řve pořád stejně ( tedy vztekle) a hýbe se taky normálně :). Ale mě to teda úplně ničí, jenom čekám kdy mu nějaká končetinka upadne. Vztekání se beru, to má určitě každé dítě, ale taky vaše děti tak křupou? :mrgreen:

(A to jsem ani nezmínila, že mu po lehce silnějším dotyku hned zčervená kůže a ty fleky mu vydrží docela dlouho. Dnes vypadal půl dopoledne jako bych ho škrtika. A to jsem se mu jenom snažila přetáhnout přes hlavu triko, zatímco on se rozhodl, že se chce být celý den nahý. :roll: )

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineAmelie30
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 04.02.19 20:45

@Mala.ještěrka ne, ani jedno z mých děti nekřupalo. :nevim: jednu dobu si křupala klouby na rukách nejstarší, strašně ji to bavilo, ale to už jí bylo kolem 11.

Fima
Nadpozemská drbna 29352 příspěvků 13 inzerátů 04.02.19 20:48

Děti mám tři, ale tohle neznám ani od jednoho.
Myslím tedy to křupání. O vzteku bych mohla vydat román na pokračování. :lol:

Janli
Kelišová 7299 příspěvků 04.02.19 20:50

Jen když se mi schovají do trouby … :mrgreen:

7.straka
Kecalka 468 příspěvků 04.02.19 20:50

Bych se zeptala u dětskýho doktora. Vím, že když křupou dospělí, nic to nevadí. Jen se uvolní vzduch v kloubním pouzdru (jsem někde četla). Naše děti nekřupou, ale vztekat se umí obě a jejich zvukové projevy obsahují kde co - od sirény až po smrduté brbláky a hospodské krkance :mrgreen: a to jsou princezničky :andel:

Takyjedna
Závislačka 4708 příspěvků 04.02.19 20:50

@Mala.ještěrka Já taky ne. Moje batolata byly spíš jak Hariba. takový natahovací (když se jim někam nechtělo) a měkoučký. Jsem zvědavá, jestli bude mít taky někdo malé křupany. Mě to přijde zvláštní. Asi to bude dost citlivka. A btw. nejsi moc drsná?

Mala.ještěrka
Kecalka 377 příspěvků 04.02.19 20:54

Ty jo, čekala jsem, že je to celkem běžná věc. Ještě budu nervózní, jestli mu náhodou něco není… 8o

@Takyjedna Drsná opravdu nejsem :lol: . Ale jsem od mala hypermobilní, tak možná to po mně zdědil a proto křupe :)

Lethe
Stálice 51 příspěvků 04.02.19 20:57

Teda příspěvěk mne hodně pobavil :lol: O ¨křupavých¨dětech jsem ještě neslyšela :lol: Ale je fakt, že těm mým sem tam něco taky křupně, ale ne moc často. A žádná končetina jim ještě naštěstí neodpadla :lol: Ale zeptala bych se jen tak pro jistotu u pediatra. Moje malá umí taky takovej dobrej trik, dokáže si jakoby oddálit ramenní kloub, že se jí tam vytvoří jamka… mudr na to taky dobře zírala (radu tedy žádnou neměla, kromě konzultace na ortopedii :mrgreen: ).

AnnaNuvoletta07
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 04.02.19 20:58

Našemu malému dost křupalo v nožičkách a ručičkách. Taky jsem to pocítila právě když jsem mu dávala fusky nebo rukavičky, tričko. Přestalo to, když jsme začali dávat dvě kapičky vitamínu D. Od 3 let můžete dávat třeba Colafit. Možná ty klouby příliš namáhá, tak bych hledala něco, čím těm kloubům trochu pomoci. Hořčík, D, vitamín C… Zkuste si o tom něco načíst nebo se poradit s doktorem ale nějaké vitamíny určitě ničemu neublíží.

ElisC
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 109 inzerátů 04.02.19 20:58

Ano, já to znám. Mé děti stačí chytnout za ruka a cítím, jak v nich křupe.
Nikdy jsem to nijak neřešila. Jsou dost hubení, jestli to není třeba tím.
Fleky na kůži se jim nedělají.

Lethe
Stálice 51 příspěvků 04.02.19 20:59
@Mala.ještěrka píše:
Ty jo, čekala jsem, že je to celkem běžná věc. Ještě budu nervózní, jestli mu náhodou něco není… 8o@Takyjedna Drsná opravdu nejsem :lol: . Ale jsem od mala hypermobilní, tak možná to po mně zdědil a proto křupe :)

To by možná s tou hypermobilitou mohlo souviset. Ale to by věděl i dobrý fyzioterapeut asi.

Marben
Ukecaná baba ;) 2066 příspěvků 04.02.19 21:08

Děti mi nekrupou, ale tvůj příspěvek mě opravdu pobavil, velmi dobre napsaný :potlesk:

Mala.ještěrka
Kecalka 377 příspěvků 04.02.19 21:10
@Lethe píše:
Teda příspěvěk mne hodně pobavil :lol: O ¨křupavých¨dětech jsem ještě neslyšela :lol: Ale je fakt, že těm mým sem tam něco taky křupně, ale ne moc často. A žádná končetina jim ještě naštěstí neodpadla :lol: Ale zeptala bych se jen tak pro jistotu u pediatra. Moje malá umí taky takovej dobrej trik, dokáže si jakoby oddálit ramenní kloub, že se jí tam vytvoří jamka… mudr na to taky dobře zírala (radu tedy žádnou neměla, kromě konzultace na ortopedii :mrgreen: ).

Nekecej 8o 8o 8o. Já tedy fyzioterapeut jsem, jenom to zásadně nepřiznávám ( protože pak mi všichni začnou vyprávět kde je co bolí :roll: ). Vím, že dospělí křupou celkem běžně a někteří i rádi :) , ale s dětmi jsem nikdy nepracovala, tak se tu trochu poptávám.

Příspěvek upraven 04.02.19 v 21:13

Tamtama
Extra třída :D 11972 příspěvků 04.02.19 21:10
@ElisC píše:
Ano, já to znám. Mé děti stačí chytnout za ruka a cítím, jak v nich křupe.
Nikdy jsem to nijak neřešila. Jsou dost hubení, jestli to není třeba tím.
Fleky na kůži se jim nedělají.

taky mám vyzábliny a křupe v nich

darekp
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 1 inzerát 04.02.19 21:12

@Mala.ještěrka moje dcerka, ktera ted bude mit rok, taky obcas krupe :mrgreen: treba kdyz ji oblikam kombinézu, nebo i kdyz se sama jen tak otoci (pri urcitym pohybu), tak ji obcas lupne v zapesti, v zadech… a to se ani nevzteka :nevim: teda vzteka, ale ne v techhle pripadech :mrgreen: taky jsem si myslela, ze je to normalni 8o

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >