Jak dlouho u sebe necháte návštěvu?

611
2.4.16 14:55

jak dlouho u sebe necháte návštěvu?

Ahojky maminy, chtěla bych se zeptat jak to máte s návštěvami? Necháváte je sedět do kdy chtějí nebo je v určitou hodinu už pakujete ke dveřím?
Jde mi o to, že když k nám dorazí mojí milí tchánovci tak si v pohodě sedí i do 10ti do večera. Prostě se usadí v obýváku a čučí na televizi.
Jenomže my máme rok a půl starou holčičku, která se jde před 8 koupat a spát a my s manželem spíme v obýváku na gauči, protože ona už má pokoj pro sebe. Já jsem po celém dni ráda, že lehnu a jelikož oni se nemají k odchodu tak prostě musím sedět do té doby než oni se uráčí odejít. Nebylo výjimkou, že seděli kolikrát i do půlnoci. Manželovi je trapně něco říct, protože přeci jen to jsou jeho rodiče.
Tak by mě zajímalo jak to máte vy.
Protože po celém dní s aktivním batoletem, domácností a dalšími (teď jsem na vše sama, manžel má zdravotní problémy) fakt na návštěvy do noci nemám náladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Tunrida
2.4.16 15:03

My máme to štěstí, že jak moje rodiče, tak tchyni nezajímáme my, ale hlavně syn, takže nejpozději po uložení se pakují :mrgreen: Nejlíp by měl zakročit manžel no, obzvlášť jestli je to nějak často, tak by mi to teda vadilo taky. Nebo si začni chystat gauč na spaní a ono je to snad trkne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
fashion_victim83
2.4.16 15:03

Nikoho nevyhazujeme a mame dite, které od roku chodí spavat kolem desáté nejdřív/spis kolem jedenacte, takze naopak chodíme i s ni návštěvy a nejsme vázáni nějakým režimem. Pokud to ovšem vám vadí-teda spis tobě, tak jim holt rekni, ze chceš spat, ze s malým dítětem se v noci nevyspis jak oni a nechce se ti mít tu noc ještě kratsi.

• Citovat
  • Upravit
7167
2.4.16 15:05

@glitterball navstevy nechavame, do kdy chteji. Prislo by mi blbe, nekoho pakovat ke dverim. Ale v rodine s tim problem nemam. Tchanovcum to vysvetli, ze chces mit vecer klid a ze musi jit mala spat. At chodi radeji driv na navstevy a tim padem jdou driv domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
2.4.16 15:05

@glitterball Tak slušně vychovaní lidé vědí, kdy je čas se zvednout, rodinu nevyjímaje. Moji rodiče začnou být nejpozději v půl osmé večer nervózní, že už jsou zůstali moc dlouho a odjíždějí. Pokud ti to vadí, je třeba jim to říct. Když to podáš slušně a jako důvod udáš únavu a touhu po spánku, tak myslím, že to pochopí a zvednou se. Pokud by ani to nezabralo, zařadila bych si je do škatulky nevychovanci a řídila se heslem na hrubý pytel hrubá záplata. Vypla bych televizi a řekla bych, že jdu spát. Pokud s Vámi tráví rádi večery, je možné se domluvit, na určitý večer jednou za čas, kdy posedíte déle a ty s tím budeš počítat. Vše je o komunikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
2.4.16 15:06
@Tunrida píše:
My máme to štěstí, že jak moje rodiče, tak tchyni nezajímáme my, ale hlavně syn, takže nejpozději po uložení se pakují :mrgreen: Nejlíp by měl zakročit manžel no, obzvlášť jestli je to nějak často, tak by mi to teda vadilo taky. Nebo si začni chystat gauč na spaní a ono je to snad trkne :lol:

to už jsem jednou udělala, že jsem si vytáhla peřiny, požádala je ať se posunou, že si potřebuji rozložit gauč. Oni se jen posunuli a seděli dál a já mezi nimi v pyžamu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
2.4.16 15:07

@eviku-miluna ale oni nechodí nijak pozdě. Oni příjdou třeba ve 2-3 odpoledne. Moc dobře ví v kolik chodí dcera spát, ale nějak to prostě neřeší. Nemluvě o tom, že si pustí v té televizi svůj program

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
2.4.16 15:08

My to máme tak, že naši i tcháni jsou soudní a sami vědí, kdy je čas odejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
2.4.16 15:08
@glitterball píše:
to už jsem jednou udělala, že jsem si vytáhla peřiny, požádala je ať se posunou, že si potřebuji rozložit gauč. Oni se jen posunuli a seděli dál a já mezi nimi v pyžamu.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No tak to potom nevím teda :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
2.4.16 15:10

Tak choďte na návštěvy spíš vy k nim a pak se prostě seberete a půjdete domů. To už s vámi potom nepůjdou, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
609

Tak tchánovci i moji rodiče se zvedají nejpozději, když jdeme koupat a ukládat holky, protože se jim už nikdo nevěnuje. A návštěvy zveme na brzo po obědě a dopředu hlásíme, že chodíme koupat a ukládat kolem sedmé večer. Jak se dny prodlužují, tak se posouvá i doba spánku. Každá návštěva to zatím pochopila a nikdy nebyl problém. Vždy jsme se zavčas a v pohodě rozloučili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
@glitterball píše:
:mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
2.4.16 15:11

Ty jo, co na to říct? Normálnímu člověku by nejpozději u vyndavání peřin došlo, že už je čas jít…
A oni k Vám jezdí z daleka nebo proč u vás koukají na telku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
2.4.16 15:11

Taky si myslím, že většina lidí ví, do kdy je vhodné být na návštěvě. Nedělala bych žádné „demonstrace“, jakože jdu spát a ať si dělaj co chtěj nebo tak.

Slušně bych jim, když se domlouvá návštěva, řekla, že „v sobotu můžeme, ale jen do sedmi“ a nějaký důvod. Nemusí to být lež, třeba že jste měli náročný týden a chcete si večer odpočinout nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
2.4.16 15:12

@Adrasteia jenomže to je vždycky my příjdeme na chviličku a pak sedí do pozdního večera. Nebo když je třeba zveme my tak stylem stavte se odpoledne na kafe. Jim se prostě nechce ještě jít tak nejdou. To, že jsem unavená to vidí sami a ani to nemusím hrát. Padají mi oči a zívám na všechny strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama