Příkrm místo jedné dávky UM?

1029
14.12.19 09:29

Prikrm misto jedne davky UM?

Ahoj, potrebuji se zeptat zkusenejsich :) Mam doma trimesicni holcicku. Je kojena, ale nestaci mi mleko a tak jedno kojeni nahrazuju nutrilonem. Chtela jsem se zeptat jestli by od ctyr mesicu nebyl problem ten nutrilon nahradit prikrmem? Dela se to tak? Nebo je to blbost a je lepsi pockat az do ukonceneho sesteho mesice? Vim, ze deti, ktere jsou plne na UM dosavaji prikrm uz od ctvrteho mesice.. Mozna by mi bylo i pocitove prijemnejsi davat prikrm misto UM.. Jen nevim jestli to neni uplna blbost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20732
14.12.19 09:31

Můžeš to zkusit, uvidíš jestli bude chtít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2980
14.12.19 09:32

Ja bych to konzultovala s pediatrem. Ale myslim, ze to zkusit klidne muzes. Jen pocitej s tim, ze nez nahradis celou davku UM prikrmem, bude to trvat treba i nekolik mesicu. Zalezi, jak moc velkeho jedlika mas doma ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9231
14.12.19 09:33

Zkusit to můžeš, ale ze začátku se dává pár lzicek spíš na ochutnání. Než ji dítě celou dávku tak to chvíli trvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
14.12.19 09:51

@luci.no no, mame doma velkeho jedlika, ve trech mesicich ma skoro 7 kg :mrgreen: proto taky dokrmuju, moje mlicko ji jaksi nestaci :D Tak ja se jeste poradim s lekarem a asi bych to zkusila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
14.12.19 10:11

Pokud je na UM tak ti pediatr zřejmě sám doporučí začít s příkrmem. Já začala ve 4 měsících a 1 týdnu. Teď bude malé pět měsíců a už opravdu nahradí obědem celou dávku mléka. Budu zavádět maso a za pár dní pak dopolední přesnídávku. Ze
začátku ale snědla jen pár lžiček, někdy téměř nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
14.12.19 10:25

Klidně můžeš po tom 4.mesici už začít. Já začala u malé ve 4,5 měsíci je plně na UM. Ale ze začátku stejně jen pár lžiček a dorkmit budes muset UM.. my jsme se dostaly na jen prikm asi po 2 týdnech.. Ale někdy když nemá náladu sni stejně pár lžiček a musím dorkmit UM.. Ale každé dítě je jiné.. Zkusíš a uvidíš.. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2055
14.12.19 10:48

@klenott A proc dokrmujes, kdyz tak dobre pribira? Spis bych prso klidne nabidla častěji, ale takle mu spis zpusobis obezitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16825
14.12.19 10:51

Já dávám příkrm od ukončeného 4. měsíce a víc jak 50-60g mi nesní, pak si rád dá mlíko. Takže než se nahradí celá jedna dávka jídla, trochu to většinou trvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4359
14.12.19 13:07

Syn byl na um a nahradila jsem mu dvě dávky během ani ne týdne. On naopak miloval prikrmy a v půl roce mi nechtěl pít mliko vůbec… takže záleží fakt kousek od kousku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat