Jak dobre a rychle usnout??

216
10.2.20 00:38

Jak dobre a rychle usnout ??

Ahoj všichni od těhotenství se semnou táhne nespavost a špatné usínaní. Trvá to už 3 roky. Je tu někdo kdo má stejný problém a ví jsak na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1209
10.2.20 00:43

Krom konvenčních věci, jako léky nebo čaje… Mamka mi v dětství, když jsem nemohla usnout říkala,,zavři oči, uvolni se a tělíčko samo usne" :mrgreen:. Občas si na to vzpomenu ještě dnes, uvolním se, soustředím se jen na dech a usnu. Ale u mě je to rozhozené cestováním a nepravidelným režimem, pokud by se jednalo o něco, co vyčnívá z normálu, zkus nějakou spánkovou laboratoř, to dost pomohlo mému partnerovi. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
10.2.20 00:46

PAní doktorka na neurologii mi vysvětlovala, že jakmile si tělo zvykne blbě spát, tak si jen tak neodvykne - nasadila mi Circadin a stačil měsíc a vrátil se mi spánek. Teď je zase v trapu, neb mám další a nespavé děti, ale až budou děti už spát normálně, tak se tak zase a beze strachu srovnám. Říkala, že je i vhodné dopomoci k spánku po krátké období léky na spaní, pokud nepomůže Circadin (je to vlastně Melatonin s postupným uvolňováním). TO už jsem nezkoušela. Melatonin - volně odstupný mi nefungoval. Říkala, že je řeba naučit zase tělo spát, chodit spát ve stejný čas, 1-2 hodiny před spaním bez modrého světla (displeje PC či notebooku, TV a mobil - nebo alespoň s filtrem modrého světla), usínat v dobře vyvětrané místnosti, večer si dát horkou koupel, pak sklenici teplého
aklidně přislazeného mléka, všechno ale přesně načasovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
10.2.20 00:47
@yocheved píše:
Krom konvenčních věci, jako léky nebo čaje… Mamka mi v dětství, když jsem nemohla usnout říkala,,zavři oči, uvolni se a tělíčko samo usne" :mrgreen:. Občas si na to vzpomenu ještě dnes, uvolním se, soustředím se jen na dech a usnu. Ale u mě je to rozhozené cestováním a nepravidelným režimem, pokud by se jednalo o něco, co vyčnívá z normálu, zkus nějakou spánkovou laboratoř, to dost pomohlo mému partnerovi. :kytka:

Ano, to je pravda - pokud se člověk vydrží 10 minut nehýbat, tak tělo samo usne…má to odborný výraz, na který si nevzpomenu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
10.2.20 00:52

@Almatka

Ta tepla koupel me vzdy spise probudi…js kolem 8 usinam a uz bycg spala, ale mam pak jeste plno povinnosti, tak nemuzu. Usnu treba na 2 minuty a pak musim fungovat..a pak kdyz jdu v 23 spat tak to nejde..:-/ a pak si pripadnu strasne sama :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
10.2.20 00:54

@yocheved je to je pekny…telicko by spalo, ale hlavicka furt pracuje :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
10.2.20 01:38

Me driv pomahalo pustit si tikani na mobilu, to jsem byla tuha za tri minuty… ted proste chodim spat jak si telo rekne samo, nekdy je to v 11 nekdy ve 2rano, treba vim ze nemusim zitra vstavat do prace, tak se mi jeste ted spat nechce, ale az budu muset tak zalezu v 11 a proste do par minut spim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
16.2.20 16:08

Relaxační hudba :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
16.2.20 17:18

Soulož by měla pomoci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 17:32

Pomohlo mi chodit vecer tak na hodinu ven. A v posteli zadna elektronika, jedine knizka.
Ted mam opacny problem, usinam porad a kdekoli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 17:33
@olino píše:
Soulož by měla pomoci…

chlapovi jo, u zenske to zadna zaruka neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8542
16.2.20 21:10
@Do-not-touch píše:
chlapovi jo, u zenske to zadna zaruka neni.
Často spíš naopak…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama