Noční děs i ve dne u 5měsíčního miminka?

15.12.19 21:31

Noční děs i ve dne?

Ahoj, co to může být?
Od narození syna (teď začíná 5měsíc) se uspaval v náruč, pak šupajdil do postýlky a spal v klidu jak ve dne tak i v noci. Jelikož ho už v náručí moc dlouho neunesu uspávame v postely, pak šel znovu do postýlky… prostě paráda. Zhruba před měsícem se to ale zlomilo. V klidu usne ale pak, ani ne do hodiny začne plakat, přitom ale spinká. Pokud byl v postýlce a já ho nestyhla utišit včas hned se probudil a už neusnul. Aby se aspoň trochu přes den vyspal spí v postely a já u něj, takhle ho utiším hned a spinka dál ( takhle pláče během spánku cca 6×). Večer to samé, uspí se ale někdo u něj musí být aby se utěšil a spal. Večer chodí spát cca mezi 19:00 - 20:00 poslední krmení je kolem 23:00 u něj spí, poté jde do postýlky a to už spí klidně. Ten pláč není takový, že by se vztekal, že u něj někdo musí být, spinká a z ničeho nic začne plakat, někdy přes den to je tak moc, že tečou i slzy, jak ho vezmu do náruče a on se probudí je klid a usměv od ucha k uchu. Četla jsem o nočních děsech ale dočetla jsem se, že je to až v pozdějším věku a nikde se nepíše, že by to mohlo být i přes den. Už nevím jak mu pomoci, rve nám to srdce. Co to sakra může být???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4171
15.12.19 21:36

Dcera to mívá taky, je jí rok, ale už nějakou dobu to tak má. Je období, kdy večer usne a spí celou noc, jindy se zase týden budí vždy do hodiny po uspaní pláčem. Občas stačí pochovat, jindy ji musím úplně vzbudit a znovu uspat. Přes den to má minimálně ona totiž už od narození moc přes den nespí, ale taky se to stává. Řekla bych, že to nejsou úplně děsy, ale spíš sny, dítě toho zažívá hrozně moc, vše je nové a tak to vstřebává…

Příspěvek upraven 15.12.19 v 21:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3984
15.12.19 21:37

@Verčulína muj syn to taky delal a pokracovalo to 4.5 let? podle me jsou to sny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384
15.12.19 21:41

Malý má taky někdy takové stavy ve dne z ničeho nic začne plakát, stačí promluvit nebo pochovat a spí dal. Má 2 měsíce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.12.19 21:43

Představa, že to trvá do 4roka 8o
Teď se musel probudit uplně, pláč se slzama a jak jsem psala řechtá se na nás jak blázen.
Chápu, že má sny ale řekla bych, že když si celý den hrajeme a smějeme, že se mu nic zlého zdát nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.12.19 21:48

Syn to právě nemá jen někdy :( má to každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
15.12.19 21:51
@Verčulína píše:
Teď se musel probudit uplně, pláč se slzama a jak jsem psala řechtá se na nás jak blázen.
Chápu, že má sny ale řekla bych, že když si celý den hrajeme a smějeme, že se mu nic zlého zdát nebude

No tak i tobě se může zdát zlý sen i přesto, že jsi měla v pohodě den ne? Neřekla bych, že to jsou úplně zle sny, těžko říct, může to být jen pocit, že nejsi na blízku nebo něco podobného, těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10765
15.12.19 21:54

Syn má to samé, jsou mu dva a vstávám k němu několikrát za noc. Noční děsy to ale nejsou, ty vypadají jinak, znám je od neteře. Z nočního děsu hlavně dítě nejde probudit, většinou řev přestane a dítě spí dál, ráno o ničem neví. Do dvou let dozrává nervová soustava a člověk neví, co se jim honí hlavou. U nás se to teď zhoršilo s příchodem období vzdoru, asi s mámou bojuje i ve spánku :D radu nemám, my už jsme zkusili fakt všechno. :nevim: asi jen VYDRŽET

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3984
15.12.19 22:06

@Aduš8 nase zle sny presly v besy a to je opravdu jina liga.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10765
15.12.19 22:09

@e008 toho se bojím já, čím je syn starší, tím je to horší a horší. Navíc je to prý dědičné, trpěla na to má sestra u ní to přešlo ve školním věku k náměsíčnosti a vymizelo až s pubertou. Jednou ji našli spát na schodech před bytem. Její dcera má teď noční děsy a uvidíme, co nás prcek :zed: pořád doufám, že to bude lepší :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46502
15.12.19 22:28

@Verčulína ja myslim, ze muzou být i pres den.. Spanek jako spánek..
Syn je mel taky ale az tak kolem tretiho roku asi, mozna o něco dřív.. A ikdyz pres den usnul třeba na gauci tak se kolikrat „vzbudil“ úplně mimo, vyvadel a nevěděl o sobě, v podstatě ještě spal, tak jsem ho taky musela utesit, obejmout.. Aby se sklidil, bud se probudil nebo zas usnul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46502
15.12.19 22:38
@Verčulína píše:
Chápu, že má sny ale řekla bych, že když si celý den hrajeme a smějeme, že se mu nic zlého zdát nebude

Syn to mel vždycky nejhorší kdyz mel novy zazitky a ty jsou vesměs hezky, pozitivni.. Třeba když jsme byli nekde na výletě treba vzoo ktera se mu libila.. Nebo někde v herně, nebo cely den mezi dětma.. Prostě cokoli co není úplně každý den stejné..
A přestože to jsou hezký zazitky zacal v noxi vyvádět, kopat, ječet..
Ale ne teda jako takový miminko.. To sebou maximálně ze spaní skubnul.. Jako určitě se občas budil s hysterakem, a co jsem ho vzala na ruku tak zas usnul, ale kazdy den určitě ne
U nas se to stupnovalo s nastupem do skolky..
Ted v 5ti letech uz to ma minimalne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.12.19 23:21

Ja nejdrive myslela treba ze to jsou prdiky, pak zuby, davala jsrm mu cajik ten jsem vysadila ze mu treba nedelal dobre… a nic. Ted jsem i koupila olejicek s medunkou do zvlhcovace vzhuchu a taky na prd. Přesně, kdyby se mu stalo něco zleho co by ho desilo ale smeje se od rana do vecera, je to hroznej komediant :) Nevzteka se, zlate stastne dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3984
16.12.19 00:13

@Aduš8 ja se v noci bala v pokojicku a taky byla namesicna, no jestli to bude mit po mne :zed: pry i ted casto mluvim ze spani :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3264
16.12.19 11:26

Přes den dcera noční běsy neměla. Cca od 3 let je má pravidelně přes noc pokud 2 dny po sobě nedostane B-komplex. V dubnu ji bude 8 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat