Jak donutit 11 mesíční dítě ležet??

5140
28.11.07 15:13

Jak donutit 11 mesíční dítě ležet??

Chtěla jsme se zeptat zkušenějších.Mam takový problém od 8 měsíců se mi Natálka staví v postýlce.Už od narození mi spává ve spacím pytli od 8 měsíců jsme ho opravdu ocenili protože na každé straně jsou našité šňůrky které mají být mašličky ale od té doby co se staví tak to používáme tak že ji přivážem ke šprušlím od postýlky na každé straně ( ted už slyším jak mě všichni odsoudí že jsem krkavčí matka která aby měla klid tak ji přiváže)Chodíme spinkat v osm večer. A když to tak udělám tam Natálka během 5 minut okamžitě usne já ji odvážu a spí celou noc až do rána.Pokud ji nepřivážu tak do jedenácti skáče v postýlce je přetažená a brečí a já za ty tři hodiny vždycky když vidím že stoupá nebo stojí tak ji okamžitě položím ale to v momentě zase stojí.Jsem zoufalá že ji musím přivaztovat,Prosím o radu zkouším ji to naučit ale víte jak to je.Né každý den na to mám nervy a hlavně síly po celém dnu ještě 30 krát do minuty ji pokládat aby ležela.jestli máte někdo nějaké fígle tak sem s něma a doufám že mě moc neodsoudíte Natálka zatím nevypadá že by ji to mělo nějak poznamenat ale ............. :oops: Doufám že to trochu smysl a že mi někdo poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9130
28.11.07 15:22

Ahoj,
tak u nas to bylo to same, jakmile se naucil Honzik v postylce stoupat, tak misto spani stal a jeste u toho nekdy plakal, kdyz jsem chodila pokladala ho, tak si stoupal porad dokola, tak jsme se na to jednoho dne vykaslali a trvalo u nas asi 5 dnu, nez pochopil ze ma spat a prestal si stoupat.
Jinak za to privazovani Te neodsuzuje, nevidim na tom nic spatneho, kdyz malou po usnuti zaste odvazes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
28.11.07 15:46

Mi by přišlo nejlepší nijak nereagovat. Když cítěj reakci, jedou si dál to svoje. Ono to po nějakém čase přejde, přijdou na to sami…

To přivazování mě nepobuřuje, i když se přiznám, že mě to i pobavilo:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
28.11.07 16:00

Víš proč pořád nespí? Protože ví, že ty zase přijdeš a položíš ji. Je to prostě super hra na výdrž, nemyslíš? Prostě ji nechej, ona už určitě chápe co má dělat, ale zábava je přece přednější než spaní. Prostě ji nech, nechoď za ní a jí to dojde, že už si nechceš hrát.
Mne naši taky přivazovali, ale bylo to kvůli odkopávání, protože jsme měli v místnosti na spaní 8 stupňů. Holt, dědina před 35 rokama :lol: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
9549
28.11.07 19:22

Teda, že mě to s těma šňůrkama nenapadlo taky :lol: :lol: :lol: No škoda… Bohužel u nás nikdy vyřvávací metoda nezabrala, malá byla schopná proječet se do fialova a do zástavy dechu, takže jedině, co pomohlo, bylo nechat ji tím řvaním trochu unavit a klasickým způsobem (na rameni) uspat… Prošli jsme si mnoha fázemi usínání a uspávání a vždycky, když už jsme si mysleli, že máme vyhráno, dítko vymyslelo jiný fígl :roll: A jsem si jistá, že takhle to půjde ještě nějaký ten pátek.
Jo, a pokládání 30× do minuty opravdu znááááám, dělá to dodnes…
Moc jsem neporadila, co… :oops:
zdravím iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
28.11.07 20:33

U nás je to to samé. Dokonce jsem tu na toto téma zakládala i diskusi:

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Musím říct, že u nás to začalo v 9 měsících a napůl skončilo v 15 měsících. V těch 15 měsících už po večerním uložení do postýlky zůstal ležet (taky už byl unavený, přešli jsme totiž zároveň ze spaní 2× přes den na spaní pouze 1× přes den). Pokud se jedná o denní spaní, tak tam si pořád stoupá.

Podle mě dítě donutit nejde, aby dobrovolně leželo … Musí k tomu dospět samo. A taky to chce dítě přes den dostatečně unavit :) Takže doporučuju mimčo položit do postýlky, odejít z místnosti a moc se tam nevracet (pokud se tam nic hrozného nebo nebezpečného neděje). Ještě by v postýlce neměla mít moc hraček, jen 1-2 nejoblíbenější, aby ji nic neodvádělo od spaní. Určitě tam bude blbnout, ale přeju pevné nervy. U nás to období trvalo nekonečných 6 měsíců (a přes den stále trvá).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
2.12.07 01:25

S tím přivazováním se mi to zdá pro dítě trochu drastické :-) (neodsuzuji-sama jsem své dítě držela za ruku v postýlce a naivně jsem se domnívala, že usne - první 2 dny to šlo, poté jeho řev úměrně zesiloval), jsem pro účinnější metody. Nám dítě usínalo do 30 vteřin, pokud jsem jej položila do kočárku a přejížděla přes práh. (v 10. měsících), radši jsem to řešila následovně.

V 11 měsících se začlo s metodou kontrolovaného pláče a vyřešilo se to hned. Bylo to radikální, ale naučil se sám usínat. A ve 13.měsících si už nestoupá ani, když ho ukládám - musí ale dodat, že jsem tento měsíc dodala novinku do uspávacího rituálu. Takže nevím, jestli to není tím, anebo to prostě jen odeznělo.

Rituál: zapnutí relax. hudby, zatažení žaluzie (spíme jen ve tmě), pohoupání v náručí, zazpívání ukolébavky (novinka) cca 2 min, uložení do postýlky. Nevstává, nechá se dokonce přikrýt! Obvykle vstával, ´fňukal 2 min a okamžitě usnul. (věděl, že prostě nepříjdu:-)

pet

P.S. jinak na tu metodu nedám dopustit, jen si člověk musí pár věcí načíst a ne hledat jen na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
2.12.07 15:08

Tak za prvé: nehledám jen na internetu (nevím jak někdo může soudit někoho koho nezná :?: )
A za druhé první den jsme zkusili ji nechat usnout nepřivázanou brečela asi 30 minut a pak tvrdě usnula až do rána.Druhý den to bylo jenom 15 minut a včera sice nespala hned ale v klidu ležela a asi po 30 minutách usnula takže snad jsme zvítězili.Jo a ještě manžel druhý den na tom spacím pytlu udělal mašličky jak tam měli být a nepřivazoval ji ale ona si myslela že ji přivazuje a v momentě spala :D Takže né jenom miminka jsou vyčůraní ale i rodiče snad mají nějaké ty fígle :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5252
2.12.07 15:48

Ahojky nattallie:
tak já na přivazování nevidím nic drastického,když to pomůže,ve svém okolí znám nejméně 3 maminky,co to takhle dělají.Já zase uspávám malého v posteli,mám přes něho přehozenou ruku,aby si nestoupal,takže v podstatě je to takové přivazování,ale moji rukou :lol: :lol:
Ale taky si myslím,že je to dříve nebo později přejde.Držím palce
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
6.12.07 20:37

nattalie - tak jsme se asi nepochopily - já tím na netu myslela zcela něco jiného. Ne každý je totiž ochoten jít do metody kontrolovaného pláče, a doporučuji si nejdřív o ni něco přečíst (kniha). To co jsem našla na netu já, je většinou dost vytržené z kontextu, popř. shrnuto jen do pár bodů.
Tuto metodu však nikomu nevnucuji - pouze jsem ti ji navrhla jako jednu z možností řešení tvého problému (předpokládám, že pokud o tom tady píšeš a žádáš o radu, že s tím chceš něco dělat).

Držím ti palce, ať usínání tvé dcery tedy brzy zdárně vyřešíš. Třeba díky psané radě některé tady z přítomných
maminek.

pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1294
13.12.07 21:18

Ahoj Nattalie, to jsem se tedy zasmála!:-) Ale nijak tě neodsuzuji, chápu to, mám 8,5 měsíční dceru, ještě si nestoupá, ale sedá a kleká. Bohužel nefunguje unavit, naopak čím je unavenější, tím hůř usíná. Zkoušeli jsme i metodu kontrolovaného pláče, bohužel dostávala hysterické záchvaty, po kterých i hodinu vzlykala a škytala, ale zabralo to v tom ohledu, že nebrečí, když má jít spát, je zticha, jen si prostě sedá. Takže za ní chodím a pokládám jí, což jí unaví spíš než cokoliv jiného. Večer usne docela rychle, horší je to přes den, u nás nefunguje ani chování, zpívání, držení za ruku. Ale to přivazování možná není špatné, jen to chce hned po usnutí odvázat, aby se pak v noci mohla ve spaní libovolně otáčet. Je to možná méně drastické než nechat vyplakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
14.12.07 08:41

Tak nám se velmi brzy podařilo to přivazování eliminovat a asi po třech dnech zjistila že jí to nic nepomůže tak už ani nebračí ani se nestaví jenom když se jí něco špatného zdá nebo ji něco vzbudí tak začne brečet a poství se ale to stačí jenom ji položit dát plyšového pejska co má na spaní a ona v momentě usne.tak držím palce at se to u vás co nejdřív podaří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama