Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Jsi si jista, ze plat je nabizen v cistem? Tvuj zamestanavatel vi, jake slevy na dani budes uplatnovat, apod.?
@matkabagristy on to rekl primerene ale je to i s bonusy prispevky za soboty nedele atd rekl primerene zakladni plat je 17000 v cistem co si takhle vydela uklizecka
@Anonymní píše:
@matkabagristy on to rekl primerene ale je to i s bonusy prispevky za soboty nedele atd rekl primerene zakladni plat je 17000 v cistem co si takhle vydela uklizecka
plat se neuvadi v cistem, zamestnavatel nemuze vedet, jake ulevy na dani budes uplatnovat. Dva lidi na stejne pozici maji stejny hruby plat, ale uplne jiny plat v cistem. Napr. oba maji na vyplatnim pasku hruby plat 22 000, jeden bere 17, druhy 20 tisic cisteho. Jeste se na to poptej, at nejsi nemile prekvapena. Ale ptej se zamestnavatele, ne na epipi
@matkabagristy Píše, že jí to řekl v čistém. Mě uvedl šéf taky plat cca v čistém. To je plat, který vydělá zaměstnanec, který neuplatňuje žádné slevy na daních. A je to pouze CCA.
@Anonymní píše:
Ahoj maminky naskytla se mi prace jako uklizecka v nemocnici za 19000 cisteho. Chtela bych se zeptat uklizel nekdo v nemocnici jaky to je da se to zvladnout? Jak ste na tom byli platově vy? Moc děkuji za odpoveď prosim zachovat anonym kvuli rodině
Ahoj,
velice pochybuji, že to je čistá mzda a to proto, že v nemocnici nástupní plat pro ZA je 21tisíc hrubého a pochybuji, že uklízečka si vydělá víc, jak zdravotní sestra
![]()
@chs.jasmin Slibem nezarmoutíš ![]()
Zakladatelko, určitě si tolik nevyděláš.
Já mám jen o něco málo větší plat a to dělám pět let jako senior reportingový specialista v mezinárodní obrovské firmě
Kdybych to měla mít za úklid, tak do toho jdu hned
Takže bych tomu platu moc nevěřila.
Proc by nevydelala? U nas pres agenturu vydelavaji 17 v čistém. Cozpak vite co ji nabidli?
Myslim, ze se prace da zvladnout, proste to chce vsechno poradne vydrbat. Kdyz si vezmu ze nas uklid 8 hodin z 12 drepi na denni mistnosti, tak to asi takova drina nebude
Tak nevím jestli zrovna budeš mít takový plat pořádně se ještě informuj, ale práce se dá zvládnout záleží na jakém oddělení budeš pracovat.Na sálech je určitě víc práce jak uklízet na oddělení kde leží pacienti.
S tím platem ti neporadím, ale známá tuhle práci dělá už přes dva roky a je hrozně spokojená. Předtím dělala v nějaké fabrice u pásu a tohle je podle ní jednodušší a hlavně méně stresující, lepší kolektiv (samozřejmě to je individuální záležitost) a navíc je na oddělení šestinedělí a novorozenců, takže okukuje miminka
Já bych se spíš bála, jestli nebudu muset dělat i věci, na které musí být trošku silnější žaludek, já mám problém vytřít zvratky i po vlastních dětech nebo psovi
a pokud to jde, tak to nechávám na manžela, čili pro mě by ta práce asi úplně nebyla ![]()
Co sre týká platu a náplně práce ti neporadím, ale chci tě potpotěšit alespoň tím, že tu práci vnímám jako hodně důležitou.. Do dnes nezapomenu na paní uklizečku na neonatologii, která měla vždy pár povzbudivých slov.. A pak na jinou po druhém porodu, která mě učila kojit ![]()
@xjuklickova Presne tak, uklid je dnes dobře placen, neni to jako dříve.
@Michelle_M Tak do prace uklizecky zapada i uklid wc
ale ono vem si treba zamestanci hospiců co maji za praci prebalovani pokalenych lidi myti atd…taky nic prijemneho.To bych radeji brala ten uklid.
Možné to klidně je. Tady hledali uklízečku přímo na operační sály, 12 hod. směny a taky tam nabídka překračovala 20 tis. A zdravotní sestry mají s příplatky už ke 30ti tis. A proč ne, odmakají si to, směnný provoz, 12tky, i ta uklízečka může mít přiměřený plat, přece jen zrovna v nemocnici je úklid důležitý, málokdo to dělat chce, lidi se nad tím ofrňují.
Ahoj maminky naskytla se mi prace jako uklizecka v nemocnici za 19000 cisteho. Chtela bych se zeptat uklizel nekdo v nemocnici jaky to je da se to zvladnout? Jak ste na tom byli platově vy? Moc děkuji za odpoveď prosim zachovat anonym kvuli rodině