Tchýně, miminko

Anonymní
14.12.19 21:31

Tchýně, miminko

Ahoj, s tchýní se nemusíme ale zdvořilostně se spolu snažíme vycházet když přijedou oni nebo my. Nicméně potřebuji poradit - Tchýně se ráda do všeho montovala (kolik máme peněz, kolik vyděláme, apod) volala xkrát denně co děláme a tak. Otěhotněla jsem a ona si hned plánovala jak mi bude se vším pomáhat, že se na nějakou dobu k nám nastěhuje apod (já už 2 děti z predchoziho vztahu mam, pro ni je to první vnouce), tak jsem ji vysvetlila, ze to teda ne, ze zadnou takovou pomoc nechci, ze nejsem prvorodicka a zvladnu se postarat sama. Ona se sice moc netvarila, ale skousla to. Pije mi krev, furt vola, pta se jestli uz nahodou nerodime, co miminko a takovy kecy…nicmene ted přišla s predstavou, ze az se mimi narodi, bude sem courat kazdych 14 dni na celej den na navstevu a me vstavaj vlasy hruzou (ted kdyz nemame mimi, jezdi jednou za pul roku na dve hodiny) Nemame se radi, celej den a jeste tak casto s ni proste nevydrzim. Moje predstava je, 1× za 2 mesice na par hodin a az mimi povyroste (cca od 1 roku), tak az si ho bere k sobe na vikendy. Jsem si jista, ze tohle bude boj, nebude souhlasit, jak ji citlive vysvetlit, ze proste tak casto ji tady fakt nechci? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3124
14.12.19 21:35

1× za dva měsíce a pak po roce si ho vezhme na víkend?? To dítě babičku nebude znát když ji uvidí za rok 6×… to je trošku málo nee??? Neříkám denně 14 dní v kuse. Ale 2-3-5× za měsíc může vidět vnouče, neee???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14479
14.12.19 21:36

Hele a jak myslíš že bude chtít tvoje roční dítě k babicce, kterou předtím uvidí všeho všudy 6× na pár hodin, jet na celý víkend? Co manžel, on by s matkou třeba nebyl kdyby přijela a tys mohla někam vypadnout? Nebo dát tchyni kočár a ať si s mimcem na 2 hodky vyrazí projet, pak si dáte kafe a to snad chvíli vydržíš :nevim: zas jestli chceš, aby dítě pak k babi jezdilo, tak jim musíš nechat vybudovat nějaký vztáh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1675
14.12.19 21:37

Jako promiň, ale ty budeš ochotná svěřit roční dítě na celý víkend někomu, koho to dítě bude vídat co dva měsíce pár hodin?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 21:41

Jenomze ja s ni ta casto nevydrzim, leze mi krkem…ted sem taky prijede jednou za pul roku a vsem to vyhovuje…jenze od te doby co jsem otěhotněla, ma asi pocit, ze je to dite jeji - jako chapu, tesi se ale svoje uz si odchovala. A kazdych 14 dni se mi nikam chodit kvuli ni teda nechce, kdyz prijede. Manzel jakoby neni proti, jenze nevime, jak ji to oznamit aby to nebrala tak, ze ji branime nebo tak neco..proste aby pochopila, ze chceme vic soukromi a idealni navsteva by pro nas byla 1× za 2 mesice, ze to zvladneme to bez jeji pomoci…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.12.19 21:42

Proc bych nesverila, je to jeho babicka, tak snad se o nej zvladne postarat, kor kdyz vychovala 4 deti…

• Nahlásit
  • Citovat
14479
14.12.19 21:45
@Anonymní píše:
Proc bych nesverila, je to jeho babicka, tak snad se o nej zvladne postarat, kor kdyz vychovala 4 deti…

Babička to zvládne, ale ty myslíš víc na svoje pohodlí, než na city svého dítěte. Pro to dítě to bude prakticky cizí člověk, kterého uvidí párkrát a najednou se s ním ocitne samo, na dlouhou dobu (což pro roční dítě víkend bude).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1155
14.12.19 21:47

Mně to přijde docela kruté takhle omezit vztah babičky a vnoučete. Přijde mi fajn, že se babi zajímá a chce dítě vídat. Naopak roční dítě dát na celý víkend, tak to bych neudělala, zdá se mi to brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3124
14.12.19 21:47
@Anonymní píše:

Protože chceš aby viděla tvé dítě do roka 6×??? Jak ji tak nenavidíš návštěva bude trvat max.2 hodiny. Tzn. že dítě za celý rok života dle tvých pravidel uvidí dokupy 12 hodin??? A pak ji dáš roční dítě na víkend? Moji dceři je 3,5 roku a na víkend byla poprve letos v létě u moji mamky na chatě, první noc ok, druhou probřečela a jela jsem pro ní, bylo to teda 10km. ALe moji mamku zná a je s ní často, přesto plakala. Jinak jsem od dcera poprve odjela v 1,5 roce ale byl s ní její otec.
Ona asi nemůže byt tak hrozna když máš jejího syna za muže? ONa ho vychovala… proč jsou všichni proti tchýnim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 21:48

Tak můžou to zkoušet na noc, to se pak dá nějak vymyslet - bydlí kousek od nás. Ale doma ji prostě co 14 dni na pul den nechceme. Holky, neprisla jsem pro karani, nybrz pro radu, jak to citlivě oznamit.

• Nahlásit
  • Citovat
14.12.19 21:48
@Anonymní píše:
Ahoj, s tchýní se nemusíme ale zdvořilostně se spolu snažíme vycházet když přijedou oni nebo my. Nicméně potřebuji poradit - Tchýně se ráda do všeho montovala (kolik máme peněz, kolik vyděláme, apod) volala xkrát denně co děláme a tak. Otěhotněla jsem a ona si hned plánovala jak mi bude se vším pomáhat, že se na nějakou dobu k nám nastěhuje apod (já už 2 děti z predchoziho vztahu mam, pro ni je to první vnouce), tak jsem ji vysvetlila, ze to teda ne, ze zadnou takovou pomoc nechci, ze nejsem prvorodicka a zvladnu se postarat sama. Ona se sice moc netvarila, ale skousla to. Pije mi krev, furt vola, pta se jestli uz nahodou nerodime, co miminko a takovy kecy…nicmene ted přišla s predstavou, ze az se mimi narodi, bude sem courat kazdych 14 dni na celej den na navstevu a me vstavaj vlasy hruzou (ted kdyz nemame mimi, jezdi jednou za pul roku na dve hodiny) Nemame se radi, celej den a jeste tak casto s ni proste nevydrzim. Moje predstava je, 1× za 2 mesice na par hodin a az mimi povyroste (cca od 1 roku), tak az si ho bere k sobe na vikendy. Jsem si jista, ze tohle bude boj, nebude souhlasit, jak ji citlive vysvetlit, ze proste tak casto ji tady fakt nechci? Diky

Citlivě to asi nepůjde… Jedině ji říct, že ať se nezlobí, ale že prostě teď návštěvy nechceš… Jako na místě tvy tchyně by mi to bylo líto, ale ty jsi matka a je na tobě s kým se bude tvy dítě stýkat a jestli nechceš, aby se stykalo s tchyni, tak to tchyni asi budeš muset říct na ferovku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34243
14.12.19 21:50
@Anonymní píše:
Tak můžou to zkoušet na noc, to se pak dá nějak vymyslet - bydlí kousek od nás. Ale doma ji prostě co 14 dni na pul den nechceme. Holky, neprisla jsem pro karani, nybrz pro radu, jak to citlivě oznamit.

Bydli kousek od vas? 8o Sorry, ses semetrika. Si predstav, ze ty muzes byt jednou ve stejne situaci. Odtrzena od syna, vnoucete… kvuli nesnasenlive cuze :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34243
14.12.19 21:51
@VVVZ píše:
Citlivě to asi nepůjde… Jedině ji říct, že ať se nezlobí, ale že prostě teď návštěvy nechceš… Jako na místě tvy tchyně by mi to bylo líto, ale ty jsi matka a je na tobě s kým se bude tvy dítě stýkat a jestli nechceš, aby se stykalo s tchyni, tak to tchyni asi budeš muset říct na ferovku…

Tak to dite ma snad i otce, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 21:51

Moje deti taky videli babicku 1× za dva mesice a vikend zvladaly uplne v pohode, nevim proc by i tohle ditko to nezvladlo. Hrozna je, od ty doby co zjistila ze bude mit vnouce. Ja na takovyhle humbuk fakt nejsem zvykla a zvykat si nehodlam. S manzelem jsme v tom za jedno. Neminim se tady holky spovidat, prisla jsem si pro radu, jak to citlive oznamit, ne pro lync…

• Nahlásit
  • Citovat
3124
14.12.19 21:52
@Anonymní píše:

Tebe bych nechtěla doma. A vůbec bych nechtěla byt tvým dítětěm. Už ted jim manipuluješ. Jednou za 14 dní bys návstěvu zvládla určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama