Jak dostat do miminka nějaké tekutiny?

198
16.12.19 09:09

Jak dostat do miminka nějaké tekutiny ?

Dobrý den mám dotaz, mam 5 a pul mesicni holcicku jsme na Um, ale dostat do ni nějaké jiné tekutiny nez mléko je tezke :( kor kdyzy je třeba nachlazena. Čaje odmítá vsechny od fenykloveho hermankoveho detskeho bylinneho a sipkoveho nepomáhá ani kdyz jsem to zkusila trosicku dosladit medem proste si cucne a fluse to. Jediné co trošku vypije je voda ale taky ji moc nedá:( zkoušela jsem to i pres stříkačku ale fluse to. Nějaké rady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5216
16.12.19 09:23

Tak pokud pije dost UM tak ji to jako tekutiny stačí. Mi dcera v tom věku vypila za den max. deci vody, a to přeháním. Pít začala určitě později. Zkoušela jsem pomalu. Dávala jsem pak vodu i do příkrmu, měla je řidší aby měla tekutiny k obědu. Dávala jsem vodu ve stejné láhvi jak Um, ale pít začala nějak více až pozdějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
16.12.19 09:29
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
16.12.19 09:35
@barboramerk píše:
https://www.maminkam.cz/…ma-davat-med

Ja ji med nedávám :zed: jen jsme chteli vyzkoušet jestli by caj pila sladkej ani po tom ho nepila!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21964
16.12.19 09:38

@RockFous není žádný důvod, proč miminku na UM dávat tekutiny, jedině by venku bylo 36 stupňů Celsia a přehřívalo se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32120
16.12.19 09:39

Neni potreba, staci mliko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5216
16.12.19 09:43
@RockFous píše:
Ja ji med nedávám :zed: jen jsme chteli vyzkoušet jestli by caj pila sladkej ani po tom ho nepila!!!

Neuč na sladké piti. Zbytečné. POmalu zkoušejte čistou vodu, neslazené čaje. Dokud nezkusí nebude tušit že existují džusíky, pitíčka, cukr, med…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5216
16.12.19 09:44
@stinga píše:
@RockFous není žádný důvod, proč miminku na UM dávat tekutiny, jedině by venku bylo 36 stupňů Celsia a přehřívalo se

Tak pokud má už nahrazené jedno UM jídlem tak pomalu je třeba dávat, ale je to o zvyku. Pomalu zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
16.12.19 09:47

Dcera taky nechtěla nic jiného pít. Kojila sem jí a to jí stačilo. Jestli je nachlazená a už ti jí tak nějak normálně tak jí zkus dát vývar se zeleninou a trochu masa. Dceři je 13 měsíců a když vypije za celý den deci a půl tak je to zázrak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
16.12.19 10:35

Pokud už je alespoň jedna dávka UM nahrazena příkrmem, tak je dobré zkoušet i jiné tekutiny než UM. Když tak bych dělala řidší zeleninové příkrmy. Nebo zkoušet vodu třeba po lžičkách, popř. takovou tou stříkačkou na různé sirupy (ale po troškách a častěji). Do syna se mi v tomto věku podařilo touto cestou něco dostat, dcera to chtěla mít malinko sladší (ředila jsem hodně takové ty ovocné šťávy pro miminka) - teď jí bude skoro 5 a čistou vodu pije úplně v pohodě.
A ještě mě napadlo, zda na ostatní tekutiny používáš jiné pítko než na UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat