Půlroční dítě se vzteká

15.12.19 15:06

Půlroční dítě se vzteka

Holky,
prosím o radu. Mám půlročního syna, který se pořád vzteka. Ale prostě pořád, je věčně nespokojený, nic mu není dost dobré.

Vzteka se na břiše (neplazi se, ale umí pivotovat a couvat), vzteka se na zádech ať má hračku nebo ne, vzteka se v lehátku i pod hrazdičkou. Všude vydrží pět minut a pak začne porvavat. Stejně tak u jídla - po pěti minutách ho to přestane bavit a řve. Neplace, prostě porvava, je pořád nespokojeny.
Jediné, co jakž takž zabere, je dudlík. Dokáže si s ním chvíli hrát v ruce, pak si ho strčí do pusy a je klid. Ale dudlíkem to řešit nechci, vidím kolem sebe až moc batolat, které se ho odmítají vzdát???
Je na UM a zkouší příkrmy, hlad podle mě nemá, tím to nebude.

Poraďte mi, máte někdo podobnou zkušenost? Mám toho už tak akorát po krk, člověk se mu vůbec ničím nezavdeci :( První syn (nyní 22 měsíců) byl úplně v pohodě, vůbec žádné problémy s ním nebyly, tohle je pro mě novinka.

Děkuji moc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7489
15.12.19 15:42

Tak mu ten dudlík dopřej…půlroční má na něj nárok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
606
15.12.19 15:49

Tak ja bych mu ten dudlik nechala. Je fakt jeste maly a neumi se uklidnit jinak. Nektere deti ho proste potrebuji a proc vsechny trapit. Kazde dite je jine. Kluci meli jako miminka dudlik furt, pak jen na spani a pak vubec (mladsi 1,5roku ho ma na spani ).Nejake vetsi problemy s odbouravanim dudliku jsme nemeli. Krome toho, ze starsi po obede bez dudliku uz neusnul. Bez dudliku si to miminkovske obdobi neumim predstavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 15:51

Tohle obdobi nez se zavala plazit bylo desny… proste se chtela pohybovat a neslo to. Vydrz.. pak se teda zase bude vztelat kvuli jinym vecem treba ze mu neco nepujde nebo ze mu neco zatrhnes.

Muzou mu rust zuby tak od toho he taky dobra vzteklost..

Kazdopadne si myslim ze se uz na tom vzttekani da poznat povaha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5183
15.12.19 15:57

Tak v půl roce bych mu nechala dudlík, prostě potřebuje dudlat. Mě se děti nejvíc vztekaly když jim „zdrhaly“ hračky, při pokusech o plazení jim to šlo jen dozadu. Jakmile se jim podařilo se pohybovat dopředu tak vztekaní na chvíli přešlo. Jinak já dětem sebrala dudlík na den když začaly regulérně lézt a obcházet nábytek. Na noc ho syn měl něco přes dva roky, než ho prokousl, dcerce je 17 měsíců a ještě o sebrání dudlíku ani neuvažuji. Ona se příležitost k odložení dudlíku objeví sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7287
15.12.19 17:37

@usmevava_mami to znam. Vsechny tri moje deti mely dudlik, kdyz byly miminka. Pomohlo namcto prekonat obdobi „jeste nic moc neumim a nudim se“. A to jsem je hodne nosila a venovala se jim, takze o nejakem odkladani to fakt nebylo. Dve z deti dokonce vyzadovaly dudlik i v satku, jinak byl rev. Ale taky nemusim odudlena batolata, takze od doby, kdy deti zacaly lezt a zacaly se vic pohybocat po byte a tim padem se vic zabavily, jsem dudlik nenapadne omezovala, davala jen na usnuti, pripadne v obdobi rustu zubu a v batolecim veku uz ho nemelo ani jedno z deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 19:17

Maminky,
děkuji vám všem, které jste našly v adventní čas chvilku pro radu a podporu. Doufám, že to bude tak, jak tvrdíte - že dudlík teď pomůže a pak to bude s přibývajícím pohybem lepší. Dudlík mu teda ještě, s velkým sebezaprenim :) nechám a snad ho to trochu zklidní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
13.1.20 17:41

@usmevava_mami
Ahoj, jak jste na tom se vztekáním teď?
Mám doma teď 7 měsíční princeznu, zrovna ji začli růst zoubky, dudlík teda od narození odmítá sama, dáví se s ním, ale co je náš problém, že jakmile se vzdálim z dohledu, tak je zle, začne řvát, ale bez slz, takže se vzteká. Jakmile se jí ukážu tak přestane a nebo začne ještě víc a chce vzít.
Už sem z toho celkem unavená, mám doma ještě 5 leťáka a potřebuju se věnovat i jemu. Co s tím? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 17:51

@Mavys Ahoj, rada se přidám. Mám 9ti měsíčního chlapečka, se kterým si teď užívám “hučící” období :zed: k tomu 3 letého po nemoci, takže hučí i on. A já už mám taky chuť hučet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama